Mała szkoła z dużą ofertą. Dzień Otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Ciekawe zajęcia, pasjonujące eksperymenty i wspólne zabawy – na takie atrakcje mogą liczyć kandydaci na pierwszaków podczas Dnia otwartego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11. To też najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją.
- Zapraszamy kandydatów do klas I –V i ich rodziców, a także każdego, kto chce nas poznać – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 1. - Nasi uczniowie oprowadzą gości po szkole, a rodzice kandydatów będą mogli porozmawiać z rodzicami obecnych uczniów i z nauczycielami.
Ale będzie to też dzień pełen atrakcji – mali goście wezmą udział w różnego rodzaju zajęciach z wykorzystaniem innowacyjnych pomocy dydaktycznych – zaprogramują ozobota, rozwiążą zadania edukacyjne z wykorzystaniem tablic multimedialnych i zadania z języka angielskiego, wezmą udział w grach logicznych i zabawach ruchowych. Koło eksperymentalne zaprezentuje ciekawe doświadczenia z pogranicza chemii, fizyki i kulinariów, a chętni wezmą udział w treningu umiejętności komunikacyjnych (TUK). Będzie też okazja do multimedialnej prezentacji wspomnień z życia szkoły i degustacja słodkiego co-nieco, przygotowanego przez uczniów szkolnego koła kulinarnego.
Szkoła przy Sienkiewicza 77 istnieje od 2013 r. i jest częścią Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10". Jej twórcom zależało na kameralnej atmosferze w szkole, dlatego też klasy są tu mało liczne (16-17 –osobowe), co sprzyja powstawaniu szczególnych relacji uczeń - nauczyciel w zespole, w którym wszyscy znakomicie się znają.
- Zasady funkcjonowania uczniów, rodziców i nauczycieli oparte są na koncepcji „przezroczystej szkoły” – mówi Marta Białobrzeska, dyrektorka ZSS. - Wspieramy rodziców w spełnianiu ich obowiązków wobec dziecka. Dbamy o wszechstronny rozwój ucznia, stwarzając im warunki do zgłębiania wiedzy w sposób ciekawy i przystępny, dostosowujemy formy i metod pracy do indywidualnych potrzeb ucznia, umożliwiając mu zorientowanie się w ich zainteresowaniach i predyspozycjach do dalszej nauki; wychodzimy poza mury szkoły, korzystając w procesie edukacji z różnorodnych mediów i technik komunikacyjnych.
Uczniowie szkoły mają zwiększoną liczbę godzin matematyki i języka polskiego. Dodatkowo w planie lekcji są m.in. szachy, zajęcia komputerowe, trening umiejętności komunikacyjnych (TUK), a w ramach W-F, także taniec towarzyski. Uczniowie mają do wyboru liczne, niestandardowe zajęcia pozalekcyjne: m.in. koło kulinarne, koło eksperymentalne, zajęcia sportowe czy koła języków obcych.
Wszystkie szkolne zajęcia mają na celu kształtowanie wiedzy poprzez praktykę, dlatego placówka organizuje wiele zajęć w terenie i w instytucjach kulturalnych - w Książnicy Podlaskiej, w białostockich teatrach, operze, kinach, księgarniach, galeriach, muzeach, warsztatach itp. Szkoła stawia też na integrację m.in. podczas wspólnych wyjazdów pozaszkolnych i wewnętrznych imprez z udziałem kolegów z liceum. Placówka finansowana jest na zasadzie non profit – czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.
W dniu 18 lutego szkoła zaprasza na Dzień otwarty w godz. 10-13. W ramach rekrutacji do I klasy dokumenty należy składać do 22 lutego 2023 r.; rozmowy kwalifikacyjne z rodzicami odbywać będą się w dniach 27.02 - 03.03.2023 r. Rekrutacja do pozostałych klas realizowana będzie w zależności od wolnych miejsc.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.