Komunikaty PR

Nowa edycja ADAMED SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej

2022-03-08  |  01:00

Fundacja Adamed i Politechnika Warszawska powracają z cyklem warsztatów ADAMED SmartUP Academy organizowanym w formule stacjonarnej. Wiosenna odsłona zajęć to propozycja dla osób w wieku 14-19 lat zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Bezpłatne weekendowe spotkania, prowadzone przez akademików z Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Fizyki PW, będą dla nich okazją do wykonania licznych eksperymentów i poszerzenia wiedzy szkolnej o nowe zagadnienia. Pierwsze warsztaty już 2 kwietnia. 

 

Tegoroczne warsztaty ADAMED SmartUP Academy odbędą się tak jak dotychczas na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, ale też po raz pierwszy w historii projektu, na Wydziale Fizyki. Zakwalifikowani na zajęcia uczestnicy dowiedzą się między innymi, ile energii zużywamy podczas jazdy na rowerze, zbadają z jakim smakiem kojarzą się nam poszczególne kolory leków i czy syrop może przypominać smak kiwi, przy pomocy technik mikroskopowych porównają natomiast morfologie komórek bakteryjnych i drożdżowych, a także zbudują własny hologram, który posłuży im do dalszych odkryć świata optyki. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowych uczelni, a wybrane z nich ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do pracy praktycznej (np. praca w ciemni) odbędą się w dwóch terminach, zgodnie z poniższym harmonogramem. 

 

Warsztaty na Wydziale Fizyki:

 

  • 2 kwietnia i 14 maja – Różne właściwości termiczne ciał 
  • 9 i 23 kwietnia – Zbuduj i zmierz – czyli wyznaczanie ciepła właściwego przy pomocy własnego kalorymetru
  • 23 kwietnia i 14 maja – Ile energii zużywasz podczas jazdy na rowerze?
  • 23 kwietnia i 14 maja – Poznaj, co to ciepło
  • 23 kwietnia i 14 maja – Elektroforeza żelowa – identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych
  • 23 kwietnia i 14 maja – Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

 

Warsztaty na Wydziale Chemicznym:

 

  • 2 kwietnia – Przeciwciała w służbie ludzkości 
  • 9 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks
  • 23 kwietnia – Świat w skali mikro 
  • 14 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 21 maja – Jak ukryć smak i kolor leków?
  • 28 maja – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego 

 

Otwarte warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizujemy już od pięciu lat. W ten sposób przybliżamy uczniom fascynujący świat nauk ścisłych i przyrodniczych. Dajemy im możliwość spotkania z wykładowcami akademickimi i praktykami prowadzącymi na co dzień innowacyjne badania naukowe. Dla uczestników naszych warsztatów to również szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP, w ramach którego prowadzony jest cykl warsztatowy. 

 

W wiosennej edycji warsztatów na uczniów szkół ponadpodstawowych czekają 134 wolne miejsca. Pomimo możliwości zgłoszenia się jednocześnie na kilka spotkań, każda osoba może ostatecznie wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie.

 

Opis poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 1 marca i będą zamykane każdorazowo wraz z wypełnieniem limitu danej grupy. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. 

 

Fundacja organizuje cykl warsztatowy ADAMED SmartUP Academy wspólnie z Politechniką Warszawską już od 2017 roku. 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.