Komunikaty PR

Jesienna edycja warsztatów naukowych ADAMED SmartUP Academy

2022-09-29  |  01:00
Biuro prasowe

Czy wiesz jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka? Chcesz zobaczyć krwinki pod mikroskopem? A może wolisz zrobić swój własny hologram? To wszystko i wiele więcej będzie możliwe podczas tegorocznej jesiennej edycji warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Zapisy na zajęcia weekendowe dla nastolatków ruszają już 29 września.

 

Już po raz drugi w tym roku Fundacja Adamed zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Od 2015 roku w warsztatach ADAMED SmartUP Academy wzięło udział już ponad 1600 uczniów. Tym razem spotkania odbędą się w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Lublinie. Program zajęć tworzą naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Udział w ADAMED SmartUP Academy daje młodym fascynatom nauki możliwość poznania jej od tej praktycznej strony. Każdy z uczestników warsztatów ma możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń. Zajęcia prowadzone są przez pracowników najlepszych polskich uczelni, a wgląd w ich codzienną pracę jest dla uczestników bezcenny – opowiada Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP i dodaje – Bardzo się cieszę, że w tej edycji z warsztatów mogą skorzystać uczniowie z trzech różnych regionów Polski. Zależy nam na tym, aby docierać do młodych talentów naukowych w całym kraju.

 

Oto plan zajęć w poszczególnych miastach:

 

Warszawa:

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej:

 

22.10 Jak ukryć smak i kolor leków?

5.11 Przeciwciała w służbie ludzkości

19.11 Elektrochemia dla każdego –z czego wynika siła reakcji redoks?

 

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej:

 

5.11 Elektroforeza żelowa - identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych

5.11 Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

19.11 Wzmocnienie dziwności i inne sygnatury plazmy kwarkowo-gluonowej

19.11 (zajęcia zdalne), Jak nie dać złapać się w sieć?

  1. Różnicowa analiza termiczna i różnicowa kalorymetria skaningowa – jak zbadać, czy woda FAKTYCZNIE zamarza w 0°C?

 

Kraków:

22.10 Świat pod mikroskopem – od A do Z

5.11 Pod mikroskopem – jak przygotować preparat idealny?

19.11 Zobaczyć i zrozumieć: krew pod mikroskopem

26.11 Jak zobaczyć chorobę: stan zapalny pod mikroskopem

 

Lublin:

19.11 Poznaj świat enzymów

19.11 Jak unieruchomić enzymy?

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – izolacja DNA

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – projektowanie i wykonanie reakcji PCR

3.12 Mikroorganizmy w służbie człowieka

3.12 Kiedy stajemy się super człowiekiem?

 

Opisy poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 29 września, a liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Chętni mogą zapisać się na więcej niż jeden warsztat. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.