Echo Investment z identyfikacją wizualną nowego osiedla
Echo Investment, czyli jeden z czołowych deweloperów w Polsce, ogłosiło w czerwcu premierę nowej inwestycji na poznańskich Jeżycach. Wieża Jeżyce – bo tak nazywa się osiedle – to miejsce, które swoją tożsamość silnie gruntuje w kulturze artystycznej. Za branding odpowiedzialna jest agencja Publicon.
Nazwa z historią w tle
Wieża Jeżyce powstanie na terenie słynnej poznańskiej fabryki wodomierzy Apator, której najbardziej charakterystycznym punktem jest dawna wieża ciśnień, górująca nad okolicznymi zabudowaniami.
– Nazwa inwestycji nawiązuje zarówno do samej wieży, jak i lokalizacji – obszaru Poznania słynącego ze sztuki ulicznej, artystycznych inicjatyw czy klimatycznych, secesyjnych kamienic i rodzinnych biznesów. Jeżyce to też przykład miejsca, wpisującego się w koncepcję 15-minutowego miasta, gdzie wszystko, czego potrzeba do życia jest właśnie w odległości 15 minut od domu - pieszo bądź na rowerze. Projektując nasze nowe osiedle, chcieliśmy je jak najlepiej wkomponować w sąsiadujące otoczenie, tworząc otwarte i zielone przestrzenie z ogólnodostępnymi strefami rekreacyjnymi, placem zabaw i parkiem. Sercem inwestycji będzie plac pod byłą wieżą ciśnień, którą zrewitalizujemy i nadamy jej nową funkcję – głównego punktu orientacyjnego na mapie Jeżyc i miejsca spotkań dla okolicznych mieszkańców – tłumaczy Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment
Inspirowane teorią klasy kreatywnej Richarda Floridy
Identyfikacja Wieży Jeżyce bazuje na trzech elementach graficznych, składających się na znak: podstawie, trzonie i kopule wieży. Każdy z nich symbolizuje zarazem jeden z filarów idei trzech podstawowych czynników wytypowanych przez Richarda Floridę, które kształtują potencjał miast i napędzają do rozwoju – otwartość, talent i technologię.
Otwartość wyraża się we wspieraniu tego, co lokalne. W sąsiedzkich więziach i pielęgnowaniu różnorodności. To także otwarte osiedle, z ogólnodostępnym placem pod wieżą. Talent to kultura nowych Jeżyc, tworzona przez młode pokolenie. Sztuka uliczna, murale, artystyczne inicjatywy, festiwale i niszowe wydarzenia kulturalne. To wreszcie plac pod wieżą, na którym można zorganizować warsztaty czy swoją wystawę. Z kolei technologia wyraża wszystko, co sprawia, że żyje się wygodniej – jak choćby rozwiązania Echo Smart, czyli bezprzewodowy system do zarządzania inteligentnym mieszkaniem, czy udogodnienia Echo Life Services na osiedlu, jak np. bezdotykowe otwieranie drzwi i przywoływanie windy oraz paczkomat.
– Logotyp Wieży Jeżyce jest zbudowany z trzech części, które mogą funkcjonować również jako osobne elementy lub być dowolnie zestawiane, tworząc raster graficzny. Każda z form symbolizuje jeden z filarów marki, które pokrywają się z koncepcją 3T Floridy: Talentem, Technologią i Tolerancją. Razem tworzą spójną całość, wieżę – rozpoznawalny symbol osiedla, nowy punkt orientacyjny, miejsce spotkań na mapie Jeżyc. Cechy opisywane przez Floridę definiują główną siłą napędową rozwoju ekonomicznego miast postindustrialnych. Wierzymy, że wartości klasy kreatywnej oddają tożsamość i klimat poznańskich Jeżyc, kreatywnej dzielnicy, która przyciąga ludzi ciekawych świata, twórczych, kochających miasto, lokalność, poszukujących i myślących poza schematami. Branding osiedla to ukłon w stronę tej wyjątkowej części Poznania i zaproszenie do stania się jej częścią – podsumowuje Michał Ulidis, Creative Partner w agencji Publicon.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.