Komunikaty PR

Jesienna edycja warsztatów naukowych ADAMED SmartUP Academy

2022-09-29  |  01:00
Biuro prasowe

Czy wiesz jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka? Chcesz zobaczyć krwinki pod mikroskopem? A może wolisz zrobić swój własny hologram? To wszystko i wiele więcej będzie możliwe podczas tegorocznej jesiennej edycji warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Zapisy na zajęcia weekendowe dla nastolatków ruszają już 29 września.

 

Już po raz drugi w tym roku Fundacja Adamed zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Od 2015 roku w warsztatach ADAMED SmartUP Academy wzięło udział już ponad 1600 uczniów. Tym razem spotkania odbędą się w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Lublinie. Program zajęć tworzą naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Udział w ADAMED SmartUP Academy daje młodym fascynatom nauki możliwość poznania jej od tej praktycznej strony. Każdy z uczestników warsztatów ma możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń. Zajęcia prowadzone są przez pracowników najlepszych polskich uczelni, a wgląd w ich codzienną pracę jest dla uczestników bezcenny – opowiada Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP i dodaje – Bardzo się cieszę, że w tej edycji z warsztatów mogą skorzystać uczniowie z trzech różnych regionów Polski. Zależy nam na tym, aby docierać do młodych talentów naukowych w całym kraju.

 

Oto plan zajęć w poszczególnych miastach:

 

Warszawa:

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej:

 

22.10 Jak ukryć smak i kolor leków?

5.11 Przeciwciała w służbie ludzkości

19.11 Elektrochemia dla każdego –z czego wynika siła reakcji redoks?

 

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej:

 

5.11 Elektroforeza żelowa - identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych

5.11 Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

19.11 Wzmocnienie dziwności i inne sygnatury plazmy kwarkowo-gluonowej

19.11 (zajęcia zdalne), Jak nie dać złapać się w sieć?

  1. Różnicowa analiza termiczna i różnicowa kalorymetria skaningowa – jak zbadać, czy woda FAKTYCZNIE zamarza w 0°C?

 

Kraków:

22.10 Świat pod mikroskopem – od A do Z

5.11 Pod mikroskopem – jak przygotować preparat idealny?

19.11 Zobaczyć i zrozumieć: krew pod mikroskopem

26.11 Jak zobaczyć chorobę: stan zapalny pod mikroskopem

 

Lublin:

19.11 Poznaj świat enzymów

19.11 Jak unieruchomić enzymy?

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – izolacja DNA

26.11 Sprawdź się w roli biotechnologa – projektowanie i wykonanie reakcji PCR

3.12 Mikroorganizmy w służbie człowieka

3.12 Kiedy stajemy się super człowiekiem?

 

Opisy poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 29 września, a liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Chętni mogą zapisać się na więcej niż jeden warsztat. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.