Bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Squla dla dzieci z Ukrainy
Platforma edukacyjna Squla dołączyła do firm, działających na rzecz ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji rodzin przybywających do Polski, Squla otworzyła swoją platformę dla wszystkich ukraińskich dzieci. Z bezpłatnych dostępów skorzystać może każdy - organizacje non-profit, szkoły, urzędy oraz osoby prywatne, które mają pod opieką rodziny z Ukrainy. Dzięki quizom i multimedialnym grom, dzieci w przystępny sposób będą mogły nauczyć się prostych zwrotów w języku polskim.
Widząc ogromną potrzebę wsparcia, także w wymiarze edukacyjnym, Squla postanowiła nieodpłatnie udostępnić swoją platformę wszystkim dzieciom przybywającym z Ukrainy. Platforma funkcjonuje także w formie aplikacji mobilnej, przez co wszystkie rodziny przekraczające granicę, bez problemu mogą pobrać Squlę na swój smartfon lub tablet oraz korzystać z niej nieodpłatnie.
- Jesteśmy niezwykle poruszeni sytuacją związaną z agresją na Ukrainę oraz tym samym wzruszeni, jak bardzo w tych trudnych dniach, nasz kraj jest gościnny oraz pomocny dla naszego wschodniego sąsiada – przekonuje Magdalena Brych, Country Lead platformy edukacyjnej Squla. – Już od dawna czynnie działamy na rzecz edukacji najuboższych dzieci, współpracując z organizacjami pozarządowymi, a także udostępniając naszą platformę nieodpłatnie wszystkim szkołom oraz nauczycielom. Dziś widzimy szczególną potrzebę wsparcia dla osób przybywających do Polski z Ukrainy. Mamy świadomość, że oprócz pomocy rzeczowej, psychologicznej czy prawnej, niezwykle ważnym aspektem jest również wsparcie w edukacji każdego dziecka, które przekroczyło granicę – dodaje Magdalena Brych.
Rozmówki ukraińsko-polskie, quizy oraz zadania
Squla przygotowała szereg materiałów skierowanych do najmłodszych przybywających z Ukrainy. Wśród nich znajdują się m.in. rozmówki ukraińsko-polskie, które pomogą dzieciom poznać proste, popularne zwroty, mogące przydać się na co dzień. Na platformie pojawiły się także specjalne quizy oraz zadania. Wszystkie przygotowane materiały zostały opatrzone atrakcyjnymi grafikami oraz nagraniami lektorskimi po ukraińsku i po polsku, które bez wątpienia pomogą w oswojeniu się z nowym językiem. Co więcej, Squla przewiduje także przygotowanie podstawowego kursu języka polskiego dla ukraińskich dzieci.
- Nie zapominamy także o wsparciu nauczycieli, dla których nauka dzieci ukraińskojęzycznych również będzie nową sytuacją. Pracujemy nad scenariuszami lekcji nt. naszego kraju oraz kultury, co w znaczący sposób może wesprzeć proces adaptacji ukraińskich dzieci w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze materiały pomogą nauczycielom w prowadzeniu tego typu zajęć – mówi Ola Żdżarska, Content Development Manager z platformy edukacyjnej Squla.
Jak uzyskać bezpłatne kody aktywacyjne?
Z bezpłatnych półrocznych dostępów skorzystać może każdy, w tym m.in. organizacje non-profit zaangażowane w pomoc uciekającym przed wojną, szkoły tworzące oddziały dla dzieci z Ukrainy lub już przyjmujące pod swój dach dzieci uchodźców. Dostęp do Squli uzyskać mogą także osoby prywatne, które dały już schronienie ukraińskim rodzinom, które zatrzymały się w Polsce.
Formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu można uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Squla, znajduje się pod linkiem: https://www.squla.pl/squla-bezplatna-dla-dzieci-z-ukrainy.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.