Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.
Nurkowanie w Adriatyku i plażowanie we włoskim stylu, czy może zwiedzanie imponujących zabytków i spacer słynnym Bulwarem Witosza? Już w marcu podróżujący z wrocławskiego lotniska polecą do Brindisi, kurortu zlokalizowanego na „obcasie” słynnego włoskiego buta i do Sofii, stolicy Bułgarii.
- Ogłoszenie pierwszych nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów to świetna zapowiedź kolejnego sezonu. Południowa Europa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów, a nowe destynacje do Włoch czy Bułgarii wzmacniają naszą ofertę w tym sektorze. Mam nadzieję, że będzie to doskonały pretekst dla podróżnych, by zaplanować nie tylko wakacje, ale także okołoweekendowe city breaki w nowe i nieodkryte jeszcze przez nich miejsca w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Kierunek – południe
Nadmorskie Brindisi zlokalizowane w Apulii dołączy do długiej listy włoskich kierunków oferowanych z Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsze samoloty do Brindisi wystartują 28 marca, a rejsy zaplanowane są dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas podróży to 2 godziny i 10 minut. - Połączenia do Włoch cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. Poszerzenie oferty o kolejny i to w dodatku nadmorski kierunek na pewno skłoni wielu podróżnych do odwiedzenia tego regionu słonecznej Italii. Zwłaszcza, że loty do Brindisi zostały rozplanowane tak, by umożliwić pasażerom wyloty na przedłużony weekend – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska. Co warto zobaczyć w Brindisi, mieście, które swoim kształtem przypomina głowę jelenia? Przede wszystkim port, z którego roztacza się wspaniały widok, a także rzymskie marmurowe kolumny pochodzące z II wieku. Miłośnicy plażowania i nurkowania zdecydowanie powinni się wybrać na plaże. Ta z najlepszymi warunkami do obserwacji podwodnego życia to Lido Ottagono. Bilety do Brindisi są już w systemie przewoźnika, a ceny za podróż w jedną stronę zaczynają się od 179 zł. Drugą nowością, która została włączona do letniego rozkładu lotów, jest Sofia, stolica Bułgarii. Pierwsze loty zaplanowano na 27 marca i będą one realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot potrwa 2 godziny 5 minut, a przewoźnik już umożliwił rezerwację biletów w swoim systemie.
Sofia to największe miasto Bułgarii, znane m.in. ze swoich monumentalnych zabytków. Jej symbolem jest sobór św. Aleksandra Newskiego ze złotymi kopułami i neobizantyjskim wnętrzem. Sofia jest idealnym miastem dla osób, które lubią zwiedzać zabytki i odkrywać historię Europy. W mieście można zobaczyć m.in. jeden z najstarszych meczetów w Europie (Bania Baszi Dżamija), a także cerkwie – te najważniejsze to Cerkiew Św. Niedzieli i Mądrości Bożej. W planie zwiedzania warto uwzględnić również spacer i degustację lokalnych potraw oraz trunków na słynnym Bulwarze Witosza. Wylot do Sofii to także doskonała opcja dla fanów trekkingu. Nad miastem góruje bowiem urokliwy masyw górski Witosza z najwyższym szczytem - Czarny Wierch, znajdującym się na poziomie 2290 m n.p.m.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.