Czy Xi Jinping zrealizuje Chińskie Marzenia?”
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wykład prof. Bogdana Góralczyka „Czy Xi Jinping zrealizuje Chińskie Marzenia?”
Spotkanie odbędzie się w piątek 13 maja o godz. 17:00-18:30 w auli 3.04 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.
Wykład otwarty prof. dr hab. Bogdana Góralczyka, nawiązuje do jego najnowszej książki o Chinach ery Xi Jinpinga.
Prof. Bogdan Góralczyk jest wybitnym polskim politologiem i sinologiem, dyrektorem Centrum Europejskiego UW, byłym ambasadorem w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar. Naukowe zainteresowania Profesora obejmują współczesne stosunki międzynarodowe, w tym szczególnie globalizację i wyzwania globalne, Chiny oraz Azję Wschodnią i Południowo-Wschodnią na arenie międzynarodowej, jak również pozycję międzynarodową UE i integrację europejską oraz problematykę węgierską.
Ostatnie publikacje to: „Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje” (2018), „Węgierski syndrom Trianon” (2020) oraz „Nowy Długi Marsz. Chiny ery Xi Jinpinga” (2021).
Języki spotkania: polski.
Wstęp wolny!
Czas: 13 maja (piątek) godz. 17:00.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A aula 3.04.
Więcej informacji na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.