Komunikaty PR

Po raz szósty rusza nabór do prestiżowego programu Leadership Academy for Poland

2022-05-20  |  10:05
Biuro prasowe

Ruszył proces rekrutacji do kolejnej edycji prestiżowego programu Leadership Academy for Poland (LAP). To jeden z najbardziej innowacyjnych programów rozwoju dobrego przywództwa w Europie i na świecie, w ramach którego co roku 40 polskich liderów i liderek stawia czoła najtrudniejszemu zadaniu – wytężonej pracy nad sobą. Dokonują tego w Polsce przy pomocy najnowszych metodyk i pod okiem doświadczonych edukatorów z najlepszych uczelni świata -  Harvard, Oxford, Columbia i innych.

„Akademia jest unikalnym doświadczeniem edukacyjnym, dla wielu absolwentów wedle tego co deklarują, najważniejszym wydarzeniem w ich życiu. Dzięki Akademii uczestnicy uzyskują nowy sposób patrzenia na wyzwania, a także narzędzia do dokonywania zmian, niezależnie czy pracują w biznesie, organizacjach non-profit, mediach czy kulturze. Długoterminowo Akademia jest dla nich także wsparciem w radzeniu sobie z różnorakimi wyzwaniami w życiu zawodowym i osobistym” - mówi założyciel i dyrektor Akademii, prof. Cezary Wójcik.

„Akademia Przywództwa dla Polski to naprawdę wspaniała inicjatywa. Jestem zdumiony, jak bardzo udanym projektem była od samego początku. To rzadko spotykany tak skuteczny projekt edukacyjny”-  mówi prof. Ron Heifetz, założyciel Center for Public Leadershp z Harvard Kennedy School of Government.

Jak aplikować?

Pierwszy etap naboru to wysłanie aplikacji https://center-for-leadership.org/academy online, na której wypełnienie należy zarezerwować od 2 do 3 godzin. Aplikacje są dokładnie oceniane, a następnie kandydaci, którzy przejdą pierwszy stopień rekrutacji otrzymują zaproszenie do drugiego etapu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczne wyniki ogłaszane są bezpośrednio wybranym kandydatom i kandydatkom. W zeszłym roku na jedno miejsce w LAP ubiegało się 15 kandydatów i kandydatek.

Kogo poszukujemy?

Założycielom LAP zależy na różnorodności kandydatów i kandydatek, dlatego poszukują interesujących osób ze wszystkich środowisk, a zwłaszcza tych określanych mianem bardziej konserwatywnych. To ważne, by w społeczności LAP reprezentowane były poglądy wszystkich Polaków, dlatego do rekrutacji są zapraszani przedstawiciele i przedstawicielki z sektorów: sportu, startupów, kultury, administracji publicznej, mediów, edukacji, administracji publicznej, szefowie organizacji, członkowie zarządów, managerowie przygotowujący się do przejęcia wyższych stanowisk, osoby, które już coś osiągnęły, ale jeszcze nie tzw. „szczyt kariery”. Fellowships przyznawane są kandydatom, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami zawodowymi i są też zaangażowani społecznie.

 

Jak wygląda uczestnictwo w Akademii?

Uczestnictwo w Akademii rozpoczyna się tygodniowym kampusem w przepięknym otoczeniu pałacu k. Warszawy we wrześniu. Program trwa do pierwszych dni stycznia. Absolwenci dołączają do prestiżowej sieci Alumnów LAP, dzięki czemu mogą dalej intensywnie się rozwijać, kontynuować edukację, a także sprawniej zmieniać Polskę i swoje otoczenie na lepsze.

„LAP daje możliwość spojrzenia z dystansu na siebie i swoją pracę oraz odnalezienie błędów, które popełniasz w swojej działalności. Daje siłę do stawiania czoła wyzwaniom i rozwiązywania tych wyzwań. To dało mi moc zmiany siebie i mojej organizacji” -mówi Myroslava Keryk, Prezes Zarządu Nasz Wybór, Dom Ukraiński.

„LAP jest dokładnie tym rodzajem programu, który powinni odbyć ludzie z wieloma osiągnięciami na koncie, którzy myślą, że nie potrzebują więcej treningu. Głęboko refleksyjny, zakorzeniony w dynamice grupy i pracy interpersonalnej, a jednocześnie z solidnymi podstawami akademickimi, LAP jest wzorem tego, jak powinna wyglądać nowoczesna edukacja przywódcza” – mówi prof. Dariusz Jemielniak, Kierownik Zakładu MINDS Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Wikimedia.

„Jeśli chcesz spojrzeć na swoją pracę, na swoje życie z zupełnie innej perspektywy, to jest miejsce, w którym powinieneś być. Prawie nigdy w życiu nie masz szansy, aby naprawdę zastanowić się nad tym, co robisz i dlaczego to robisz. Tego typu myślenie, wyjątkowe doświadczenie może prowadzić do wniosków, do których inaczej nigdy byś nie doszedł” – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Czym jest LAP?

Leadership Academy for Poland jest niezależną inicjatywą założoną w celu budowania najlepszych edukacyjnych standardów w Polsce, a także rozwoju praktyk dobrego przywództwa w kraju i na świecie. Według wyników formalnej ankiety przeprowadzanej przez Akademię wśród uczestników programu w latach 2016 - 2021, 100% Alumnów poleciłoby LAP innym, szczególnie osobom, którym życzą dobrze, również 100% uczestników oceniło, iż poziom nauczania LAP spełnia najwyższe światowe standardy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja „O czym śnią roboty?” Ruszył konkurs na niestandardowe wykorzystanie robotów Biuro prasowe
2023-12-05 | 01:00

„O czym śnią roboty?” Ruszył konkurs na niestandardowe wykorzystanie robotów

Skriware, polski edtech o globalnym zasięgu ogłosił konkurs dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którego celem jest inspirowanie uczniów do rozwijania
Edukacja Mazowiecki Jarmark Rozmaitości w Blue City
2023-12-01 | 11:00

Mazowiecki Jarmark Rozmaitości w Blue City

Już po raz ósmy, będą odbywać się w Warszawie Targi Ekonomii Społecznej, na których swoje produkty i usługi zaprezentują podmioty ekonomii społecznej: spółdzielnie
Edukacja Wystartowała 11. edycja konkursu International VELUX Award
2023-12-01 | 01:00

Wystartowała 11. edycja konkursu International VELUX Award

Grupa VELUX już po raz jedenasty zaprasza studentów architektury do udziału w międzynarodowym konkursie International VELUX Award, którego tematem przewodnim jest światło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Elektryfikacja floty będzie wyzwaniem dla warsztatów i producentów części zamiennych. Popyt na klasyczne komponenty znacząco spadnie

 Dopiero w 2038 roku po europejskich drogach będzie jeździć więcej elektryków niż samochodów spalinowych – wynika z prognoz kancelarii Roland Berger i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych CLEPA. Rynek części zamiennych i warsztatów musi jednak już dziś się przygotować na znaczące przyspieszenie elektryfikacji, która pociągnie za sobą spadek popytu na klasyczne komponenty. Z drugiej strony musi być także gotowy na konieczność równoległej obsługi jeszcze przez wiele lat floty spalinowej oraz elektrycznej. Chociaż nadchodzące lata będą okresem dużych zmian i wyzwań, to rynek widzi też dla siebie szanse. 

Problemy społeczne

O pracownikach 50+ krąży wiele szkodliwych stereotypów. Ta grupa wiekowa wymaga dostrzeżenia i docenienia na rynku pracy

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa na polskim rynku pracy przybywa osób w wieku 50+ i ten trend będzie się tylko nasilać. Ich sytuacja jest jednak skomplikowana: z jednej strony pracodawcy doceniają ich staż, lojalność i doświadczenie, z drugiej strony nadal obecne jest zjawisko ageizmu, a wielu pracodawców – niezależnie od kompetencji dojrzałych pracowników – preferuje zatrudnienie młodszych osób, które mają niższe oczekiwania płacowe. Statystyki pokazują, że w tej sytuacji dla wielu starszych pracowników rozwiązaniem jest własny biznes – według danych CEIDG w 2022 roku osoby po 50-tce założyły ponad 35 tys. nowych, jednoosobowych działalności gospodarczych, czyli 12 proc. wszystkich zarejestrowanych w tym czasie.

Prawo

Algorytmy mają niższą skuteczność w wykrywaniu plagiatów muzycznych niż ludzie. Mogą być jednak cennym narzędziem pomocniczym

Sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzi w ocenianiu, czy dany utwór muzyczny jest plagiatem – uważają naukowcy z Auckland. Analizie poddano 40 historycznych spraw o plagiat. Sztuczna inteligencja wykazała o 8 pkt proc. niższą skuteczność niż ludzie. Do podstawowych ograniczeń zastosowania algorytmów w takich sprawach zalicza się zbyt małą i obarczoną błędem selekcji bazę wiedzy. Sztuczna inteligencja opiera się bowiem na sprawach, w których zapadły wyroki, nierzadko kontrowersyjne. Większość sporów z oczywistym wynikiem było natomiast rozstrzyganych poza wokandą.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.