Mała szkoła z dużą ofertą. Dzień Otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Ciekawe zajęcia, pasjonujące eksperymenty i wspólne zabawy – na takie atrakcje mogą liczyć kandydaci na pierwszaków podczas Dnia otwartego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11. To też najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją.
- Zapraszamy kandydatów do klas I –V i ich rodziców, a także każdego, kto chce nas poznać – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 1. - Nasi uczniowie oprowadzą gości po szkole, a rodzice kandydatów będą mogli porozmawiać z rodzicami obecnych uczniów i z nauczycielami.
Ale będzie to też dzień pełen atrakcji – mali goście wezmą udział w różnego rodzaju zajęciach z wykorzystaniem innowacyjnych pomocy dydaktycznych – zaprogramują ozobota, rozwiążą zadania edukacyjne z wykorzystaniem tablic multimedialnych i zadania z języka angielskiego, wezmą udział w grach logicznych i zabawach ruchowych. Koło eksperymentalne zaprezentuje ciekawe doświadczenia z pogranicza chemii, fizyki i kulinariów, a chętni wezmą udział w treningu umiejętności komunikacyjnych (TUK). Będzie też okazja do multimedialnej prezentacji wspomnień z życia szkoły i degustacja słodkiego co-nieco, przygotowanego przez uczniów szkolnego koła kulinarnego.
Szkoła przy Sienkiewicza 77 istnieje od 2013 r. i jest częścią Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10". Jej twórcom zależało na kameralnej atmosferze w szkole, dlatego też klasy są tu mało liczne (16-17 –osobowe), co sprzyja powstawaniu szczególnych relacji uczeń - nauczyciel w zespole, w którym wszyscy znakomicie się znają.
- Zasady funkcjonowania uczniów, rodziców i nauczycieli oparte są na koncepcji „przezroczystej szkoły” – mówi Marta Białobrzeska, dyrektorka ZSS. - Wspieramy rodziców w spełnianiu ich obowiązków wobec dziecka. Dbamy o wszechstronny rozwój ucznia, stwarzając im warunki do zgłębiania wiedzy w sposób ciekawy i przystępny, dostosowujemy formy i metod pracy do indywidualnych potrzeb ucznia, umożliwiając mu zorientowanie się w ich zainteresowaniach i predyspozycjach do dalszej nauki; wychodzimy poza mury szkoły, korzystając w procesie edukacji z różnorodnych mediów i technik komunikacyjnych.
Uczniowie szkoły mają zwiększoną liczbę godzin matematyki i języka polskiego. Dodatkowo w planie lekcji są m.in. szachy, zajęcia komputerowe, trening umiejętności komunikacyjnych (TUK), a w ramach W-F, także taniec towarzyski. Uczniowie mają do wyboru liczne, niestandardowe zajęcia pozalekcyjne: m.in. koło kulinarne, koło eksperymentalne, zajęcia sportowe czy koła języków obcych.
Wszystkie szkolne zajęcia mają na celu kształtowanie wiedzy poprzez praktykę, dlatego placówka organizuje wiele zajęć w terenie i w instytucjach kulturalnych - w Książnicy Podlaskiej, w białostockich teatrach, operze, kinach, księgarniach, galeriach, muzeach, warsztatach itp. Szkoła stawia też na integrację m.in. podczas wspólnych wyjazdów pozaszkolnych i wewnętrznych imprez z udziałem kolegów z liceum. Placówka finansowana jest na zasadzie non profit – czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.
W dniu 18 lutego szkoła zaprasza na Dzień otwarty w godz. 10-13. W ramach rekrutacji do I klasy dokumenty należy składać do 22 lutego 2023 r.; rozmowy kwalifikacyjne z rodzicami odbywać będą się w dniach 27.02 - 03.03.2023 r. Rekrutacja do pozostałych klas realizowana będzie w zależności od wolnych miejsc.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.