Komunikaty PR

Coders Lab poprowadzi laboratorium kodowania na Uniwersytecie SWPS

2021-10-26  |  05:50
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Zębik
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl

Szkoła IT Coders Lab rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem SWPS i została partnerem dydaktycznym otwartego w tym roku kierunku informatyka. Eksperci szkoły opracowali program laboratoriów kodowania, które poprowadzą w ramach zajęć z podstaw matematyki i programowania. Cykl warsztatów z praktykiem branży IT będzie miał formę bootcampu programistycznego. Pierwsze zajęcia dla studentów informatyki na Uniwersytecie SWPS odbędą się w październiku.

Studenci będą uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na bazie wybranych ćwiczeń i projektów wymaganych aktualnie na bootcampach Coders Lab. Nasze 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły programowania sprawia, że wiemy, jak efektywnie uczyć nawet te osoby, które nie miały wcześniej styczności z IT. Stały kontakt z trendami technologicznymi oraz wymaganiami pracodawców powoduje, że wiemy też, czego uczyć. Programy oraz materiały bootcampów są dostosowywane do wymagań rynku pracy i aktualizowane co 34 miesiące. Nie bez znaczenia jest tu partnerstwo z grupą Pracuj.pl, które daje nam stały wgląd w potrzeby pracodawców – mówi Jacek Tchórzewski, współzałożyciel i główny wykładowca Coders Lab.

Bootcamp to bardzo intensywna forma nauki, która w stosunkowo krótkim czasie ma dostarczyć praktycznych umiejętności potrzebnych do zdobycia pierwszej pracy w branży IT. To nauka wymagająca sporo zaangażowania i samodyscypliny. Kursanci mogą jednak liczyć na stałe wsparcie ze strony trenera specjalizującego się w danej technologii, którym zazwyczaj jest programista lub tester pracujący na co dzień w komercyjnej firmie. Laboratoria na Uniwersytecie SWPS prowadzone w formie bootcampu mają być uzupełnieniem kierunku uniwersyteckiego, do którego wprowadzają wymiar praktyczny oraz wiedzę ekspertów na bieżąco obserwujących potrzeby rynku pracy.

Współpraca Uniwersytetu z firmą Coders Lab niesie za sobą wiele korzyści. Jest połączeniem dużej dawki wiedzy przekazywanej przez wykładowców uczelni, uzupełnionej autorską metodyką nauczania firmy Coders Lab, gwarantującą uzyskanie cennej praktyki w zakresie programowania. Jestem przekonany, że zarówno studenci, jak i potencjalni pracodawcy docenią tę synergię – mówi dr Piotr Zawistowski z Katedry Informatyki na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS.

Program laboratoriów kodowania opracowano na bazie bootcampu Python. Technologia ta jest wykorzystywana przede wszystkim w pracy programistów back-end oraz przy analizie dużych ilości danych. To język bardzo uniwersalny, a jego znajomość jest poszukiwana przez pracodawców, co dla absolwentów oznacza szerokie perspektywy zawodowe. Zajęcia będą prowadzone na platformie edukacyjnej Coders Lab opracowanej na potrzeby nauki zdalnej. Ćwiczenia zostaną zorganizowane w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach, co zapewnia najlepszy kontakt z prowadzącym oraz wysoką efektywność nauki.


Coders Lab to pierwsza w Polsce szkoła IT, która powstała w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma rozpoczynała jako start-up stworzony przez braci Marcina Tchórzewskiego i Jacka Tchórzewskiego. Dziś jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z 5. oddziałami regionalnymi w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Kursy Coders Lab mają swoich odbiorców również za granicą – w Rumunii, Indonezji i Hiszpanii, gdzie spółka działa poprzez partnerów franczyzowych. W 2018 roku Coders Lab otrzymał prestiżową nagrodę dla start-upów podczas jubileuszowej, 10. edycji Aulerów. Szkoła posiada w swojej ofercie kursy z zakresu programowania front-end i back-end, testowania manualnego i automatyzującego – w tym m.in. kursy programowania w językach JavaScript, Python, Java czy Node.js. Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących rozpocząć karierę w IT, jak i dla programistów posiadających już doświadczenie w branży, którzy myślą o rozwinięciu swoich umiejętności. Dzięki współpracy z portalem Pracuj.pl, Coders Lab pomaga absolwentom w poszukiwaniu pracy i ułatwia nawiązanie kontaktu z przyszłymi pracodawcami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.