Komunikaty PR

Nowa edycja ADAMED SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej

2022-03-08  |  01:00

Fundacja Adamed i Politechnika Warszawska powracają z cyklem warsztatów ADAMED SmartUP Academy organizowanym w formule stacjonarnej. Wiosenna odsłona zajęć to propozycja dla osób w wieku 14-19 lat zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Bezpłatne weekendowe spotkania, prowadzone przez akademików z Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Fizyki PW, będą dla nich okazją do wykonania licznych eksperymentów i poszerzenia wiedzy szkolnej o nowe zagadnienia. Pierwsze warsztaty już 2 kwietnia. 

 

Tegoroczne warsztaty ADAMED SmartUP Academy odbędą się tak jak dotychczas na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, ale też po raz pierwszy w historii projektu, na Wydziale Fizyki. Zakwalifikowani na zajęcia uczestnicy dowiedzą się między innymi, ile energii zużywamy podczas jazdy na rowerze, zbadają z jakim smakiem kojarzą się nam poszczególne kolory leków i czy syrop może przypominać smak kiwi, przy pomocy technik mikroskopowych porównają natomiast morfologie komórek bakteryjnych i drożdżowych, a także zbudują własny hologram, który posłuży im do dalszych odkryć świata optyki. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowych uczelni, a wybrane z nich ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do pracy praktycznej (np. praca w ciemni) odbędą się w dwóch terminach, zgodnie z poniższym harmonogramem. 

 

Warsztaty na Wydziale Fizyki:

 

  • 2 kwietnia i 14 maja – Różne właściwości termiczne ciał 
  • 9 i 23 kwietnia – Zbuduj i zmierz – czyli wyznaczanie ciepła właściwego przy pomocy własnego kalorymetru
  • 23 kwietnia i 14 maja – Ile energii zużywasz podczas jazdy na rowerze?
  • 23 kwietnia i 14 maja – Poznaj, co to ciepło
  • 23 kwietnia i 14 maja – Elektroforeza żelowa – identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych
  • 23 kwietnia i 14 maja – Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

 

Warsztaty na Wydziale Chemicznym:

 

  • 2 kwietnia – Przeciwciała w służbie ludzkości 
  • 9 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks
  • 23 kwietnia – Świat w skali mikro 
  • 14 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 21 maja – Jak ukryć smak i kolor leków?
  • 28 maja – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego 

 

Otwarte warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizujemy już od pięciu lat. W ten sposób przybliżamy uczniom fascynujący świat nauk ścisłych i przyrodniczych. Dajemy im możliwość spotkania z wykładowcami akademickimi i praktykami prowadzącymi na co dzień innowacyjne badania naukowe. Dla uczestników naszych warsztatów to również szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP, w ramach którego prowadzony jest cykl warsztatowy. 

 

W wiosennej edycji warsztatów na uczniów szkół ponadpodstawowych czekają 134 wolne miejsca. Pomimo możliwości zgłoszenia się jednocześnie na kilka spotkań, każda osoba może ostatecznie wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie.

 

Opis poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 1 marca i będą zamykane każdorazowo wraz z wypełnieniem limitu danej grupy. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. 

 

Fundacja organizuje cykl warsztatowy ADAMED SmartUP Academy wspólnie z Politechniką Warszawską już od 2017 roku. 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.