DPD Polska Firmą Roku 2020
DPD Polska została nagrodzona tytułem „Firma Roku 2020” przyznawanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Godło otrzymują przedsiębiorstwa, które wyróżniają się dobrymi praktykami oraz wysoką jakością oferowanych produktów i usług na rynku.
Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej od 17 lat docenia marki, które spełniają najwyższe standardy na rynku. Godło „Firma Roku” jest wyrazem uznania ich dotychczasowej działalności, profesjonalizmu, uczciwości, a przede wszystkim dbałości o potrzeby klientów. Program kierowany jest do firm wszystkich branż. Laureatów wybiera kapituła konkursu, która analizuje jakość świadczonych usług, ich innowacyjność oraz poziom satysfakcji klientów.
- Dążymy do tego, by usługi kurierskie były szybkie i bezpieczne. Chcemy jednak dać odbiorcom paczek coś więcej. Staramy się więc dbać o komfort konsumentów i dostosować się do ich potrzeb. Dlatego rozwijamy nasze usługi, takie jak interaktywne powiadomienia Predict, czy punkty Pickup i oddziały miejskie, by stanowiły odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. Naszymi działaniami chcemy zyskiwać uznanie konsumentów, partnerów biznesowych oraz niezależnych organizacji wyróżniających innowacyjne i zarazem solidne marki – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
DPD Polska może pochwalić się także uzyskanym w tym roku tytułem „Marka Godna Zaufania 2020” magazynu My Company Polska.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.