Po raz szósty rusza nabór do prestiżowego programu Leadership Academy for Poland
Ruszył proces rekrutacji do kolejnej edycji prestiżowego programu Leadership Academy for Poland (LAP). To jeden z najbardziej innowacyjnych programów rozwoju dobrego przywództwa w Europie i na świecie, w ramach którego co roku 40 polskich liderów i liderek stawia czoła najtrudniejszemu zadaniu – wytężonej pracy nad sobą. Dokonują tego w Polsce przy pomocy najnowszych metodyk i pod okiem doświadczonych edukatorów z najlepszych uczelni świata - Harvard, Oxford, Columbia i innych.
„Akademia jest unikalnym doświadczeniem edukacyjnym, dla wielu absolwentów wedle tego co deklarują, najważniejszym wydarzeniem w ich życiu. Dzięki Akademii uczestnicy uzyskują nowy sposób patrzenia na wyzwania, a także narzędzia do dokonywania zmian, niezależnie czy pracują w biznesie, organizacjach non-profit, mediach czy kulturze. Długoterminowo Akademia jest dla nich także wsparciem w radzeniu sobie z różnorakimi wyzwaniami w życiu zawodowym i osobistym” - mówi założyciel i dyrektor Akademii, prof. Cezary Wójcik.
„Akademia Przywództwa dla Polski to naprawdę wspaniała inicjatywa. Jestem zdumiony, jak bardzo udanym projektem była od samego początku. To rzadko spotykany tak skuteczny projekt edukacyjny”- mówi prof. Ron Heifetz, założyciel Center for Public Leadershp z Harvard Kennedy School of Government.
Jak aplikować?
Pierwszy etap naboru to wysłanie aplikacji https://center-for-leadership.org/academy online, na której wypełnienie należy zarezerwować od 2 do 3 godzin. Aplikacje są dokładnie oceniane, a następnie kandydaci, którzy przejdą pierwszy stopień rekrutacji otrzymują zaproszenie do drugiego etapu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczne wyniki ogłaszane są bezpośrednio wybranym kandydatom i kandydatkom. W zeszłym roku na jedno miejsce w LAP ubiegało się 15 kandydatów i kandydatek.
Kogo poszukujemy?
Założycielom LAP zależy na różnorodności kandydatów i kandydatek, dlatego poszukują interesujących osób ze wszystkich środowisk, a zwłaszcza tych określanych mianem bardziej konserwatywnych. To ważne, by w społeczności LAP reprezentowane były poglądy wszystkich Polaków, dlatego do rekrutacji są zapraszani przedstawiciele i przedstawicielki z sektorów: sportu, startupów, kultury, administracji publicznej, mediów, edukacji, administracji publicznej, szefowie organizacji, członkowie zarządów, managerowie przygotowujący się do przejęcia wyższych stanowisk, osoby, które już coś osiągnęły, ale jeszcze nie tzw. „szczyt kariery”. Fellowships przyznawane są kandydatom, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami zawodowymi i są też zaangażowani społecznie.
Jak wygląda uczestnictwo w Akademii?
Uczestnictwo w Akademii rozpoczyna się tygodniowym kampusem w przepięknym otoczeniu pałacu k. Warszawy we wrześniu. Program trwa do pierwszych dni stycznia. Absolwenci dołączają do prestiżowej sieci Alumnów LAP, dzięki czemu mogą dalej intensywnie się rozwijać, kontynuować edukację, a także sprawniej zmieniać Polskę i swoje otoczenie na lepsze.
„LAP daje możliwość spojrzenia z dystansu na siebie i swoją pracę oraz odnalezienie błędów, które popełniasz w swojej działalności. Daje siłę do stawiania czoła wyzwaniom i rozwiązywania tych wyzwań. To dało mi moc zmiany siebie i mojej organizacji” -mówi Myroslava Keryk, Prezes Zarządu Nasz Wybór, Dom Ukraiński.
„LAP jest dokładnie tym rodzajem programu, który powinni odbyć ludzie z wieloma osiągnięciami na koncie, którzy myślą, że nie potrzebują więcej treningu. Głęboko refleksyjny, zakorzeniony w dynamice grupy i pracy interpersonalnej, a jednocześnie z solidnymi podstawami akademickimi, LAP jest wzorem tego, jak powinna wyglądać nowoczesna edukacja przywódcza” – mówi prof. Dariusz Jemielniak, Kierownik Zakładu MINDS Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Wikimedia.
„Jeśli chcesz spojrzeć na swoją pracę, na swoje życie z zupełnie innej perspektywy, to jest miejsce, w którym powinieneś być. Prawie nigdy w życiu nie masz szansy, aby naprawdę zastanowić się nad tym, co robisz i dlaczego to robisz. Tego typu myślenie, wyjątkowe doświadczenie może prowadzić do wniosków, do których inaczej nigdy byś nie doszedł” – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.
Czym jest LAP?
Leadership Academy for Poland jest niezależną inicjatywą założoną w celu budowania najlepszych edukacyjnych standardów w Polsce, a także rozwoju praktyk dobrego przywództwa w kraju i na świecie. Według wyników formalnej ankiety przeprowadzanej przez Akademię wśród uczestników programu w latach 2016 - 2021, 100% Alumnów poleciłoby LAP innym, szczególnie osobom, którym życzą dobrze, również 100% uczestników oceniło, iż poziom nauczania LAP spełnia najwyższe światowe standardy.
Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione
Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award
Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.