Komunikaty PR

Bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Squla dla dzieci z Ukrainy

2022-03-16  |  17:05
Biuro prasowe

Platforma edukacyjna Squla dołączyła do firm, działających na rzecz ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji rodzin przybywających do Polski, Squla otworzyła swoją platformę dla wszystkich ukraińskich dzieci. Z bezpłatnych dostępów skorzystać może każdy - organizacje non-profit, szkoły, urzędy oraz osoby prywatne, które mają pod opieką rodziny z Ukrainy. Dzięki quizom i multimedialnym grom, dzieci w przystępny sposób będą mogły nauczyć się prostych zwrotów w języku polskim.

Widząc ogromną potrzebę wsparcia, także w wymiarze edukacyjnym, Squla postanowiła nieodpłatnie udostępnić swoją platformę wszystkim dzieciom przybywającym z Ukrainy. Platforma funkcjonuje także w formie aplikacji mobilnej, przez co wszystkie rodziny przekraczające granicę, bez problemu mogą pobrać Squlę na swój smartfon lub tablet oraz korzystać z niej nieodpłatnie.

- Jesteśmy niezwykle poruszeni sytuacją związaną z agresją na Ukrainę oraz tym samym wzruszeni, jak bardzo w tych trudnych dniach, nasz kraj jest gościnny oraz pomocny dla naszego wschodniego sąsiada – przekonuje Magdalena Brych, Country Lead platformy edukacyjnej Squla. – Już od dawna czynnie działamy na rzecz edukacji najuboższych dzieci, współpracując z organizacjami pozarządowymi, a także udostępniając naszą platformę nieodpłatnie wszystkim szkołom oraz nauczycielom. Dziś widzimy szczególną potrzebę wsparcia dla osób przybywających do Polski z Ukrainy. Mamy świadomość, że oprócz pomocy rzeczowej, psychologicznej czy prawnej, niezwykle ważnym aspektem jest również wsparcie w edukacji każdego dziecka, które przekroczyło granicę – dodaje Magdalena Brych.

Rozmówki ukraińsko-polskie, quizy oraz zadania

Squla przygotowała szereg materiałów skierowanych do najmłodszych przybywających z Ukrainy. Wśród nich znajdują się m.in. rozmówki ukraińsko-polskie, które pomogą dzieciom poznać proste, popularne zwroty, mogące przydać się na co dzień. Na platformie pojawiły się także specjalne quizy oraz zadania. Wszystkie przygotowane materiały zostały opatrzone atrakcyjnymi grafikami oraz nagraniami lektorskimi po ukraińsku i po polsku, które bez wątpienia pomogą w oswojeniu się z nowym językiem. Co więcej, Squla przewiduje także przygotowanie podstawowego kursu języka polskiego dla ukraińskich dzieci.

- Nie zapominamy także o wsparciu nauczycieli, dla których nauka dzieci ukraińskojęzycznych również będzie nową sytuacją. Pracujemy nad scenariuszami lekcji nt. naszego kraju oraz kultury, co w znaczący sposób może wesprzeć proces adaptacji ukraińskich dzieci w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze materiały pomogą nauczycielom w prowadzeniu tego typu zajęć – mówi Ola Żdżarska, Content Development Manager z platformy edukacyjnej Squla.

Jak uzyskać bezpłatne kody aktywacyjne?

Z bezpłatnych półrocznych dostępów skorzystać może każdy, w tym m.in. organizacje non-profit zaangażowane w pomoc uciekającym przed wojną, szkoły tworzące oddziały dla dzieci z Ukrainy lub już przyjmujące pod swój dach dzieci uchodźców. Dostęp do Squli uzyskać mogą także osoby prywatne, które dały już schronienie ukraińskim rodzinom, które zatrzymały się w Polsce.

Formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu można uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Squla, znajduje się pod linkiem: https://www.squla.pl/squla-bezplatna-dla-dzieci-z-ukrainy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy Biuro prasowe
2024-04-30 | 01:00

Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy

PPG (NYSE: PPG) poinformowała, że wyłoniono zwycięskie zespoły 2. edycji konkursu Universiada. Pierwsze miejsce i 5000 zł przyznano drużynie ze SP nr 8 w Oławie, drugie miejsce i 2500 zł
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.