Komunikaty PR

Elektryzująca Ceremonia Otwarcia rozpoczyna EuroSkills Gdańsk 2023

2023-09-06  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Długo wyczekiwana, ósma edycja Mistrzostw Europy Młodych Profesjonalistów została otwarta 5 września spektakularnym pokazem muzyki, tańca i młodzieńczej energii.

Punktem kulminacyjnym Ceremonii Otwarcia EuroSkills Gdańsk 2023 była Parada Narodów, w której w tym roku wzięło udział ponad 600 utalentowanych młodych ludzi z 32 krajów, aby rywalizować o szansę zostania najlepszymi w Europie w ponad 40 różnych branżach i zawodach.

Wśród licznej publiczności, która zgromadziła się w gdańskiej hali Polsat Plus Arena, znaleźli się m.in. prof. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Poland, Dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Teija Ripattila, przewodnicząca zarządu WorldSkills Europe.

Teija Ripattila, przewodnicząca zarządu WorldSkills Europe, powiedziała: „Życzę każdemu zawodnikowi wielkiego sukcesu w nadchodzących dniach i w wypełnieniu ważnej roli, jaką odgrywacie w dzieleniu się wzmacniającym przesłaniem EuroSkills Gdańsk 2023. Niezależnie od tego, czy zdobędziecie medal w konkursie, każdy z was jest już mistrzem. Odbyliście niesamowitą podróż zawodową i osiągnęliście już bardzo wiele w okresie poprzedzającym ten moment".

Prof. Paweł Poszytek, Oficjalny Delegat WorldSkills Polska i Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, podkreślił: „Patrząc na was wszystkich - wyjątkowo utalentowaną młodzież, która pokonała pełną wyzwań drogę, aby przyjechać dziś do Polski i rywalizować w EuroSkills Gdańsk - czuję dumę, radość i nadzieję. Widzę w was przyszłych liderów, twórców zmian i innowatorów. Chcę, abyście pamiętali, że stojąc tu dzisiaj, nie tylko rywalizujecie; prezentujecie swoje umiejętności, determinację i potencjał całemu kontynentowi. Wyzwania, które czekają na was w nadchodzących dniach, to nie tylko testy umiejętności; to okazje do przekraczania granic, rozwoju i nawiązywania relacji, które będą trwać przez całe życie. Życzę fantastycznych emocji, sukcesów i pięknych, niezapomnianych chwil".

Czym jest EuroSkills?

Odbywające się co dwa lata i organizowane przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, konkursy EuroSkills gromadzą setki młodych ludzi w wieku poniżej 25 lat, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszymi w Europie w wybranych przez siebie obszarach umiejętności zawodowych.

Zawodnicy reprezentują najlepszych spośród swoich rówieśników i są wybierani do rywalizacji w EuroSkills po wzięciu udziału w krajowych konkursach organizowanych w ich krajach.

W EuroSkills zawodnicy mają za zadanie ukończyć projekt testowy lub serię zadań w ciągu trzech dni w ściśle określonych ramach czasowych i zgodnie z surowym kodeksem rywalizacji. Konkurencje wymagają złożonej wiedzy technicznej i umiejętności, których zawodnicy uczą się i opanowują podczas studiów i szkoleń w miejscu pracy.

Podczas EuroSkills zawodnikom towarzyszy około 500 ekspertów WorldSkills Europe z branży przemysłowej i edukacyjnej. Eksperci pracują z zawodnikami nawet do dwóch lat przed wydarzeniem, zapewniając dodatkowe szkolenia, aby zapewnić młodym ludziom umiejętności i techniki potrzebne do osiągnięcia światowej klasy poziomu doskonałości. Eksperci są również odpowiedzialni za tworzenie projektów testowych, z których każdy jest zgodny z najwyższymi branżowymi standardami zawodowymi.

Całe wydarzenie, w tym także ceremonia zamknięcia, jest otwarte dla publiczności i bezpłatne, ale wymagajest wcześniejszej rejestracji online - https://euroskills2023.org/register-now.

Odwiedzający będą mogli oglądać młodych profesjonalistów prezentujących swoje umiejętności na żywo, a także będą mieli okazję wypróbować praktyczne umiejętności związane z pracą podczas pokazów "Try-a-Skill" w halach konkursowych.

EuroSkills w Polsce

EuroSkills Gdańsk 2023 to pierwszy edycja, której gospodarzem będzie Polska. Organizacja wydarzenia jest nie tylko dowodem trwałego zaangażowania Polski w utrzymanie kształcenia i szkolenia technicznego i zawodowego (TVET) oraz umiejętności na szczycie krajowych i europejskich agend, ale także sposobem na zwrócenie uwagi na wybitne osiągnięcia najbardziej utalentowanych młodych specjalistów, instytucji edukacyjnych i pracodawców w Europie.

Ta edycja EuroSkills jest tym bardziej znacząca, że odbywa się podczas Europejskiego Roku Umiejętności 2023, inicjatywy Komisji Europejskiej, która stawia praktyczne doświadczenia w centrum uwagi, łącząc organizacje i ludzi w celu dzielenia się spostrzeżeniami oraz prezentowania możliwości rozwoju umiejętności w całej Europie.

EuroSkills Gdańsk 2023 gromadzi liderów różnych branż i reprezentantów świata edukacji, aby dzielić się najlepszymi praktykami, poznawać globalne trendy i kwestie związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych zawodowców, a także doskonaleniem kadry przyszłości. Tematy te zostaną omówione podczas VI Międzynarodowego Kongresu Edukacji i Szkoleń, który odbędzie się 7 września w ramach EuroSkills Gdańsk 2023. Międzynarodowy Kongres odbywa się pod hasłem "Umiejętności to przyszłość"

Spektakularne występy na Ceremonii Otwarcia.

Ceremonię otwarcia poprowadzili polscy prezenterzy telewizyjni Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, współprowadzący popularny program telewizyjny "Pytanie na śniadanie".

Podczas Ceremonii Otwarcia wystąpili m.in: Artystka Teatru Piasku Tetiana Galitsyna, Tony Dream Light Painting, a także polski DJ i producent muzyczny - DJ Gromee, której towarzyszyła Marta Gałuszewska, piosenkarka i zwyciężczyni The Voice of Poland.

Zmagania specjalistów

Od 6 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo startuje konkurs EuroSkills Gdańsk 2023. Igrzyska branżowe potrwają trzy dni i zakończą w piątek 8 września.

EuroSkills Gdańsk 2023 zakończy się 9 września spektakularną Ceremonią Zamknięcia w Polsat Plus, podczas której zostaną wręczone nagrody, w tym złote, srebrne i brązowe medale dla najwyżej punktowanych zawodników.

Najbardziej pożądanym wyróżnieniem na EuroSkills jest nagroda Jos de Goey Best in Europe, która jest przyznawana zawodnikowi (lub grupie zawodników), który osiągnął najwyższy ogólny wynik spośród setek zawodników we wszystkich konkurencjach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy Biuro prasowe
2024-04-30 | 01:00

Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy

PPG (NYSE: PPG) poinformowała, że wyłoniono zwycięskie zespoły 2. edycji konkursu Universiada. Pierwsze miejsce i 5000 zł przyznano drużynie ze SP nr 8 w Oławie, drugie miejsce i 2500 zł
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.