Ostatnie dwa tygodnie na rejestrację w konkursie International VELUX Award 2022
Tylko do 1 kwietnia br. studenci architektury mogą zapisywać się do X edycji International VELUX Award 2022. To warunek konieczny, aby złożyć pracę konkursową w połowie czerwca. Na zwycięzców i ich opiekunów naukowych czekają atrakcyjne nagrody. Polacy już pięciokrotnie odnosili sukcesy w historii tego prestiżowego konkursu.
„Zachęcam studentów do rejestracji i stworzenia prac inspirowanych światłem dziennym. To wyjątkowa szansa na pokazanie swojej kreatywności i doskonały start dla młodego architekta. Jak w każdej edycji, liczę na mocną reprezentację z Polski” – powiedziała Monika Kupska-Kupis, główny architekt VELUX Polska.
Przebieg konkursu w pięciu krokach:
- Rejestracja on-line do 1 kwietnia na stronie https://www.daylightandarchitecture.com/iva/ Wystarczy podać e-mail i nazwę uczelni.
- Przygotowanie projektu w jednej z dwóch kategorii tematycznych: „Światło naturalne w budynkach” lub „Badania nad światłem naturalnym”, samodzielnie lub zespołowo, pod okiem opiekuna naukowego.
- Złożenie pracy konkursowej do 15 czerwca 2022 r.
- Lipiec 2022 r. - wyłonienie przez jury po dwóch regionalnych zwycięzców w każdym z pięciu regionów: 1) Europa Zachodnia, 2) Europa Wschodnia i Bliski Wschodu, 3) Ameryki, 4) Azja i Oceania oraz 5) Afryka.
W skład jury wchodzą: Fuensanta Nieto (Hiszpania), John Ronan (USA), Anupama Kundoo (Indie), Rainer Hofmann (Niemcy).
- Prezentacje finalistów i wybór głównych zwycięzców podczas Światowego Festiwalu Architektury w Lizbonie w grudniu 2022 r.
Nagrody zostaną przyznane zarówno zespołom studenckim jak i opiekunom naukowym.
Nie przegap swoje szansy! Zarejestruj się już dziś!
Oprócz wielkiej przygody oraz prestiżu na zwycięzców czekają też nagrody pieniężne, a ich łączna pula wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody regionalne to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).
Konkurs International VELUX Award cieszy się ogromnym zainteresowaniem a liczba studentów biorących udział w konkursie stale rośnie. Warto podkreślić, że Polacy są pod względem liczby zgłoszeń jedną z najliczniejszych grup. Od pierwszej edycji w konkursie wzięło udział ponad 10 000 studentów z blisko 800 uczelni z całego świata. W ubiegłej edycji Grand Prix zdobyli studenci z Politechniki Śląskiej: Julia Giżewska, Dominik Kowalski i Paweł Białas. Ich projekt pt. „Teatr Światła” zwyciężył w kategorii ”Badania nad światłem naturalnym” i pokonał ponad 580 innych prac z całego świata. Opiekunem naukowym zespołu był dr inż. arch. Jerzy Wojewódka.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.