Komunikaty PR

Jesienna edycja warsztatów naukowych ADAMED SmartUP Academy

2022-09-29  |  01:00
Biuro prasowe

Czy wiesz jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka? Chcesz zobaczyć krwinki pod mikroskopem? A może wolisz zrobić swój własny hologram? To wszystko i wiele więcej będzie możliwe podczas tegorocznej jesiennej edycji warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Zapisy na zajęcia weekendowe dla nastolatków ruszają już 29 września.

 

Już po raz drugi w tym roku Fundacja Adamed zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Od 2015 roku w warsztatach ADAMED SmartUP Academy wzięło udział już ponad 1600 uczniów. Tym razem spotkania odbędą się w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Lublinie. Program zajęć tworzą naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Udział w ADAMED SmartUP Academy daje młodym fascynatom nauki możliwość poznania jej od tej praktycznej strony. Każdy z uczestników warsztatów ma możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń. Zajęcia prowadzone są przez pracowników najlepszych polskich uczelni, a wgląd w ich codzienną pracę jest dla uczestników bezcenny – opowiada Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP i dodaje – Bardzo się cieszę, że w tej edycji z warsztatów mogą skorzystać uczniowie z trzech różnych regionów Polski. Zależy nam na tym, aby docierać do młodych talentów naukowych w całym kraju.

 

Oto plan zajęć w poszczególnych miastach:

 

Warszawa:

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej:

 

22.10 Jak ukryć smak i kolor leków?

5.11 Przeciwciała w służbie ludzkości

19.11 Elektrochemia dla każdego –z czego wynika siła reakcji redoks?

 

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej:

 

5.11 Elektroforeza żelowa - identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych

5.11 Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

19.11 Wzmocnienie dziwności i inne sygnatury plazmy kwarkowo-gluonowej

19.11 (zajęcia zdalne), Jak nie dać złapać się w sieć?

  1. Różnicowa analiza termiczna i różnicowa kalorymetria skaningowa – jak zbadać, czy woda FAKTYCZNIE zamarza w 0°C?

 

Kraków:

22.10 Świat pod mikroskopem – od A do Z

5.11 Pod mikroskopem – jak przygotować preparat idealny?

19.11 Zobaczyć i zrozumieć: krew pod mikroskopem

26.11 Jak zobaczyć chorobę: stan zapalny pod mikroskopem

 

Lublin:

19.11 Poznaj świat enzymów

19.11 Jak unieruchomić enzymy?

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – izolacja DNA

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – projektowanie i wykonanie reakcji PCR

3.12 Mikroorganizmy w służbie człowieka

3.12 Kiedy stajemy się super człowiekiem?

 

Opisy poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 29 września, a liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Chętni mogą zapisać się na więcej niż jeden warsztat. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Czas na ostateczną deklarację maturalną. Jakie kierunki kształcenia wybierają uc Biuro prasowe
2022-11-25 | 10:00

Czas na ostateczną deklarację maturalną. Jakie kierunki kształcenia wybierają uc

Choć pierwotną deklarację maturzyści musieli złożyć do 30 września, wciąż jeszcze można zmienić decyzję co do zdawanych na egzaminie przedmiotów. Uczniowie mają czas do 7
Edukacja P&G i Fundacja Nasza Ziemia od ponad 20 lat razem.
2022-11-24 | 17:00

P&G i Fundacja Nasza Ziemia od ponad 20 lat razem.

Razem można naprawdę wiele. Tym podejściem inspirują się wzajemnie Procter & Gamble  i Fundacją Nasza Ziemia, które od ponad 20 lat łączą siły dla dobra planety.
Edukacja Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN
2022-11-22 | 10:00

Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN

Firma VULCAN stworzyła program do wyliczania i wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego, należącego się każdemu nauczycielowi, którego roczne wynagrodzenie było niższe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Znani muzycy stworzyli utwór oparty na dźwiękach natury. Specjalne urządzenia zebrały „muzykę” z Puszczy Białowieskiej

Fale elektromagnetyczne wytwarzane przez rośliny mogą stanowić akompaniament muzyczny. Dzięki specjalnemu urządzeniu impulsy zarejestrowane w Puszczy Białowieskiej zostały zamienione na dźwięki i dostarczone do studia produkcyjnego. Tam z udziałem wokalistki Pauliny Przybysz i znanego producenta muzycznego Baascha powstała piosenka, stanowiąca efekt czwartej edycji projektu Czarna Polana. – Sporym wyzwaniem było zbieranie autentycznych dźwięków, bo dużo łatwiej jednak jest te dźwięki wyprodukować w zaciszu studia czy kupić, ale dzięki temu w „Pulsie” natura faktycznie wybrzmiewa – podkreślają realizatorzy kampanii.

Konsument

Ostatnie lata przyniosły wysyp start-upów sektora foodtech. Rozwój rynku napędza rosnąca świadomość konsumentów

Rynek foodtech może zanotować w najbliższych kilku latach ponad 50-proc. wzrost przychodów – przewidują analitycy. Innowacje w sektorze żywności kreują dziś przede wszystkim start-upy, których nie ma może na rynku dużo, ale w szybkim tempie ich przybywa. Zajmują się dziś m.in. wytwarzaniem roślinnych zamienników mięsa, po które konsumenci sięgają coraz chętniej, ale też upcyklingiem żywności i ograniczaniem marnotrawstwa. Są też obszary bardziej zaawansowane, takie jak mięso hodowane w laboratoriach czy druk 3D jedzenia. – Wiele osób myśli, że to może jakaś przemijająca moda, ja myślę, że to już zmiana, której nie da się zatrzymać – mówi Piotr Grabowski z foodtech.ac. Co istotne, podobnie podchodzą do tego inwestorzy, którzy chcą wspierać ten biznes.

Infrastruktura

70 proc. odpadów budowlanych będzie musiało być ponownie wykorzystywanych. Ten wymóg UE przyspieszy zmiany w branży

Budownictwo i nieruchomości są jednym z największych źródeł odpadów w Europie. Zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej materiały budowlane – po renowacji lub upcyklingu – mogą być jednak ponownie wykorzystane w kolejnych projektach nieruchomościowych. W Polsce ten model nie jest jeszcze powszechny, ale w nadchodzących latach wymusi go unijne prawodawstwo. – Przykładem jest tu Taksonomia, która określa kryteria uznania działalności gospodarczej za zrównoważoną środowiskowo. W zakresie przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego mówi m.in. o przygotowaniu minimum 70 proc. (wagowo) odpadów budowlanych innych niż niebezpieczne, które powstaną przy budowie lub rozbiórce obiektu, do ponownego wykorzystania, recyklingu lub innego odzysku materiałów – mówi Magdalena Puchalska-Nielaba, współzałożycielka Urban Circularity, platformy promującej wdrażanie GOZ w branży budowlanej i nieruchomościach.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.