Komunikaty PR

Po raz szósty rusza nabór do prestiżowego programu Leadership Academy for Poland

2022-05-20  |  10:05
Biuro prasowe

Ruszył proces rekrutacji do kolejnej edycji prestiżowego programu Leadership Academy for Poland (LAP). To jeden z najbardziej innowacyjnych programów rozwoju dobrego przywództwa w Europie i na świecie, w ramach którego co roku 40 polskich liderów i liderek stawia czoła najtrudniejszemu zadaniu – wytężonej pracy nad sobą. Dokonują tego w Polsce przy pomocy najnowszych metodyk i pod okiem doświadczonych edukatorów z najlepszych uczelni świata -  Harvard, Oxford, Columbia i innych.

„Akademia jest unikalnym doświadczeniem edukacyjnym, dla wielu absolwentów wedle tego co deklarują, najważniejszym wydarzeniem w ich życiu. Dzięki Akademii uczestnicy uzyskują nowy sposób patrzenia na wyzwania, a także narzędzia do dokonywania zmian, niezależnie czy pracują w biznesie, organizacjach non-profit, mediach czy kulturze. Długoterminowo Akademia jest dla nich także wsparciem w radzeniu sobie z różnorakimi wyzwaniami w życiu zawodowym i osobistym” - mówi założyciel i dyrektor Akademii, prof. Cezary Wójcik.

„Akademia Przywództwa dla Polski to naprawdę wspaniała inicjatywa. Jestem zdumiony, jak bardzo udanym projektem była od samego początku. To rzadko spotykany tak skuteczny projekt edukacyjny”-  mówi prof. Ron Heifetz, założyciel Center for Public Leadershp z Harvard Kennedy School of Government.

Jak aplikować?

Pierwszy etap naboru to wysłanie aplikacji https://center-for-leadership.org/academy online, na której wypełnienie należy zarezerwować od 2 do 3 godzin. Aplikacje są dokładnie oceniane, a następnie kandydaci, którzy przejdą pierwszy stopień rekrutacji otrzymują zaproszenie do drugiego etapu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczne wyniki ogłaszane są bezpośrednio wybranym kandydatom i kandydatkom. W zeszłym roku na jedno miejsce w LAP ubiegało się 15 kandydatów i kandydatek.

Kogo poszukujemy?

Założycielom LAP zależy na różnorodności kandydatów i kandydatek, dlatego poszukują interesujących osób ze wszystkich środowisk, a zwłaszcza tych określanych mianem bardziej konserwatywnych. To ważne, by w społeczności LAP reprezentowane były poglądy wszystkich Polaków, dlatego do rekrutacji są zapraszani przedstawiciele i przedstawicielki z sektorów: sportu, startupów, kultury, administracji publicznej, mediów, edukacji, administracji publicznej, szefowie organizacji, członkowie zarządów, managerowie przygotowujący się do przejęcia wyższych stanowisk, osoby, które już coś osiągnęły, ale jeszcze nie tzw. „szczyt kariery”. Fellowships przyznawane są kandydatom, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami zawodowymi i są też zaangażowani społecznie.

 

Jak wygląda uczestnictwo w Akademii?

Uczestnictwo w Akademii rozpoczyna się tygodniowym kampusem w przepięknym otoczeniu pałacu k. Warszawy we wrześniu. Program trwa do pierwszych dni stycznia. Absolwenci dołączają do prestiżowej sieci Alumnów LAP, dzięki czemu mogą dalej intensywnie się rozwijać, kontynuować edukację, a także sprawniej zmieniać Polskę i swoje otoczenie na lepsze.

„LAP daje możliwość spojrzenia z dystansu na siebie i swoją pracę oraz odnalezienie błędów, które popełniasz w swojej działalności. Daje siłę do stawiania czoła wyzwaniom i rozwiązywania tych wyzwań. To dało mi moc zmiany siebie i mojej organizacji” -mówi Myroslava Keryk, Prezes Zarządu Nasz Wybór, Dom Ukraiński.

„LAP jest dokładnie tym rodzajem programu, który powinni odbyć ludzie z wieloma osiągnięciami na koncie, którzy myślą, że nie potrzebują więcej treningu. Głęboko refleksyjny, zakorzeniony w dynamice grupy i pracy interpersonalnej, a jednocześnie z solidnymi podstawami akademickimi, LAP jest wzorem tego, jak powinna wyglądać nowoczesna edukacja przywódcza” – mówi prof. Dariusz Jemielniak, Kierownik Zakładu MINDS Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Wikimedia.

„Jeśli chcesz spojrzeć na swoją pracę, na swoje życie z zupełnie innej perspektywy, to jest miejsce, w którym powinieneś być. Prawie nigdy w życiu nie masz szansy, aby naprawdę zastanowić się nad tym, co robisz i dlaczego to robisz. Tego typu myślenie, wyjątkowe doświadczenie może prowadzić do wniosków, do których inaczej nigdy byś nie doszedł” – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Czym jest LAP?

Leadership Academy for Poland jest niezależną inicjatywą założoną w celu budowania najlepszych edukacyjnych standardów w Polsce, a także rozwoju praktyk dobrego przywództwa w kraju i na świecie. Według wyników formalnej ankiety przeprowadzanej przez Akademię wśród uczestników programu w latach 2016 - 2021, 100% Alumnów poleciłoby LAP innym, szczególnie osobom, którym życzą dobrze, również 100% uczestników oceniło, iż poziom nauczania LAP spełnia najwyższe światowe standardy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Najlepsi młodzi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024 Biuro prasowe
2024-12-05 | 12:40

Najlepsi młodzi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024

Do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów zgłoszonych zostało rekordowe 334 projektów, 33 z nich dotarły do wielkiego Finału. Podczas trzech dni
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

IMM Szkolenie

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy nie znają korzyści z wdrażania zrównoważonego rozwoju. Swój ślad węglowy mierzy tylko co piąta firma

21 proc. firm nie dostrzega żadnych korzyści z wdrażania zrównoważonego rozwoju, a 16 proc. nie umie takich wskazać – wynika z badania Kantar dla BASF Polska. Organizacje, które takie działania mają w swojej strategii i je realizują, mają w tej kwestii odmienne zdanie. Poza ochroną środowiska wskazują na tak istotne kwestie jak korzyści wizerunkowe, ekonomiczne i szybszy rozwój firmy. Do podnoszenia świadomości mają służyć takie programy jak „Razem dla Planety” spółki BASF, który nagradza liderów takich działań i ich innowacyjne projekty.

Polityka

Zaangażowanie północnokoreańskich żołnierzy eskaluje konflikt w Ukrainie. Europosłowie wzywają do większej współpracy obronnej w UE

W połowie listopada amerykański Departament Stanu i wywiad Korei Południowej potwierdziły, że wojska Korei Północnej biorą bezpośredni udział w rosyjskiej wojnie przeciwko Ukrainie. Rezolucja Parlamentu Europejskiego potępia zaangażowanie reżimu Kim Dzong Una i podkreśla, że ta nowa faza wojny może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa Europy. Europosłowie wzywają UE do podjęcia zdecydowanych kroków.

Infrastruktura

Frontex chce stworzyć cyfrowego bliźniaka zewnętrznych granic UE. Umożliwi to przygotowanie na różne scenariusze i zagrożenia

W pierwszych 10 miesiącach 2024 roku liczba nielegalnych przekroczeń zewnętrznej granicy UE spadła o 43 proc. r/r, do 191,9 tys. – wynika z danych Frontexu. Presja migracyjna wciąż pozostaje wysoka, a rosnącymi zagrożeniami są też m.in. terroryzm i transgraniczna przestępczość. W ich zwalczaniu coraz większą rolę odgrywają technologie, które wspierają operacje ochrony i zarządzania granicami UE. Jedną z nowych inicjatyw Frontex jest konkurs dotyczący cyfrowego bliźniaka, który może służyć symulacji różnych sytuacji zagrożenia na granicach zewnętrznych UE i scenariuszy reagowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.