Komunikaty PR

Elektryzująca Ceremonia Otwarcia rozpoczyna EuroSkills Gdańsk 2023

2023-09-06  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Długo wyczekiwana, ósma edycja Mistrzostw Europy Młodych Profesjonalistów została otwarta 5 września spektakularnym pokazem muzyki, tańca i młodzieńczej energii.

Punktem kulminacyjnym Ceremonii Otwarcia EuroSkills Gdańsk 2023 była Parada Narodów, w której w tym roku wzięło udział ponad 600 utalentowanych młodych ludzi z 32 krajów, aby rywalizować o szansę zostania najlepszymi w Europie w ponad 40 różnych branżach i zawodach.

Wśród licznej publiczności, która zgromadziła się w gdańskiej hali Polsat Plus Arena, znaleźli się m.in. prof. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Poland, Dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Teija Ripattila, przewodnicząca zarządu WorldSkills Europe.

Teija Ripattila, przewodnicząca zarządu WorldSkills Europe, powiedziała: „Życzę każdemu zawodnikowi wielkiego sukcesu w nadchodzących dniach i w wypełnieniu ważnej roli, jaką odgrywacie w dzieleniu się wzmacniającym przesłaniem EuroSkills Gdańsk 2023. Niezależnie od tego, czy zdobędziecie medal w konkursie, każdy z was jest już mistrzem. Odbyliście niesamowitą podróż zawodową i osiągnęliście już bardzo wiele w okresie poprzedzającym ten moment".

Prof. Paweł Poszytek, Oficjalny Delegat WorldSkills Polska i Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, podkreślił: „Patrząc na was wszystkich - wyjątkowo utalentowaną młodzież, która pokonała pełną wyzwań drogę, aby przyjechać dziś do Polski i rywalizować w EuroSkills Gdańsk - czuję dumę, radość i nadzieję. Widzę w was przyszłych liderów, twórców zmian i innowatorów. Chcę, abyście pamiętali, że stojąc tu dzisiaj, nie tylko rywalizujecie; prezentujecie swoje umiejętności, determinację i potencjał całemu kontynentowi. Wyzwania, które czekają na was w nadchodzących dniach, to nie tylko testy umiejętności; to okazje do przekraczania granic, rozwoju i nawiązywania relacji, które będą trwać przez całe życie. Życzę fantastycznych emocji, sukcesów i pięknych, niezapomnianych chwil".

Czym jest EuroSkills?

Odbywające się co dwa lata i organizowane przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, konkursy EuroSkills gromadzą setki młodych ludzi w wieku poniżej 25 lat, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszymi w Europie w wybranych przez siebie obszarach umiejętności zawodowych.

Zawodnicy reprezentują najlepszych spośród swoich rówieśników i są wybierani do rywalizacji w EuroSkills po wzięciu udziału w krajowych konkursach organizowanych w ich krajach.

W EuroSkills zawodnicy mają za zadanie ukończyć projekt testowy lub serię zadań w ciągu trzech dni w ściśle określonych ramach czasowych i zgodnie z surowym kodeksem rywalizacji. Konkurencje wymagają złożonej wiedzy technicznej i umiejętności, których zawodnicy uczą się i opanowują podczas studiów i szkoleń w miejscu pracy.

Podczas EuroSkills zawodnikom towarzyszy około 500 ekspertów WorldSkills Europe z branży przemysłowej i edukacyjnej. Eksperci pracują z zawodnikami nawet do dwóch lat przed wydarzeniem, zapewniając dodatkowe szkolenia, aby zapewnić młodym ludziom umiejętności i techniki potrzebne do osiągnięcia światowej klasy poziomu doskonałości. Eksperci są również odpowiedzialni za tworzenie projektów testowych, z których każdy jest zgodny z najwyższymi branżowymi standardami zawodowymi.

Całe wydarzenie, w tym także ceremonia zamknięcia, jest otwarte dla publiczności i bezpłatne, ale wymagajest wcześniejszej rejestracji online - https://euroskills2023.org/register-now.

Odwiedzający będą mogli oglądać młodych profesjonalistów prezentujących swoje umiejętności na żywo, a także będą mieli okazję wypróbować praktyczne umiejętności związane z pracą podczas pokazów "Try-a-Skill" w halach konkursowych.

EuroSkills w Polsce

EuroSkills Gdańsk 2023 to pierwszy edycja, której gospodarzem będzie Polska. Organizacja wydarzenia jest nie tylko dowodem trwałego zaangażowania Polski w utrzymanie kształcenia i szkolenia technicznego i zawodowego (TVET) oraz umiejętności na szczycie krajowych i europejskich agend, ale także sposobem na zwrócenie uwagi na wybitne osiągnięcia najbardziej utalentowanych młodych specjalistów, instytucji edukacyjnych i pracodawców w Europie.

Ta edycja EuroSkills jest tym bardziej znacząca, że odbywa się podczas Europejskiego Roku Umiejętności 2023, inicjatywy Komisji Europejskiej, która stawia praktyczne doświadczenia w centrum uwagi, łącząc organizacje i ludzi w celu dzielenia się spostrzeżeniami oraz prezentowania możliwości rozwoju umiejętności w całej Europie.

EuroSkills Gdańsk 2023 gromadzi liderów różnych branż i reprezentantów świata edukacji, aby dzielić się najlepszymi praktykami, poznawać globalne trendy i kwestie związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych zawodowców, a także doskonaleniem kadry przyszłości. Tematy te zostaną omówione podczas VI Międzynarodowego Kongresu Edukacji i Szkoleń, który odbędzie się 7 września w ramach EuroSkills Gdańsk 2023. Międzynarodowy Kongres odbywa się pod hasłem "Umiejętności to przyszłość"

Spektakularne występy na Ceremonii Otwarcia.

Ceremonię otwarcia poprowadzili polscy prezenterzy telewizyjni Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, współprowadzący popularny program telewizyjny "Pytanie na śniadanie".

Podczas Ceremonii Otwarcia wystąpili m.in: Artystka Teatru Piasku Tetiana Galitsyna, Tony Dream Light Painting, a także polski DJ i producent muzyczny - DJ Gromee, której towarzyszyła Marta Gałuszewska, piosenkarka i zwyciężczyni The Voice of Poland.

Zmagania specjalistów

Od 6 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo startuje konkurs EuroSkills Gdańsk 2023. Igrzyska branżowe potrwają trzy dni i zakończą w piątek 8 września.

EuroSkills Gdańsk 2023 zakończy się 9 września spektakularną Ceremonią Zamknięcia w Polsat Plus, podczas której zostaną wręczone nagrody, w tym złote, srebrne i brązowe medale dla najwyżej punktowanych zawodników.

Najbardziej pożądanym wyróżnieniem na EuroSkills jest nagroda Jos de Goey Best in Europe, która jest przyznawana zawodnikowi (lub grupie zawodników), który osiągnął najwyższy ogólny wynik spośród setek zawodników we wszystkich konkurencjach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kotara News
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.