DPD Polska Firmą Roku 2020
DPD Polska została nagrodzona tytułem „Firma Roku 2020” przyznawanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Godło otrzymują przedsiębiorstwa, które wyróżniają się dobrymi praktykami oraz wysoką jakością oferowanych produktów i usług na rynku.
Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej od 17 lat docenia marki, które spełniają najwyższe standardy na rynku. Godło „Firma Roku” jest wyrazem uznania ich dotychczasowej działalności, profesjonalizmu, uczciwości, a przede wszystkim dbałości o potrzeby klientów. Program kierowany jest do firm wszystkich branż. Laureatów wybiera kapituła konkursu, która analizuje jakość świadczonych usług, ich innowacyjność oraz poziom satysfakcji klientów.
- Dążymy do tego, by usługi kurierskie były szybkie i bezpieczne. Chcemy jednak dać odbiorcom paczek coś więcej. Staramy się więc dbać o komfort konsumentów i dostosować się do ich potrzeb. Dlatego rozwijamy nasze usługi, takie jak interaktywne powiadomienia Predict, czy punkty Pickup i oddziały miejskie, by stanowiły odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. Naszymi działaniami chcemy zyskiwać uznanie konsumentów, partnerów biznesowych oraz niezależnych organizacji wyróżniających innowacyjne i zarazem solidne marki – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
DPD Polska może pochwalić się także uzyskanym w tym roku tytułem „Marka Godna Zaufania 2020” magazynu My Company Polska.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.