Innowacje produktowe źródłem stabilnego wzrostu Novakid w pierwszej połowie 2022
Novakid, platforma online do nauki języka angielskiego dla dzieci, umacnia swój rozwój zgodnie z globalnymi przewidywaniami, według których rynek edukacji online ESL (English as a Second Language) wzrośnie do około 28,5 miliardów dolarów do 2028 r. W pierwszej połowie 2022 roku firma odnotowała znaczące wzrosty, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku, i przeprowadziła łącznie 2,8 mln lekcji.
Niepewna sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie po pandemii i trwające kryzysy geopolityczne mają poważne konsekwencje dla globalnej społeczności. Pod tym względem edukacja jest postrzegana jako absolutna konieczność i najważniejszy czynnik budowania pokojowego, świadomego i proaktywnego społeczeństwa. Jednocześnie sektor e-learningu stara się dać zarówno dorosłym uczniom, jak i dzieciom możliwość podniesienia umiejętności, aby zabezpieczyć swoją przyszłość.
Mając na uwadze misję zapewnienia każdemu dziecku szansy na naukę języka, nawiązywanie międzynarodowych znajomości i wspieranie rozwoju globalnego społeczeństwa, Novakid rzucił wyzwanie swoim procesom biznesowym i w efekcie wykazał stabilny wzrost na swoich głównych rynkach w pierwszej połowie 2022 roku.
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 r. Novakid nadal umacniał swoją pozycję w 49 krajach na całym świecie, w których prowadzi działalność. W rezultacie obecnie 70% portfolio firmy stanowią rynki europejskie, wśród których Rumunia wykazuje znaczące wzrosty, a region MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) odpowiada za 14% portfela firmy (wzrost o 2 punkty procentowe od końca 2021 r.). Pozostałe prawie 16% stanowią kraje Azji i Pacyfiku (Malezja, Indonezja, Japonia i Korea Południowa). Baza klientów w tym regionie wzrosła dwukrotnie w porównaniu z początkiem roku. Najbardziej znaczące wyniki wykazują Korea Południowa (34% wzrostu) i Japonia (78% wzrostu).
- Aby skutecznie działać na wysoce konkurencyjnych, międzynarodowych rynkach EdTech i ESL, firmy potrzebują silnych strategii dywersyfikacji, szczególnie w czasach niepewności społecznej i gospodarczej. Z tego powodu priorytetem Novakid na pierwszą połowę 2022 roku było skupienie się na nowych regionach wzrostu – Hongkongu, Japonii i Korei Południowej – gdzie nauka języków online jest napędzana przez masową cyfryzację edukacji w ciągu ostatnich kilku lat – mówi Dmitry Malin, współzałożyciel i COO Novakid.
W pierwszej połowie 2022 r. całkowite grono uczniów Novakid powiększyło się o 48% w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r. Łączna liczba lekcji języka angielskiego prowadzonych w oparciu o autorski program Novakid od początku 2022 roku wyniosła 2,8 miliona, czyli o 15% więcej niż całkowita liczba zajęć zrealizowanych w całym 2021 roku (2,4 miliona). W szczytowych okresach platforma obsługiwała do 1400 lekcji jednocześnie.
Ponadto Novakid powiększył swoją kadrę nauczycielską do prawie 2700 native-speakerów i certyfikowanych nauczycieli. Firma stale podnosi kwalifikacje swoich lektorów, prowadząc cykle webinariów i szkoleń.
Głównym celem Novakid w pierwszej połowie 2022 r. był dalszy rozwój wysokiej jakości innowacyjnych treści edukacyjnych do nauki języka angielskiego. Pod koniec 2021 r. Novakid wydał Świat Gier Novakid - pierwszy, innowacyjny produkt na globalnym rynku ESL (English as a Second Language - angielski jako drugi język), który dostarcza zarówno nauczycielom, jak i uczniom w wieku 4-12 lat kompleksowy ekosystem narzędzi do nauki języka angielskiego w ramach świata gier edukacyjnych online. W ciągu 6 miesięcy firma wdrożyła ten program do procesu nauki ponad 130 000 uczniów z różnych przedziałów wiekowych i poziomów zaawansowania.
Program Akademii Magii Novakid, która jest częścią Świata Gier Novakid, wykazał swoją skuteczność w odniesieniu do wyników uczenia się młodych uczniów: średni wskaźnik efektów uczenia się jest o 12% wyższy po co najmniej czterech miesiącach nauki, co daje 39% lepsze wyniki w nauce dla uczniów zapisanych na pierwszy poziom kursu ESL Akademia Magii Novakid. Obecnie wdrażane są rozwiązania zamiany mowy na tekst i rozwijane jest oprogramowanie do rozpoznawania emocji, aby analiza lekcji była jeszcze bardziej zaawansowana.
Ponadto drugi rok z rzędu firma Novakid znalazła się na corocznej liście 150 najlepszych firm GSV EdTech - wiodących prywatnych firm w cyfrowej przestrzeni edukacyjnej. W marcu 2022 r. Novakid znalazł się dodatkowo na liście Forbes Top 500 najlepszych amerykańskich pracodawców start-upowych. Novakid został również uznany za finalistę nagrody EdTech Digest Awards 2022 w kategorii „Najlepsze rozwiązanie do nauki języków”.
W czerwcu 2022 r. Novakid znalazł się wśród zwycięzców konkursu EdTech Breakthrough Awards, w ramach którego analitycy zbadali pracę ponad 80 szkół internetowych działających w Europie. Eksperci ocenili liczbę aktywnych uczniów i ich zadowolenie z procesu edukacyjnego, a także poziom wyszkolenia i doświadczenie nauczycieli oraz ceny.
- Połączenie rozwoju produktów i stosowanych innowacji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy doprowadziło do imponującego wzrostu. W trakcie pierwszej połowy 2022 r. wprowadziliśmy nasz nowy, oparty na grywalizacji program nauczania języka angielskiego – Świat Gier Novakid – dla wszystkich uczniów. Możemy z dumą zagwarantować, że metodologia oparta na zaangażowaniu prowadzi uczniów do biegłości językowej. Wyniki naszych młodych klientów są największym osiągnięciem Novakid – komentuje Max Azarov, współzałożyciel i dyrektor generalny Novakid.
Prognozuje się, że branża ESL, której rozwój znacząco przyspieszyła pandemia, będzie kontynuować trajektorię wzrostu przez kilka następnych dziesięcioleci. Według najnowszego badania naukowego Online Language Learning Market, prowadzonego przez Facts & Factors, przewiduje się, że rynek wzrośnie do około 28,5 miliardów dolarów do 2028 r., przy średnim wskaźniku rocznego wzrostu w badanym okresie na poziomie około 18,8% w okresie od 2022 do 2028 r. Jednocześnie, rynek edukacji K-12 będzie rósł w łącznym rocznym tempie wzrostu 31,6% w ciągu najbliższych 5 lat, według Mordor Intelligence.
Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetskaya. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. W 2021 r. szkoła przeprowadziła ponad 2,6 mln zajęć dla około 200 000 uczniów. Novakid jest obecnie na 133 miejscu na liście Forbes wśród 500 najlepszych pracodawców startupowych w USA. (https://www.forbes.com/consent/?toURL=https://www.forbes.com/lists/americas-best-startup-employers/). Program edukacyjny Novakid English as a Second Language (ESL) - angielski jako drugi język - jest zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i został opracowany z myślą o indywidualnych zainteresowaniach i wieku dzieci. Novakid wykorzystuje grywalizację i technologie VR w celu stworzenia anglojęzycznego środowiska i pomaga dzieciom na całym świecie uczyć się angielskiego w zabawny i interesujący sposób. Unikalna metoda oceny postępów Novakid (ponad 1500 parametrów, testy A/B i inne elementy podejścia opartego na danych) zapewnia doskonałe wyniki i pozwala nauczycielom dostosować program do indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego dziecka. Novakid został doceniony przez wiele organizacji na całym świecie:*Według J’son & Partners Consulting (2021), platforma Novakid ESL jest liderem w swoim segmencie w Europie. W 2021 r. platforma Novakid znalazła się na liście 50 najlepszych firm zidentyfikowanych jako rozwijające się firmy technologii edukacyjnych przez The Org.HolonIQ umieścił Novakid na liście 100 najbardziej obiecujących startupów z Europy w 2021 roku.Drugi rok z rzędu firma Novakid znalazła się na corocznej liście 150 najlepszych firm GSV EdTech wiodących prywatnych firm w cyfrowej przestrzeni edukacyjnej.Malezyjska społeczność rodzicielska Jenama Pilihan Pa & Ma wybrała Novakid jako jedną ze 100 najlepszych marek dla rodziców w Malezji. Oficjalna strona: www.novakid.pl
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.