Komunikaty PR

Aplikacja do nauki języków Preply opracowała Raport Językowy

2022-05-27  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.11 MB )

Preply to wiodąca platforma i aplikacja do nauki języków obcych, która zrzesza nauczycieli, korepetytorów i tutorów z ponad 190 krajów. Umożliwia nie tylko naukę wybranego języka obcego z native speakerem z dowolnego miejsca na świecie, ale również międzykulturową podróż i zdobycie unikatowej wiedzy na temat wybranego regionu geograficznego świata. Aplikacja Preply, na podstawie badań przeprowadzonych wśród swoich tutorów i uczniów, opracowała Raport Językowy, który pokazuje globalne trendy w zakresie nauki języków obcych. Raport to nie tylko studium wiedzy na temat kondycji i umiejętności językowych wybranych narodowości, ale również źródło kulturowych ciekawostek.

 

1. Jedna trzecia Latynosów w USA przyznaje, że nie zna biegle angielskiego

Preply wskazuje, że w Stanach Zjednoczonych 24,7% kursantów uczy się hiszpańskiego w stosunku do 16,7% uczących się angielskiego. Dlaczego?

Niemal jedna trzecia Latynosów w Stanach Zjednoczonych[1] uważa, że nie zna biegle angielskiego, a to sprawia, że znajomość hiszpańskiego jest niezwykle cenna i istotna wśród różnych grup zawodowych, w tym lekarzy. Profesjonaliści wielu specjalizacji i z wielu dziedzin — edukacji, służby cywilnej, organizacji non-profit, sprzedaży czy obsługi klienta — uczą się hiszpańskiego, aby lepiej świadczyć usługi hiszpańskojęzycznym klientom.

Bdania Preply wskazują, że do nauki języka hiszpańskiego około 21% uczniów motywuje kariera, niemal 22% edukacja, a ponad 22% robi to z zamiłowania i zainteresowania do języka i kultury.

 

2. Francuski - wybór No.1 wśród studentów zorientowanych na karierę

Francuski nadal jest jednym z najczęściej studiowanych języków.

Preply wskazuje, że ponad 25% francuskojęzycznych uczniów spośród 24 języków dostępnych na platformie wybiera francuski, aby go szkolić i osiągnąć w nim biegłość.

Znaczenie języka francuskiego w światowej gospodarce nie słabnie. Kursanci, którzy najczęściej wybierają naukę tego języka na platformie Preply to głównie mieszkańcy krajów o silnych więzach historycznych i gospodarczych z Francją, czyli Algieria, Maroko czy Kanada. W Nigerii znajdującej się w sąsiedztwie krajów francuskojęzycznych, jak Benin, Niger, Czad czy Kamerun około 22% uczniów Preply wybiera francuski.

Co ciekawe, Preply zauważa duże zainteresowanie językiem francuskim w Kenii - jedną z przyczyn mogą być plany potężnych inwestycji infrastrukturalnych w Kenii, a to oznacza nowe miejsca pracy dla lokalnej ludności. Znajomość języka francuskiego z pewnością byłaby pomocna.

Preply sprawdziło główne motywacje swoich studentów do nauki francuskiego. 30% badanych wskazało na edukację, a 25,4% na karierę zawodową.

 

3. Niemiecki językiem nauki

Język niemiecki to zdecydowanie jeden z wiodących języków obcych, najczęściej podejmowanych przez kursantów Preply. Niemcy to kraj istotny nie tylko ze względu na światową gospodarkę, to również kraj, który przyjmuje najwięcej imigrantów, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. To istna mozaika kulturowo-językowa. Dodatkowo niemiecki, tuż po języku angielskim, jest najczęściej wykorzystywanym językiem w nauce.

4. Chiński i japoński coraz bardziej popularne

Kolejne najpopularniejsze języki w aplikacji Preply to chiński mandaryński i japoński. Chiński mandaryński ma najwięcej native speakerów na świecie, około 918 milionów. Ponieważ Chiny plasują się za Stanami Zjednoczonymi jako druga co do wielkości gospodarka na świecie pod względem produktu krajowego brutto, płynna znajomość chińskiego mandaryńskiego może otworzyć możliwości biznesowe dla uczących się. Dodatkowo, Chiny są obecnie największym partnerem handlowym inwestorem w krajach afrykańskich - możliwy jest wzrost uczniów wybierających chiński mandaryński na kontynencie afrykańskim. 

Chiński mandaryński ma około sześć razy więcej rodzimych użytkowników języka niż rosyjski i japoński.

Oprócz popularności mangi, anime i Pokémonów, japoński jest językiem napędzającym trzecią co do wielkości gospodarkę na świecie.

 

5. Angielski na czele

Raport Językowy Preply, zgodnie z oczekiwaniami, wskazuje, że najwięcej uczniów wybiera język angielski, znacznie częściej niż jakikolwiek inny język. Tym samym angielski jest TOP1 spośród 24 języków oferowanych przez aplikację.

 

COVID potroił liczbę osób wybierających naukę języka online, nawet po złagodzeniu ograniczeń

Pandemia COVID-19 sprawiła, że popularność nauki w trybie online odnotowała ogromny wzrost. Nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłej części populacji świata, poszukujących alternatywy na spędzanie czasu w domowym zaciszu. Nauka języka online z prywatnym korepetytorem zaoferowała nowy wymiar codziennej rutyny, stymulację intelektualną.

Aplikacja Preply wskazuje, że w marcu 2020 r., kiedy lock-down stał nową światową rzeczywistością, liczba nowych uczniów dołączających do Preply każdego miesiąca podwoiła się w stosunku do wartości bazowej z października 2019 r., a do kwietnia 2020 zwiększyła się niemal trzykrotnie, szczyt osiągając w styczniu 2021 roku.  

 


[1] Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.