Komunikaty PR

Coders Lab poprowadzi laboratorium kodowania na Uniwersytecie SWPS

2021-10-26  |  05:50
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Zębik
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl

Szkoła IT Coders Lab rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem SWPS i została partnerem dydaktycznym otwartego w tym roku kierunku informatyka. Eksperci szkoły opracowali program laboratoriów kodowania, które poprowadzą w ramach zajęć z podstaw matematyki i programowania. Cykl warsztatów z praktykiem branży IT będzie miał formę bootcampu programistycznego. Pierwsze zajęcia dla studentów informatyki na Uniwersytecie SWPS odbędą się w październiku.

Studenci będą uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na bazie wybranych ćwiczeń i projektów wymaganych aktualnie na bootcampach Coders Lab. Nasze 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły programowania sprawia, że wiemy, jak efektywnie uczyć nawet te osoby, które nie miały wcześniej styczności z IT. Stały kontakt z trendami technologicznymi oraz wymaganiami pracodawców powoduje, że wiemy też, czego uczyć. Programy oraz materiały bootcampów są dostosowywane do wymagań rynku pracy i aktualizowane co 34 miesiące. Nie bez znaczenia jest tu partnerstwo z grupą Pracuj.pl, które daje nam stały wgląd w potrzeby pracodawców – mówi Jacek Tchórzewski, współzałożyciel i główny wykładowca Coders Lab.

Bootcamp to bardzo intensywna forma nauki, która w stosunkowo krótkim czasie ma dostarczyć praktycznych umiejętności potrzebnych do zdobycia pierwszej pracy w branży IT. To nauka wymagająca sporo zaangażowania i samodyscypliny. Kursanci mogą jednak liczyć na stałe wsparcie ze strony trenera specjalizującego się w danej technologii, którym zazwyczaj jest programista lub tester pracujący na co dzień w komercyjnej firmie. Laboratoria na Uniwersytecie SWPS prowadzone w formie bootcampu mają być uzupełnieniem kierunku uniwersyteckiego, do którego wprowadzają wymiar praktyczny oraz wiedzę ekspertów na bieżąco obserwujących potrzeby rynku pracy.

Współpraca Uniwersytetu z firmą Coders Lab niesie za sobą wiele korzyści. Jest połączeniem dużej dawki wiedzy przekazywanej przez wykładowców uczelni, uzupełnionej autorską metodyką nauczania firmy Coders Lab, gwarantującą uzyskanie cennej praktyki w zakresie programowania. Jestem przekonany, że zarówno studenci, jak i potencjalni pracodawcy docenią tę synergię – mówi dr Piotr Zawistowski z Katedry Informatyki na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS.

Program laboratoriów kodowania opracowano na bazie bootcampu Python. Technologia ta jest wykorzystywana przede wszystkim w pracy programistów back-end oraz przy analizie dużych ilości danych. To język bardzo uniwersalny, a jego znajomość jest poszukiwana przez pracodawców, co dla absolwentów oznacza szerokie perspektywy zawodowe. Zajęcia będą prowadzone na platformie edukacyjnej Coders Lab opracowanej na potrzeby nauki zdalnej. Ćwiczenia zostaną zorganizowane w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach, co zapewnia najlepszy kontakt z prowadzącym oraz wysoką efektywność nauki.


Coders Lab to pierwsza w Polsce szkoła IT, która powstała w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma rozpoczynała jako start-up stworzony przez braci Marcina Tchórzewskiego i Jacka Tchórzewskiego. Dziś jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z 5. oddziałami regionalnymi w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Kursy Coders Lab mają swoich odbiorców również za granicą – w Rumunii, Indonezji i Hiszpanii, gdzie spółka działa poprzez partnerów franczyzowych. W 2018 roku Coders Lab otrzymał prestiżową nagrodę dla start-upów podczas jubileuszowej, 10. edycji Aulerów. Szkoła posiada w swojej ofercie kursy z zakresu programowania front-end i back-end, testowania manualnego i automatyzującego – w tym m.in. kursy programowania w językach JavaScript, Python, Java czy Node.js. Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących rozpocząć karierę w IT, jak i dla programistów posiadających już doświadczenie w branży, którzy myślą o rozwinięciu swoich umiejętności. Dzięki współpracy z portalem Pracuj.pl, Coders Lab pomaga absolwentom w poszukiwaniu pracy i ułatwia nawiązanie kontaktu z przyszłymi pracodawcami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.