Komunikaty PR

East Hemp Group pozyskało Jacka Kramarza

2021-12-20  |  01:00
Biuro prasowe

East Hemp Group to spółka typu venture building działająca w szybko rozwijającej się branży konopnej. Założycielami firmy są osoby, które tworzyły w Polsce podwaliny start-upowego ekosystemu, uczestnicząc w budowie m.in. pierwszych inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów oraz funduszy VC na polskim rynku. East Hemp Group jest obecnie na etapie szybkiego rozwoju, popartego sukcesami procesu pozyskiwania kapitału oraz budowy zespołu doświadczonych ekspertów. Teraz do zespołu dołącza Jacek Kramarz, jeden z pionierów branży konopnej, który wzmocni zespół jako wspólnik i Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za strategię Grupy. Kramarz to jedyny Polak w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych (EIHA), uznany ekspert branży konopnej i doświadczony przedsiębiorca.

Jacek Kramarz współtworzył pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo zajmujące się uprawą i przetwórstwem konopi, które w 2018 r. zostało przejęte przez kanadyjską spółkę giełdową, a wartość transakcji oszacowana została na ponad 100 mln PLN. Pozostaje ona do dziś największą transakcją M&A w branży konopi przemysłowych w Europie. Po przejęciu pozostał w spółce do lutego 2021, by teraz dołączyć do East Hemp Group.

Po rozstaniu z moją pierwszą spółką, miałem wiele propozycji, zarówno polskich, jak i zagranicznych podmiotów. Wybrałem East Hemp. Czuję się przedsiębiorcą i najbardziej pociąga mnie wizja tworzenia od podstaw nowych marek, produktów oraz technologii. W East Hemp przekonała mnie wizja założycieli, którzy w konopiach widzą więcej niż CBD, powoli przestające już  być innowacją. Chcemy postawić na pro-ekologiczne właściwości konopi i tworzyć rozwiązania dla przemysłu, które będą odpowiedzią na wyzwania kryzysu klimatycznego. Wierzymy, że konopie mają tu ogromną rolę do odegrania. Nie bez znaczenia był też dla mnie model venture building zaproponowany przez East Hemp oraz doświadczenie i network założycieli – mówi Jacek Kramarz.

Kluczową przewagą East Hemp ma być selekcja projektów i budowa zespołów do ich realizacji.

Działamy w sposób podobny do funduszy VC, przy czym to my jesteśmy founderami w projektach, które realizujemy. Przyjrzeliśmy się potencjałowi różnych elementów konopi włóknistych - ziarno, łodyga i kwiaty mają różne zastosowania i wymagają osobnego podejścia. W każdym z obszarów zagospodarowania rośliny tworzymy osobne spółki, które na początek rozwijamy jako przedsiębiorcy, a w dalszej kolejności rekrutujemy zespoły zarządzające. Finalnym celem East Hemp Group jest stworzenie zintegrowanej holdingowej struktury podmiotów realizujących pełny potencjał konopi włóknistych, a naszą ambicją jest wprowadzenie naszego holdingu na jedną z europejskich giełd – tłumaczy Piotr Pietras, Prezes Zarządu i jeden ze współzałożycieli East Hemp Group.

Mnogość zastosowań i ekologiczny wymiar towarzyszący uprawie konopi wyznaczają obszar rozwoju East Hemp Group. Spółka obecnie inwestuje w technologie pozwalające na zastosowanie konopi siewnych w przemyśle spożywczym i budowlanym. Opracowała również technologie produkcji alternatyw mięsa na bazie teksturyzowanego białka konopi oraz zamienniki drewna dla powszechnie stosowanych rozwiązań w branży drzewnej, które zainteresowały rynkowych liderów takich jak Paged Meble, Jawor Parkiet oraz jeden z liderów sektora drzewnego w USA.

Jacek stanowi bardzo silne wzmocnienie naszego zespołu. Wnosi nie tylko unikalne kompetencje, ekspercką wiedzę z obszaru konopi, ale również doświadczenie, ogromny entuzjazm i wiarę w to, że konopie stanowią ekologiczną odpowiedź na wyzwania czasów walki ze zmianą klimatu. Z naszym doświadczeniem w budowie start-upów i w pozyskiwaniu finansowania wierzymy, że jesteśmy w stanie zagospodarować jego wiedzę i strategiczną wizję, budując kolejnego europejskiego lidera w branży konopi – podsumowuje Piotr Pietras.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie Biuro prasowe
2025-03-27 | 10:00

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Godzenie rozwoju zawodowego z życiem rodzinnym, argumentowanie swojej wartości oraz dowodzenie słuszności swoich pomysłów – to zaledwie kilka wyzwań, na jakie
Gospodarka Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
2025-03-24 | 15:50

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

Prawie 300 postulatów deregulacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a dotyczących m.in podatków, zatrudnienia, cyfryzacji czy energetyki
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Targi Bezpieczeństwa

Transport

Import materiałów budowlanych z Rosji zagrożeniem dla konkurencyjności europejskiego rynku. Konieczne są zmiany i egzekwowanie sankcji

Unia Europejska powinna zrewidować politykę celną na import materiałów budowlanych spoza państw członkowskich, w tym państw wschodnich – twierdzą uczestnicy konferencji „Bezpieczeństwo gospodarcze UE”. Obecnie Wspólnota nakłada na europejskich producentów coraz więcej ograniczeń, nie rewidując polityki celnej, co przekłada się na systematyczne osłabienie konkurencyjności przedsiębiorstw, spadek produkcji i zagrożenie dla miejsc pracy.

Konsument

Polacy odczuwają brak wiedzy na temat inwestowania. Może to sprzyjać podejmowaniu nieracjonalnych decyzji finansowych

Co trzeci Polak odczuwa brak wiedzy w obszarze inwestowania, a tylko co piąty chciałby pogłębić swoją wiedzę na ten temat – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2025”. Ci, którzy na własną rękę szukają informacji i porad, coraz częściej sięgają do blogów, portali, podcastów i wideo w internecie. Eksperci przestrzegają, że finansowych i inwestycyjnych porad udzielają nie tylko specjaliści w danej dziedzinie, więc potrzebna jest zasada ograniczonego zaufania.

Handel

Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce

Wraz ze wzrostem kanału e-commerce w branży modowej rośnie liczba wykorzystywanych opakowań, z których znaczną część wciąż stanowią te z plastiku. Do 2030 roku w Polsce e-sprzedawcy zużyją 147 mln plastikowych opakowań – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie DS Smith. Można zauważyć rosnący trend wśród marek modowych, które coraz częściej wybierają opakowania wykonane z papieru lub materiałów z recyklingu. To o tyle istotne, że polscy konsumenci odczuwają wyrzuty sumienia z powodu ilości plastiku, w którym dostarczane są ich zamówienia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.