Komunikaty PR

Coders Lab poprowadzi laboratorium kodowania na Uniwersytecie SWPS

2021-10-26  |  05:50
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Zębik
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl

Szkoła IT Coders Lab rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem SWPS i została partnerem dydaktycznym otwartego w tym roku kierunku informatyka. Eksperci szkoły opracowali program laboratoriów kodowania, które poprowadzą w ramach zajęć z podstaw matematyki i programowania. Cykl warsztatów z praktykiem branży IT będzie miał formę bootcampu programistycznego. Pierwsze zajęcia dla studentów informatyki na Uniwersytecie SWPS odbędą się w październiku.

Studenci będą uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na bazie wybranych ćwiczeń i projektów wymaganych aktualnie na bootcampach Coders Lab. Nasze 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły programowania sprawia, że wiemy, jak efektywnie uczyć nawet te osoby, które nie miały wcześniej styczności z IT. Stały kontakt z trendami technologicznymi oraz wymaganiami pracodawców powoduje, że wiemy też, czego uczyć. Programy oraz materiały bootcampów są dostosowywane do wymagań rynku pracy i aktualizowane co 34 miesiące. Nie bez znaczenia jest tu partnerstwo z grupą Pracuj.pl, które daje nam stały wgląd w potrzeby pracodawców – mówi Jacek Tchórzewski, współzałożyciel i główny wykładowca Coders Lab.

Bootcamp to bardzo intensywna forma nauki, która w stosunkowo krótkim czasie ma dostarczyć praktycznych umiejętności potrzebnych do zdobycia pierwszej pracy w branży IT. To nauka wymagająca sporo zaangażowania i samodyscypliny. Kursanci mogą jednak liczyć na stałe wsparcie ze strony trenera specjalizującego się w danej technologii, którym zazwyczaj jest programista lub tester pracujący na co dzień w komercyjnej firmie. Laboratoria na Uniwersytecie SWPS prowadzone w formie bootcampu mają być uzupełnieniem kierunku uniwersyteckiego, do którego wprowadzają wymiar praktyczny oraz wiedzę ekspertów na bieżąco obserwujących potrzeby rynku pracy.

Współpraca Uniwersytetu z firmą Coders Lab niesie za sobą wiele korzyści. Jest połączeniem dużej dawki wiedzy przekazywanej przez wykładowców uczelni, uzupełnionej autorską metodyką nauczania firmy Coders Lab, gwarantującą uzyskanie cennej praktyki w zakresie programowania. Jestem przekonany, że zarówno studenci, jak i potencjalni pracodawcy docenią tę synergię – mówi dr Piotr Zawistowski z Katedry Informatyki na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS.

Program laboratoriów kodowania opracowano na bazie bootcampu Python. Technologia ta jest wykorzystywana przede wszystkim w pracy programistów back-end oraz przy analizie dużych ilości danych. To język bardzo uniwersalny, a jego znajomość jest poszukiwana przez pracodawców, co dla absolwentów oznacza szerokie perspektywy zawodowe. Zajęcia będą prowadzone na platformie edukacyjnej Coders Lab opracowanej na potrzeby nauki zdalnej. Ćwiczenia zostaną zorganizowane w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach, co zapewnia najlepszy kontakt z prowadzącym oraz wysoką efektywność nauki.


Coders Lab to pierwsza w Polsce szkoła IT, która powstała w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma rozpoczynała jako start-up stworzony przez braci Marcina Tchórzewskiego i Jacka Tchórzewskiego. Dziś jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z 5. oddziałami regionalnymi w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Kursy Coders Lab mają swoich odbiorców również za granicą – w Rumunii, Indonezji i Hiszpanii, gdzie spółka działa poprzez partnerów franczyzowych. W 2018 roku Coders Lab otrzymał prestiżową nagrodę dla start-upów podczas jubileuszowej, 10. edycji Aulerów. Szkoła posiada w swojej ofercie kursy z zakresu programowania front-end i back-end, testowania manualnego i automatyzującego – w tym m.in. kursy programowania w językach JavaScript, Python, Java czy Node.js. Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących rozpocząć karierę w IT, jak i dla programistów posiadających już doświadczenie w branży, którzy myślą o rozwinięciu swoich umiejętności. Dzięki współpracy z portalem Pracuj.pl, Coders Lab pomaga absolwentom w poszukiwaniu pracy i ułatwia nawiązanie kontaktu z przyszłymi pracodawcami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.