Duża transakcja w Kaliszu: TEL RED sprzedał obiekty w Parku Kalisz
TEL Real Estate Developer (TEL RED) sfinalizował kompleksową transakcję sprzedaży inwestycji Park Kalisz obejmującej około 20 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłu lekkiego. Logistyczną część portfela przejęła firma MNK Partners, a przemysłową — Konveyor.
Park Kalisz TEL RED to wielofunkcyjny zespół obiektów zlokalizowany w centrum Kalisza. Kompleks budynków, którego budowę zakończono na początku 2022 r., obejmuje aktywa logistyczne i obiekty przemysłu lekkiego o łącznej powierzchni około 20 tys. mkw., które w całości wynajęte są wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwom. Innowacyjna bryła obiektu pozwala firmom logistycznym działać wydajniej i efektywniej.
Na początku lutego 2023 roku firma TEL RED sfinalizowała złożoną transakcję sprzedaży Parku Kalisz grupie inwestorów skupiających się na różnych klasach aktywów. Logistyczną część portfela, wynajętą jednemu ze światowych liderów logistycznych, nabył MNK Partners, wiodący ogólnoeuropejski fundusz Private Equity z siedzibą w Paryżu, skupiający się na nieruchomościach komercyjnych w Polsce i innych strategicznych rynkach europejskich. Nabywcą powierzchni przemysłowej jest Konveyor, międzynarodowa firma produkcyjna z siedzibą w Stambule, wiodący globalny dostawca komponentów transportujących płyny dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego.
Transakcja ta jeszcze bardziej umacnia pozycję TEL RED jako partnera dla głównych międzynarodowych graczy logistycznych w niszy małych i średnich budynków w miastach poziomu 2 i jeszcze bardziej przyspiesza jej przyszły rozwój — mówi Domenico Sibilio, Dyrektor Generalny i właściciel TEL Real Estate Developer.
Dzięki tej transakcji firma dodatkowo wzmacnia partnerstwo z kluczowymi międzynarodowymi funduszami Private Equity skupionymi na polskich aktywach logistycznych — mówi Grzegorz Szczyrek, Dyrektor Generalny TEL RED w Polsce.
TEL Real Estate Developer to firma inwestująca w nieruchomości, która prowadzi działalność głównie jako deweloper parków logistycznych w Polsce i we Włoszech z przeznaczeniem do długoterminowego wynajmu wiodącym międzynarodowym firmom logistycznym wchodzącym lub rozszerzającym swoją obecność na tych rynkach. Obecne value proposition TEL RED opiera się na następujących strategicznych filarach: rozwój aktywów logistycznych „ostatniej mili” – małych i średnich aktywów zlokalizowanych w miastach poziomu 2, poprzez inwestycje typu „build-to-suit” (BTS) zaprojektowane na podstawie specyficznych potrzeb globalnych firm logistycznych. Firma działa na polskim rynku od 2004 roku, a od 2012 roku zaczęła koncentrować się na logistyce i przemyśle lekkim.
W tej transakcji TEL RED wspierała grupa wiodących doradców ds. nieruchomości: od strony prawnej Wojciech Koczar oraz Julia Łysik z Kancelarii Prawnej DZP, od strony komercyjnej Renata Osiecka i Grzegorz Chmielak z AXI IMMO Group, a także Fabrizio Bosetti z BGC Group.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.