Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
AirHelp, światowy lider w dziedzinie praw pasażerów lotniczych, opublikował wyniki najnowszego rankingu AirHelp Score 2024, oceniającego 109 linii lotniczych z całego świata. Tegorocznym zwycięzcą zostały Brussels Airlines, które po raz pierwszy zdobyły pierwsze miejsce. Na podium znalazły się również Qatar Airways (2. miejsce) oraz United Airlines (3. miejsce), co pokazuje rosnącą konkurencję w branży lotniczej.
Najważniejsze wyniki rankingu 2024:
- Brussels Airlines – awans z 12. na 1. miejsce.
- Qatar Airways – spadek z 1. na 2. miejsce.
- United Airlines – imponujący awans z 10. na 3. miejsce.
- PLL LOT – zajęły 7. pozycję, potwierdzając swoją silną pozycję w Europie, choć spadły o cztery miejsca w porównaniu do 2023 roku.
Metodologia rankingu: AirHelp Score ocenia linie lotnicze na podstawie trzech kluczowych kryteriów:
- Punktualność lotów: Analiza danych z lotów między styczniem a październikiem 2024 roku, z uwzględnieniem lotów realizowanych z opóźnieniem nie większym niż 15 minut.
- Opinie pasażerów: Ocena obsługi, komfortu, czystości, oferty gastronomicznej i rozrywki na pokładzie, oparta na blisko 20 tysiącach opinii pasażerów z 54 krajów.
- Rozpatrywanie reklamacji: Efektywność procesów obsługi pasażerów w sytuacjach zakłóceń lotów, w tym szybkość i skłonność do wypłacania odszkodowań.
PLL LOT w rankingu: Polskie Linie Lotnicze LOT uzyskały wysoki ogólny wynik 7.84. Linie lotnicze zostały szczególnie wysoko ocenione za obsługę pasażerów (8.44) oraz efektywność rozpatrywania reklamacji (7.5). Choć ich miejsce w rankingu spadło w stosunku do poprzedniego roku, pozostają w czołówce przewoźników europejskich.
Znaczenie dla pasażerów: Ranking AirHelp Score to narzędzie, które pomaga pasażerom dokonywać świadomych wyborów, biorąc pod uwagę więcej niż tylko cenę biletów. Wyniki rankingu pokazują, czego pasażerowie mogą się spodziewać w zakresie punktualności, jakości obsługi i reakcji przewoźników na problemy z lotami.
Lotniska w Polsce notują wzrost opóźnień lotów w sezonie letnim 2024
AirHelp przypomina o prawach pasażerów z niepełnosprawnościami
Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.