Komunikaty PR

Liceum z Krzeszowic zwycięzcą konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022

2022-07-01  |  16:10
Biuro prasowe

Już po raz drugi z rzędu w ramach akcji Dnia Bezpiecznego Internetu Samsung został partnerem konkursu na największą liczbę zorganizowanych inicjatyw. Szkoły, biblioteki czy inne placówki edukacyjne mogły zgłaszać swoje aktywności związane z cyfrowym bezpieczeństwem. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie młodym ludziom, że o bezpieczeństwie w sieci należy pamiętać przez cały rok, także w okresie wakacyjnym, który to sprzyja nawiązaniu nowych znajomości – również tych przez Internet. Z powagi tego tematu doskonale zdali sobie sprawę uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach, którzy to zorganizowali szereg kreatywnych działań i zdobyli główną nagrodę w konkursie.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to inicjatywa podjęta przez Komisję Europejską, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z sieci przez dzieci i młodzież oraz edukację dorosłych w tym zakresie. Aby jak najszerzej dotrzeć z ideą bezpiecznego internetu, w lutym został ogłoszony konkurs na największą liczbę zgłoszonych inicjatyw.

W tym roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym wyzwaniem, gdyż wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Zarejestrowano aż 5005 lokalnych inicjatyw, w których łącznie wzięło udział niemal 3 mln uczestników. Podczas trwania konkursu odbyło się 14 spotkań webinarowych, w które zaangażowało się aż 2400 profesjonalistów sektora edukacyjnego. Do konkursu zgłosiło się 406 placówek edukacyjnych, spośród których nagrodzono 38 inicjatyw.

Dokonując wyboru spośród zgłoszeń z całej Polski, jury kierowało się m.in. poziomem merytorycznym zaprezentowanego opisu inicjatyw czy ilością pracy włożoną w przygotowanie wydarzeń i opracowanych podczas nich materiałów. Ponadto brano pod uwagę także różnorodność oraz oryginalność pomysłów.

– Jak co roku Dzień Bezpiecznego Internetu zaangażował tysiące dzieci i dorosłych, skłonił do przemyślenia swoich zachowań w internecie oraz tego jak mogą być bezpieczniejszymi cyfrowymi obywatelami. To była niesamowita okazja, aby włączać się w działania i prowadzić rozmowy tak istotne dla rozwoju kompetencji cyfrowych młodych ludzi. Wszystkie zgłoszone inicjatywy pokazały jak ważnym i jednocześnie jak złożonym tematem jest bezpieczeństwo w internecie. Promowanie bezpieczeństwa w internecie jest dla NASK PIB priorytetem i cieszymy się, że możemy od lat współtworzyć z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę Polskie Centrum Programu Safer Internet – powiedziała Anna Rywczyńska, Kierownik Zespołu Edukacji Cyfrowej w NASK.

Quizy, podcasty i filmiki

W tym roku jury postanowiło przyznać główną nagrodę Liceum Ogólnokształcącemu im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach. Według przedstawicieli komisji konkursowej DBI 2022 zwycięskie sprawozdanie reprezentuje najlepiej zaplanowaną, zrealizowaną i opisaną inicjatywę. Jest to szerokie spektrum kreatywnych działań angażujących wielu uczestników. Uczniowie przygotowali m.in. takie aktywności, jak infografiki czy quizy na temat bezpieczeństwa w internecie. Starsi licealiści opracowali escape room dla uczniów klas pierwszych i drugich czy piosenkę o Dniu Bezpiecznego Internetu. Dwa zespoły nakręciły także krótkie filmiki o uzależnieniu od Internetu i nagrały podcasty pod nazwą „Przestępstwa cybernetyczne”. Uczniowie zorganizowali także konkurs na plakat o bezpiecznym internecie czy tematyczne gry planszowe.

– Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest szczególnie ważne w życiu codziennym. Duża część życia, nauki i pracy toczy się w internecie, dlatego bardzo cieszy duża świadomość uczniów w obszarze poprawnego korzystania z tych zasobów oraz posiadania wiedzy na temat oraz związanych z nim zagrożeń  – powiedziała Alicja Milczarek, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach.

W ramach nagrody głównej Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach otrzymało monitor interaktywny Samsung FL!P 2 oraz szkolenie z jego obsługi. FL!P 2 daje nauczycielowi zupełnie nowy wachlarz narzędzi, a uczniom ciekawie i interaktywnie podaną wiedzę. Wszystkie notatki i rysunki sporządzone w trakcie lekcji mogą być łatwo zapisane na urządzeniu lub dysku, a później udostępnione wszystkim uczniom na skrzynki email. Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie mogą się łatwiej skupić podczas zajęć, a nauczyciel może prowadzić nowoczesne i angażujące lekcje.

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Samsung już po raz drugi z rzędu został partnerem tej inicjatywy.

Misją CSR firmy Samsung jest działanie pod hasłem „Together for Tommorow! Enabling people” („Wspólnie dla przyszłości. Uaktywnij swój potencjał”). Nasze programy mają na celu ułatwienie dostępu do edukacji dla przyszłych pokoleń i umożliwienie rozwoju potencjału każdego z nas. Dzięki temu przyczyniamy się do pozytywnych zmian w społeczeństwie i budujemy lepszy świat.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.