Mała szkoła z dużą ofertą. Dzień Otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Okazją, by poznać ofertę szkół przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją są Dni Otwarte. W sobotę (19 lutego) w swoje progi zaprasza SSP nr 11 przy ul. Sienkiewicza 77 w Białymstoku.
W tym rokmu szkoła planuje nabór do klas I-IV. Ze względu na bezpieczeństwo gości i nauczycieli, Dzień Otwarty ma inną formę niż w latach ubiegłych.
- Goście umawiają się telefonicznie na konkretną godzinę i są indywidualnie oprowadzani po szkole – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora szkoły. – Oferta szkoły prezentowana będzie w poszczególnych salach.
W jednej z nich zainteresowani mogą poznać styl pracy z uczniem - to tu dziecko i rodzice spotkają się z przyszłą „mamą” klasową. W drugiej sali szkolna rzeczywistość zaprezentowana zostanie w galerii zdjęć, na filmach video i prezentacjach multimedialnych. Kolejna sala wprowadzi dziecko w świat kół zainteresowań i zabaw z prowadzącymi, a w sali świetlicowej czeka je niespodzianka, zaplanowana przez panią prowadzącą zajęcia w świetlicy.
- Przyszły uczeń wyjdzie więc ze szkoły nie tylko z pakietem wrażeń, ale i z tym, co sam wykona w czasie tych zajęć – zachęca Agata Baczewska. - Goście będą mogli także porozmawiać z nauczycielami, zapytać o specyfikę szkoły i realizowany program.
SSP nr 11, wchodząca w skład ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” to szkoła mała i kameralna, ale – jak mówią jej uczniowie i nauczyciele - mająca dużo do zaoferowania.
- Tym, co wyróżnia naszą szkołę jest przede wszystkim indywidualne podejście do ucznia, przyjazna atmosfera, otwartość i gotowość do dialogu. W pracy z uczniem dominują metody eksperymentu, warto też wspomnieć o zajęciach dodatkowych, takich jak Odyseja Umysłu, kołach zainteresowań czy warsztatach w terenie. W przytulnych klasach, które liczą do 16 uczniów, łatwiej jest zindywidualizować pracę z dziećmi, a każdy pierwszak ma swojego opiekuna ze starszej klasy, na którego może liczyć – wymieniają nauczyciele szkoły.
Szkoła uczy dzieci samodzielności również w rozwiązywaniu problemów – kadra pedagogiczna stara się na bieżąco monitorować konflikty między uczniami, prowadząc rozmowę w taki sposób, by podopieczni sami doszli do kompromisów. Sprzyja temu brak anonimowości - wszyscy uczniowie znają się z imienia i nazwiska.
- Niewielka liczebność klas, jednozmianowy system nauki i indywidualizacja to główne zalety szkoły. Małe zespoły mogą efektywniej pracować w czasie lekcji, a nauczyciele są w stanie zapewnić indywidualne podejście do edukacji każdego ucznia. Uważnie analizują jego osiągnięcia i mogą szybko reagować, kiedy pojawiają się trudności. Efekty tej pracy są widoczne w wynikach nauczania i sprawdzianach zewnętrznych – dodaje Agata Baczewska.
Dobra baza dydaktyczna ułatwia uczniowi dostęp do nowoczesnych technologii multimedialnych (tablica multimedialna w każdej sali, ozoboty) i pomocy dydaktycznych.
Szkoła finansowana jest na zasadzie non profit - czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.
Szkoła zaprasza do odwiedzin w najbliższą sobotę 19 lutego, od godz. 10. Kontakt w celu umówienia wizyty pod nr tel. 694455014. Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są do 21 lutego
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.