DXC Technology wybiera Michała Burdę na lokalnego Dyrektora Zarządzającego
10 marca 2022 r., DXC Technology, globalny lider w dziedzinie usług IT, powołał Michała Burdę na stanowisko Dyrektora Zarządzającego polskiego oddziału firmy. Będzie on odpowiedzialny za rozwój działalności DXC w Polsce w oparciu o znaczącą obecność 5 000 pracowników, którzy świadczą usługi IT dla klientów w regionie EMEA i na całym świecie. Michał Burda będzie koncentrował się na wzroście biznesu w kluczowych branżach, takich jak sektor energetyczny, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, handel detaliczny, ubezpieczenia i sektor administracji.
DXC Technology jest globalnym liderem w zakresie usług IT typu end-to-end, obsługującym blisko 6 000 klientów z sektora prywatnego i publicznego w ponad 70 krajach na świecie. W 2019 roku DXC wzmocniło swoją obecność w Polsce poprzez przejęcie Luxoft, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach cyfrowych i inżynierii oprogramowania. DXC posiada biura, centra usługowe i ośrodki inżynierii oprogramowania w kilku polskich miastach, w tym w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Elblągu.
Michał Michał Burda ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży technologicznej, pracując na wielu wysokich stanowiskach na poziomie krajowym i regionalnym. Posiada bogate doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu, zarządzania projektami strategicznymi oraz architektury IT, szczególnie w branżach o wysokim stopniu regulacji, takich jak bankowość i ubezpieczenia.
"Jestem dumny, że mogę odegrać wiodącą rolę w kolejnym rozdziale działalności DXC w Polsce. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, w połączeniu ze sprawnością i zorientowaniem na klienta nowego DXC, wchodzimy w nową, ekscytującą fazę wzrostu naszej działalności w Polsce i na całym świecie. Wraz z naszym utalentowanym polskim zespołem, jestem przekonany, że jesteśmy w stanie pełnić rolę zaufanego partnera w cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw" - mówi Michał Burda.
DXC dostarcza usługi IT o znaczeniu krytycznym oraz rozwiązania cyfrowe w całym łańcuchu wartości IT. Pomaga klientom minimalizować ryzyko migracji do chmury, tworzyć i modernizować aplikacje oraz zachować bezpieczeństwo przed atakami cybernetycznymi. DXC pomaga również klientom przekształcać miejsce pracy za pomocą rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają pracę zdalną, zwiększając jednocześnie zaangażowanie i produktywność. Spółka również działa zgodnie z tymi założeniami. DXC przeszło na model "virtual first", co oznacza, że ponad 90% pracowników na całym świecie wykonuje swoje obowiązki zdalnie i korzysta z zaawansowanych technologii, takich jak analityka i metaverse.
„Michał jest jednym z wielu nowych, utalentowanych liderów w DXC, którzy pomagają nam przekształcać kulturę i możliwości naszej firmy. Jest on doskonałym dopełnieniem naszego zespołu i będzie odgrywał kluczową rolę w prowadzeniu biznesu i wprowadzaniu DXC na ścieżkę wzrostu" - dodaje Joergen Jakobsen, Vice President EMEA, Nordics & Eastern Europe w DXC Technology.
Przez ostatnie 16 lat Michał Burda pełnił funkcję Vice President Consulting Services Head of Insurance and Banking Sector na Polskę, Litwę i Łotwę w polskim oddziale firmy CGI. Michał Burda jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Informatyki w Warszawie.
O DXC Technology
DXC Technology (NYSE: DXC) pomaga globalnym firmom w zarządzaniu ich kluczowymi systemami i operacjami, jednocześnie modernizując IT, optymalizując architektury danych oraz zapewniając bezpieczeństwo i skalowalność w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych. Największe światowe firmy i organizacje sektora publicznego ufają DXC w zakresie wdrażania usług w ramach stosu technologii dla przedsiębiorstw, aby osiągnąć nowy poziom wydajności, konkurencyjności i doświadczenia klientów. Więcej informacji o tym, jak firma zapewnia klientom i współpracownikom doskonałość działania jest dostępne na DXC.com.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.