Komunikaty PR

Marta Białobrzeska nową dyrektorką Zespołu Szkół Społecznych przy Fabrycznej 10

2022-09-14  |  09:50
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl

- Klucze i "tajne kody" do magicznej krainy – „Fabryczna 10” zostały oficjalnie przekazane – mówi Ewa Drozdowska, która nadal będzie uczyła w szkole fizyki rozszerzonej. – Dziękuję za 20 lat wsparcia na stanowisku dyrektora wszystkim, których spotkałam na tej drodze: uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom zespołu szkół, przyjaciołom szkoły oraz rodzinie, która miała wiele cierpliwości. Wracam do pokoju nauczycielskiego z ogromną radością.

Jej następczyni – Marta Białobrzeska, nauczycielka języka polskiego podkreśla, że przejmując stery, chce przede wszystkim pozostać sobą.

 - Zawsze kochałam literaturę, uczenie i rozmowy z ludźmi. Stawiam przede wszystkim na wszechstronne wykształcenie uczniów za pomocą innowacyjnych metod nauczania i wychowania. Źródłem poznawania wiedzy oraz rozwijania i doskonalenia umiejętności powinien być dialog: mistrz – uczeń. To nowatorski i skuteczny sposób rozwijania zainteresowań ucznia w wybranych przez niego dziedzinach, umożliwiający znakomite przygotowanie do kontynuacji nauki na kolejnych etapach kształcenia. Chciałabym, aby wszyscy członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy oraz rodzice byli zaangażowani w życie szkoły i ściśle ze sobą współpracowali – mówi Marta Białobrzeska.

Nowa dyrektorka zamierza kontynuować współpracę z uczelniami, ośrodkami naukowymi i instytucjami kultury; również wizytówka szkoły, „Galeria na Płocie”, co roku będzie miała swoją nową odsłonę. Ale Marta Białobrzeska ma też mnóstwo swoich pomysłów na przyszłość: m.in. organizację Dnia Nauki w szkole, udział uczniów w konferencjach naukowych, projekty naukowe i kulturalne.

- Zależy mi na wychowywaniu i kształceniu ludzi wszechstronnych i ciekawych świata - podkreśla. - Chciałabym, żeby szkoła była miejscem z niepowtarzalną atmosferą, gdzie wiedzę zdobywa się na różne sposoby, dba o indywidualny rozwój zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Od lat zatrudniamy ludzi z pasją, którzy nie tylko dysponują ogromną wiedzą, ale także potrafią się nią dzielić. Mam nadzieję, że zachowamy wysokie miejsce w panteonie podlaskich szkół.

 

Marta Białobrzeska jest doktorem nauk humanistycznych, polonistką i konsultantką metodyczną. Nowa dyrektorka stale współpracuje z Katedrą Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku; pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Naukowej Książnicy Podlaskiej, wchodzi w skład Rady Konsultacyjnej przy Rektorze Uniwersytetu w Białymstoku. Jest też konsultantką metodyczną Akademii GWO (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe). W 2016 roku wydała książkę: Antoni Malczewski. Literackie mitologizacje biografii; opublikowała też szereg artykułów, m.in.: Dni ostatnie Antoniego Malczewskiego – mity, tajemnice i fakty; Odsłony nocy w „Pogance” Narcyzy Żmichowskiej; Słowacki w szkole: blaski i cienie; Czym skorupka za młodu nie nasiąknie… Miejsce Kraszewskiego w lekturowym kanonie; Wychować czytelnika… O kreatywnym podejściu do nauczania języka polskiego i pracy biblioteki szkolnej; Pamięć o „Marii” i Antonim Malczewskim w poetyckiej refleksji Juliusza Słowackiego.

Jej hobby to literatura i sztuka XIX wieku, filmowe adaptacje dzieł literackich, historia, teatr, podróże, spływy kajakowe, a ulubione miejsca to Mazury i góry.

Marta Białobrzeska jest mężatką. Ma dwoje dzieci.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni” Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.