Bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Squla dla dzieci z Ukrainy
Platforma edukacyjna Squla dołączyła do firm, działających na rzecz ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji rodzin przybywających do Polski, Squla otworzyła swoją platformę dla wszystkich ukraińskich dzieci. Z bezpłatnych dostępów skorzystać może każdy - organizacje non-profit, szkoły, urzędy oraz osoby prywatne, które mają pod opieką rodziny z Ukrainy. Dzięki quizom i multimedialnym grom, dzieci w przystępny sposób będą mogły nauczyć się prostych zwrotów w języku polskim.
Widząc ogromną potrzebę wsparcia, także w wymiarze edukacyjnym, Squla postanowiła nieodpłatnie udostępnić swoją platformę wszystkim dzieciom przybywającym z Ukrainy. Platforma funkcjonuje także w formie aplikacji mobilnej, przez co wszystkie rodziny przekraczające granicę, bez problemu mogą pobrać Squlę na swój smartfon lub tablet oraz korzystać z niej nieodpłatnie.
- Jesteśmy niezwykle poruszeni sytuacją związaną z agresją na Ukrainę oraz tym samym wzruszeni, jak bardzo w tych trudnych dniach, nasz kraj jest gościnny oraz pomocny dla naszego wschodniego sąsiada – przekonuje Magdalena Brych, Country Lead platformy edukacyjnej Squla. – Już od dawna czynnie działamy na rzecz edukacji najuboższych dzieci, współpracując z organizacjami pozarządowymi, a także udostępniając naszą platformę nieodpłatnie wszystkim szkołom oraz nauczycielom. Dziś widzimy szczególną potrzebę wsparcia dla osób przybywających do Polski z Ukrainy. Mamy świadomość, że oprócz pomocy rzeczowej, psychologicznej czy prawnej, niezwykle ważnym aspektem jest również wsparcie w edukacji każdego dziecka, które przekroczyło granicę – dodaje Magdalena Brych.
Rozmówki ukraińsko-polskie, quizy oraz zadania
Squla przygotowała szereg materiałów skierowanych do najmłodszych przybywających z Ukrainy. Wśród nich znajdują się m.in. rozmówki ukraińsko-polskie, które pomogą dzieciom poznać proste, popularne zwroty, mogące przydać się na co dzień. Na platformie pojawiły się także specjalne quizy oraz zadania. Wszystkie przygotowane materiały zostały opatrzone atrakcyjnymi grafikami oraz nagraniami lektorskimi po ukraińsku i po polsku, które bez wątpienia pomogą w oswojeniu się z nowym językiem. Co więcej, Squla przewiduje także przygotowanie podstawowego kursu języka polskiego dla ukraińskich dzieci.
- Nie zapominamy także o wsparciu nauczycieli, dla których nauka dzieci ukraińskojęzycznych również będzie nową sytuacją. Pracujemy nad scenariuszami lekcji nt. naszego kraju oraz kultury, co w znaczący sposób może wesprzeć proces adaptacji ukraińskich dzieci w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze materiały pomogą nauczycielom w prowadzeniu tego typu zajęć – mówi Ola Żdżarska, Content Development Manager z platformy edukacyjnej Squla.
Jak uzyskać bezpłatne kody aktywacyjne?
Z bezpłatnych półrocznych dostępów skorzystać może każdy, w tym m.in. organizacje non-profit zaangażowane w pomoc uciekającym przed wojną, szkoły tworzące oddziały dla dzieci z Ukrainy lub już przyjmujące pod swój dach dzieci uchodźców. Dostęp do Squli uzyskać mogą także osoby prywatne, które dały już schronienie ukraińskim rodzinom, które zatrzymały się w Polsce.
Formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu można uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Squla, znajduje się pod linkiem: https://www.squla.pl/squla-bezplatna-dla-dzieci-z-ukrainy.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.