Ostatnie wolne miejsca na studiach I stopnia w Collegium Civitas
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Nie wybrałaś / wybrałeś jeszcze uczelni, a myślisz o studiach w Warszawie? Sprawdź, na jakich specjalnościach w Collegium Civitas są jeszcze wolne miejsca!
To już ostatni dzwonek, aby wziąć udział w rekrutacji na studia w Collegium Civitas. Są jeszcze wolne miejsca na kilku specjalnościach na studiach pierwszego stopnia, takich jak: Studia azjatyckie i orientalne, Biznes i marketing międzynarodowy czy Kryminologia. To programy, które zapewniają praktyczne umiejętności i kompetencje odpowiadające bieżącym potrzebom rynku pracy.
Kandydatki i Kandydaci, którzy wybiorą specjalność Studia azjatyckie i orientalne, będą mogli w przyszłości realizować się zawodowo w firmach ukierunkowanych na współpracę z Bliskim i Dalekim Wschodem. Wspólnie z wykładowcami - ekspertami - prowadzącymi działania biznesowe z krajami Azji, odwiedzą placówki dyplomatyczne państw azjatyckich oraz miejsca związane z kulturami azjatyckimi w Warszawie. Co ważne, część studiów będą mieli szansę zrealizować za granicą, studiując na uczelniach partnerskich – np. w Turcji, Libanie czy Tajwanie. Praktyki mogą odbyć w Fundacji El-Karama, której działania koncentrują się w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA).
Na studiach Biznes i marketing międzynarodowy nacisk położony jest przede wszystkim na najważniejsze zagadnienia marketingu, trendy rynkowe i innowacyjne narzędzia wykorzystywane w biznesie na całym świecie. Studentki i Studenci uczą się metody Blue Ocean Strategy, która w znacznym stopniu może podnieść jakość i bezkonkurencyjność prowadzonego biznesu. Na zajęciach analizują i oceniają międzynarodową sytuację gospodarczą, określają jej wpływ na przedsiębiorstwa i projekty. Poza typowo marketingowymi tematami, podejmowanymi przez wykładowców z międzynarodowym doświadczeniem, takimi jak kreowanie marki czy optymalizacja kampanii marketingowych, podejmowane są także kwestie prawa międzynarodowego i ich wpływu na prowadzenie biznesu w strukturze globalnej.
Studia o specjalności Kryminologia zapewniają zdobycie wiedzy z zakresu analizowania śladów, poszlak i motywów zachowań o charakterze przestępczym. Studentki i Studenci uczą się rozwiązywania praktycznych problemów z zakresu kryminologii z wykorzystaniem mechanizmów socjologicznych, poznają metodologie badań kryminologicznych i nowoczesne technologie IT w zakresie cyberprzestępczości. Poza umiejętnością prognozowania ryzyk i zagrożeń prowadzone są także zajęcia z komunikacji, mediacji, negocjacji czy sztuki perswazji, wykorzystywanych w pracy zarówno w organach ścigania (np. Policja) czy wymiaru sprawiedliwości, służbach publicznych, ale także w centrach mediacji i agencjach badania rynku.
Te i pozostałe programy na studiach pierwszego stopnia przygotowywane są wspólnie z pracodawcami, zatem uwzględniają bieżące trendy technologiczne i rozwojowe. Pełna oferta edukacyjna specjalności na studiach I stopnia w języku polskim, dostępna jest na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/kierunki-i-specjalnosci-i-stopnia-stacjonarne-po-polsku.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto studiować w Collegium Civitas, przedstawiamy Ci trzy mocne argumenty:
- Twoją wiedzę i rozwój zadbają doświadczeni praktycy – ludzie świata biznesu, dziennikarze, blogerzy, politycy czy dyplomaci.
- Wzmocnisz swoje kompetencje podczas licznych zajęć praktycznych i warsztatów.
- Budujesz swoje CV – realizując liczne projekty, odbywając staże, nawiązując kontakty z osobami z tego samego grona zainteresowań.
Nie zwlekaj! Sprawdź: www.civitas.edu.pl
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.