Komunikaty PR

Marta Białobrzeska nową dyrektorką Zespołu Szkół Społecznych przy Fabrycznej 10

2022-09-14  |  09:50
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl

- Klucze i "tajne kody" do magicznej krainy – „Fabryczna 10” zostały oficjalnie przekazane – mówi Ewa Drozdowska, która nadal będzie uczyła w szkole fizyki rozszerzonej. – Dziękuję za 20 lat wsparcia na stanowisku dyrektora wszystkim, których spotkałam na tej drodze: uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom zespołu szkół, przyjaciołom szkoły oraz rodzinie, która miała wiele cierpliwości. Wracam do pokoju nauczycielskiego z ogromną radością.

Jej następczyni – Marta Białobrzeska, nauczycielka języka polskiego podkreśla, że przejmując stery, chce przede wszystkim pozostać sobą.

 - Zawsze kochałam literaturę, uczenie i rozmowy z ludźmi. Stawiam przede wszystkim na wszechstronne wykształcenie uczniów za pomocą innowacyjnych metod nauczania i wychowania. Źródłem poznawania wiedzy oraz rozwijania i doskonalenia umiejętności powinien być dialog: mistrz – uczeń. To nowatorski i skuteczny sposób rozwijania zainteresowań ucznia w wybranych przez niego dziedzinach, umożliwiający znakomite przygotowanie do kontynuacji nauki na kolejnych etapach kształcenia. Chciałabym, aby wszyscy członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy oraz rodzice byli zaangażowani w życie szkoły i ściśle ze sobą współpracowali – mówi Marta Białobrzeska.

Nowa dyrektorka zamierza kontynuować współpracę z uczelniami, ośrodkami naukowymi i instytucjami kultury; również wizytówka szkoły, „Galeria na Płocie”, co roku będzie miała swoją nową odsłonę. Ale Marta Białobrzeska ma też mnóstwo swoich pomysłów na przyszłość: m.in. organizację Dnia Nauki w szkole, udział uczniów w konferencjach naukowych, projekty naukowe i kulturalne.

- Zależy mi na wychowywaniu i kształceniu ludzi wszechstronnych i ciekawych świata - podkreśla. - Chciałabym, żeby szkoła była miejscem z niepowtarzalną atmosferą, gdzie wiedzę zdobywa się na różne sposoby, dba o indywidualny rozwój zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Od lat zatrudniamy ludzi z pasją, którzy nie tylko dysponują ogromną wiedzą, ale także potrafią się nią dzielić. Mam nadzieję, że zachowamy wysokie miejsce w panteonie podlaskich szkół.

 

Marta Białobrzeska jest doktorem nauk humanistycznych, polonistką i konsultantką metodyczną. Nowa dyrektorka stale współpracuje z Katedrą Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku; pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Naukowej Książnicy Podlaskiej, wchodzi w skład Rady Konsultacyjnej przy Rektorze Uniwersytetu w Białymstoku. Jest też konsultantką metodyczną Akademii GWO (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe). W 2016 roku wydała książkę: Antoni Malczewski. Literackie mitologizacje biografii; opublikowała też szereg artykułów, m.in.: Dni ostatnie Antoniego Malczewskiego – mity, tajemnice i fakty; Odsłony nocy w „Pogance” Narcyzy Żmichowskiej; Słowacki w szkole: blaski i cienie; Czym skorupka za młodu nie nasiąknie… Miejsce Kraszewskiego w lekturowym kanonie; Wychować czytelnika… O kreatywnym podejściu do nauczania języka polskiego i pracy biblioteki szkolnej; Pamięć o „Marii” i Antonim Malczewskim w poetyckiej refleksji Juliusza Słowackiego.

Jej hobby to literatura i sztuka XIX wieku, filmowe adaptacje dzieł literackich, historia, teatr, podróże, spływy kajakowe, a ulubione miejsca to Mazury i góry.

Marta Białobrzeska jest mężatką. Ma dwoje dzieci.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.