Komunikaty PR

CHEP rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu

2022-11-16  |  08:32

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele obopólnych korzyści przynosi współpraca biznesu z uczelniami. Dziś jest to szczególnie istotne w branżach kształtujących łańcuchy dostaw, gdzie oprócz świetnego wyszkolenia teoretycznego, liczy się doświadczenie. Właśnie dlatego Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz firma CHEP, dostarczająca rozwiązań dla łańcuchów dostaw, nawiązały współpracę.

Współpraca rozpoczęła się wraz z nowym rokiem akademickim, który wystartował w październiku. Kooperacja lidera rozwiązań poolingowych oraz największej uczelni logistycznej w Polsce gwarantuje studentom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz praktyczne wprowadzenie do kariery. Nawiązanie relacji na linii CHEP i WSL wychodzi naprzeciw powszechnemu przekonaniu o tym, jak ważna jest współpraca między biznesem a uczelniami wyższymi, kształcącymi przyszłych logistyków i spedytorów. To właśnie studenci, którzy obecnie zdobywają wiedzę, w przyszłości będą kształtować łańcuchy dostaw. To od nich i od ich kompetencji będzie zależała przyszłość transportu oraz logistyki.

W ramach współpracy od listopada do grudnia będą odbywać się LOGO-Piątki, a studenci będą mogli uczestniczyć w webinariach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w praktyce oraz well-beingiem. Eksperci CHEP zaangażują się także w pracę kół naukowych, czego wyrazem jest zaplanowana na marzec 2023 roku wizyta Studenckiego Koła Naukowego CorLog w Centrum Serwisowym, które stanowi trzon modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym. Co więcej, w trakcie roku akademickiego będą odbywać się wykłady prowadzone przez specjalistów z CHEP. 
Zwieńczeniem partnerstwa będzie program CHEP Graduate. Przed studentami stanie możliwość aplikacji na praktyki z możliwością otrzymania stałej pracy. W najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli CHEP z kadrą profesorską WSL, podczas którego omówione zostaną dalsze szczegóły współpracy. 

– Możliwość współpracy CHEP z Wyższą Szkołą Logistyki daje nam szanse na pozyskanie młodych talentów, którzy z zapałem oraz pokoleniową świeżością podchodzą do kwestii zarządzania łańcuchami dostaw i zrównoważonego rozwoju w sektorze logistycznym. Jest to też ogromna możliwość dla samych studentów, którzy chcą sprawdzić zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną w praktyce i tym samym na wczesnym etapie swojej kariery zdobywać doświadczenie w międzynarodowej firmie kształtującej łańcuchy dostaw – mówi Izabela Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.

– Celem Wyższej Szkoły Logistyki jest kształcenie studentów w taki sposób, by stali się wartościowymi i wykwalifikowanymi pracownikami. Właśnie dlatego ważne jest dla nas zawieranie silnych relacji z firmami, które mogą przekazać naszym studentom cenną wiedzę praktyczną. Współpraca WSL i CHEP gwarantuje naszym studentom wgląd w codzienną pracę logistyków na gruncie krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wyboru swoich własnych ścieżek kariery – mówi rektor WSL, dr inż. Adam Koliński.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.