Komunikaty PR

Cześć, Milusie! Nowe, bezpłatne przedszkole w Rokietnicy już otwarte

2022-09-28  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

Przedszkole Milusie przy ulicy Miłej 1 w Rokietnicy niedaleko Poznania to aż 125 nowych miejsc przedszkolnych w 5 grupach. Jest to już drugie przedszkole prowadzone przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty w gminie.

Dokładnie 27 września o godzinie 9.00 rano fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty oficjalnie i uroczyście otworzyła nowe, bezpłatne, publiczne przedszkole w Rokietnicy niedaleko Poznania.

- Dzięki współpracy z Urzędem Gminy mogliśmy szybko zareagować na sygnały o rosnących potrzebach powiększenia bazy miejsc przedszkolnych na terenie Rokietnicy – tłumaczy Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Jesteśmy dumni, że tak szybko udało się wszystko przeprowadzić i cieszymy się, że od września dzieci mogą już uczyć się w nowej placówce.

W nowocześnie zaadaptowanym, piętrowym budynku przedszkola każda z grup ma do dyspozycji jasną, słoneczną i przestronną salę do zajęć i zabaw. Sale wyposażone są w nowe zabawki, nowoczesne pomoce dydaktyczne i kąciki zainteresowań. Każda grupa ma też do dyspozycji własną łazienkę.

Oprócz zajęć zgodnych z podstawą programową, która w Milusiach realizowana jest z naciskiem na:

  • rozwój samodzielności i kompetencji społecznych dzieci,

  • naukę współdziałania w grupie,

  • wspólne osiąganie wyznaczonych celów

dzieci mogą bezpłatnie uczyć się języka angielskiego i rytmiki. Mają również zapewnioną opiekę psychologa dziecięcego i logopedy. W przedszkolu dostępne są również zajęcia dodatkowe. Takie jak nauka tańca czy sztuki walki.

Milusie w Rokietnicy są czynne od godziny 6.30 do 17.30. Choć organem prowadzącym jest fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, przedszkole nie pobiera czesnego. Jest placówką publiczną i działa na identycznych zasadach, jak pozostałe przedszkola prowadzone przez samorząd.

Więcej informacji i zdjęcia z przedszkola Milusie można znaleźć:

  • Na Facebooku:
    https://www.facebook.com/Publiczne-przedszkole-Milusie-w-Rokietnicy-109178985133882/

  • Na stronie internetowej:
    https://milusie-rokietnica.operator.edu.pl/oferta/

Nowe przedszkole w Rokietnicy jest jednym z kilku projektów powiększających bazę edukacyjną, jakie fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty realizuje w aglomeracji poznańskiej. W nowym roku szkolnym dwa nowe oddziały - 50 dodatkowych miejsc - uruchomiło przedszkole Familijne Ranczo na terenie Kiekrza. Więcej dzieci od września przyjąć może też przedszkole Leonardo przy ul. Druskienickiej w Poznaniu. Tu, oprócz dodatkowych miejsc przedszkolnych, działa również nowa sala sensoryczna i nowe gabinety pedagoga, psychologa i logopedy.

Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 20 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 7000 dzieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Czas na ostateczną deklarację maturalną. Jakie kierunki kształcenia wybierają uc Biuro prasowe
2022-11-25 | 10:00

Czas na ostateczną deklarację maturalną. Jakie kierunki kształcenia wybierają uc

Choć pierwotną deklarację maturzyści musieli złożyć do 30 września, wciąż jeszcze można zmienić decyzję co do zdawanych na egzaminie przedmiotów. Uczniowie mają czas do 7
Edukacja P&G i Fundacja Nasza Ziemia od ponad 20 lat razem.
2022-11-24 | 17:00

P&G i Fundacja Nasza Ziemia od ponad 20 lat razem.

Razem można naprawdę wiele. Tym podejściem inspirują się wzajemnie Procter & Gamble  i Fundacją Nasza Ziemia, które od ponad 20 lat łączą siły dla dobra planety.
Edukacja Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN
2022-11-22 | 10:00

Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN

Firma VULCAN stworzyła program do wyliczania i wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego, należącego się każdemu nauczycielowi, którego roczne wynagrodzenie było niższe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Znani muzycy stworzyli utwór oparty na dźwiękach natury. Specjalne urządzenia zebrały „muzykę” z Puszczy Białowieskiej

Fale elektromagnetyczne wytwarzane przez rośliny mogą stanowić akompaniament muzyczny. Dzięki specjalnemu urządzeniu impulsy zarejestrowane w Puszczy Białowieskiej zostały zamienione na dźwięki i dostarczone do studia produkcyjnego. Tam z udziałem wokalistki Pauliny Przybysz i znanego producenta muzycznego Baascha powstała piosenka, stanowiąca efekt czwartej edycji projektu Czarna Polana. – Sporym wyzwaniem było zbieranie autentycznych dźwięków, bo dużo łatwiej jednak jest te dźwięki wyprodukować w zaciszu studia czy kupić, ale dzięki temu w „Pulsie” natura faktycznie wybrzmiewa – podkreślają realizatorzy kampanii.

Konsument

Ostatnie lata przyniosły wysyp start-upów sektora foodtech. Rozwój rynku napędza rosnąca świadomość konsumentów

Rynek foodtech może zanotować w najbliższych kilku latach ponad 50-proc. wzrost przychodów – przewidują analitycy. Innowacje w sektorze żywności kreują dziś przede wszystkim start-upy, których nie ma może na rynku dużo, ale w szybkim tempie ich przybywa. Zajmują się dziś m.in. wytwarzaniem roślinnych zamienników mięsa, po które konsumenci sięgają coraz chętniej, ale też upcyklingiem żywności i ograniczaniem marnotrawstwa. Są też obszary bardziej zaawansowane, takie jak mięso hodowane w laboratoriach czy druk 3D jedzenia. – Wiele osób myśli, że to może jakaś przemijająca moda, ja myślę, że to już zmiana, której nie da się zatrzymać – mówi Piotr Grabowski z foodtech.ac. Co istotne, podobnie podchodzą do tego inwestorzy, którzy chcą wspierać ten biznes.

Infrastruktura

70 proc. odpadów budowlanych będzie musiało być ponownie wykorzystywanych. Ten wymóg UE przyspieszy zmiany w branży

Budownictwo i nieruchomości są jednym z największych źródeł odpadów w Europie. Zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej materiały budowlane – po renowacji lub upcyklingu – mogą być jednak ponownie wykorzystane w kolejnych projektach nieruchomościowych. W Polsce ten model nie jest jeszcze powszechny, ale w nadchodzących latach wymusi go unijne prawodawstwo. – Przykładem jest tu Taksonomia, która określa kryteria uznania działalności gospodarczej za zrównoważoną środowiskowo. W zakresie przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego mówi m.in. o przygotowaniu minimum 70 proc. (wagowo) odpadów budowlanych innych niż niebezpieczne, które powstaną przy budowie lub rozbiórce obiektu, do ponownego wykorzystania, recyklingu lub innego odzysku materiałów – mówi Magdalena Puchalska-Nielaba, współzałożycielka Urban Circularity, platformy promującej wdrażanie GOZ w branży budowlanej i nieruchomościach.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.