Komunikaty PR

Jesienna edycja warsztatów naukowych ADAMED SmartUP Academy

2022-09-29  |  01:00
Biuro prasowe

Czy wiesz jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka? Chcesz zobaczyć krwinki pod mikroskopem? A może wolisz zrobić swój własny hologram? To wszystko i wiele więcej będzie możliwe podczas tegorocznej jesiennej edycji warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Zapisy na zajęcia weekendowe dla nastolatków ruszają już 29 września.

 

Już po raz drugi w tym roku Fundacja Adamed zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Od 2015 roku w warsztatach ADAMED SmartUP Academy wzięło udział już ponad 1600 uczniów. Tym razem spotkania odbędą się w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Lublinie. Program zajęć tworzą naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Udział w ADAMED SmartUP Academy daje młodym fascynatom nauki możliwość poznania jej od tej praktycznej strony. Każdy z uczestników warsztatów ma możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń. Zajęcia prowadzone są przez pracowników najlepszych polskich uczelni, a wgląd w ich codzienną pracę jest dla uczestników bezcenny – opowiada Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP i dodaje – Bardzo się cieszę, że w tej edycji z warsztatów mogą skorzystać uczniowie z trzech różnych regionów Polski. Zależy nam na tym, aby docierać do młodych talentów naukowych w całym kraju.

 

Oto plan zajęć w poszczególnych miastach:

 

Warszawa:

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej:

 

22.10 Jak ukryć smak i kolor leków?

5.11 Przeciwciała w służbie ludzkości

19.11 Elektrochemia dla każdego –z czego wynika siła reakcji redoks?

 

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej:

 

5.11 Elektroforeza żelowa - identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych

5.11 Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

19.11 Wzmocnienie dziwności i inne sygnatury plazmy kwarkowo-gluonowej

19.11 (zajęcia zdalne), Jak nie dać złapać się w sieć?

  1. Różnicowa analiza termiczna i różnicowa kalorymetria skaningowa – jak zbadać, czy woda FAKTYCZNIE zamarza w 0°C?

 

Kraków:

22.10 Świat pod mikroskopem – od A do Z

5.11 Pod mikroskopem – jak przygotować preparat idealny?

19.11 Zobaczyć i zrozumieć: krew pod mikroskopem

26.11 Jak zobaczyć chorobę: stan zapalny pod mikroskopem

 

Lublin:

19.11 Poznaj świat enzymów

19.11 Jak unieruchomić enzymy?

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – izolacja DNA

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – projektowanie i wykonanie reakcji PCR

3.12 Mikroorganizmy w służbie człowieka

3.12 Kiedy stajemy się super człowiekiem?

 

Opisy poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 29 września, a liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Chętni mogą zapisać się na więcej niż jeden warsztat. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Szczepan miał nie czytać i nie pisać. W Szkole w Chmurze rozwija skrzydła Biuro prasowe
2024-03-28 | 14:54

Szczepan miał nie czytać i nie pisać. W Szkole w Chmurze rozwija skrzydła

Niezwykła historia Wioletty i jej syna. A to tylko jeden z 30 tys. powodów, by docenić siłę edukacji domowej.   Dla naszej rodziny wybór Szkoły w Chmurze okazał
Edukacja Rynek korepetycji w Polsce osiągnął stabilizację – analiza OLX
2024-03-20 | 14:00

Rynek korepetycji w Polsce osiągnął stabilizację – analiza OLX

Na początku roku szkolnego 2023/2024 nastąpił znaczny wzrost popularności dodatkowych, płatnych, zajęć dla uczniów. Aż 72% rodziców uczestniczących w badaniach,
Edukacja Mniej lektur – więcej kompetencji miękkich
2024-03-20 | 12:03

Mniej lektur – więcej kompetencji miękkich

Mniej lektur – więcej kompetencji miękkich Czy planowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej odchudzenie kanonu lektur szkolnych to dobry kierunek? W jaki sposób omawianie na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.