Komunikaty PR

Po raz szósty rusza nabór do prestiżowego programu Leadership Academy for Poland

2022-05-20  |  10:05
Biuro prasowe

Ruszył proces rekrutacji do kolejnej edycji prestiżowego programu Leadership Academy for Poland (LAP). To jeden z najbardziej innowacyjnych programów rozwoju dobrego przywództwa w Europie i na świecie, w ramach którego co roku 40 polskich liderów i liderek stawia czoła najtrudniejszemu zadaniu – wytężonej pracy nad sobą. Dokonują tego w Polsce przy pomocy najnowszych metodyk i pod okiem doświadczonych edukatorów z najlepszych uczelni świata -  Harvard, Oxford, Columbia i innych.

„Akademia jest unikalnym doświadczeniem edukacyjnym, dla wielu absolwentów wedle tego co deklarują, najważniejszym wydarzeniem w ich życiu. Dzięki Akademii uczestnicy uzyskują nowy sposób patrzenia na wyzwania, a także narzędzia do dokonywania zmian, niezależnie czy pracują w biznesie, organizacjach non-profit, mediach czy kulturze. Długoterminowo Akademia jest dla nich także wsparciem w radzeniu sobie z różnorakimi wyzwaniami w życiu zawodowym i osobistym” - mówi założyciel i dyrektor Akademii, prof. Cezary Wójcik.

„Akademia Przywództwa dla Polski to naprawdę wspaniała inicjatywa. Jestem zdumiony, jak bardzo udanym projektem była od samego początku. To rzadko spotykany tak skuteczny projekt edukacyjny”-  mówi prof. Ron Heifetz, założyciel Center for Public Leadershp z Harvard Kennedy School of Government.

Jak aplikować?

Pierwszy etap naboru to wysłanie aplikacji https://center-for-leadership.org/academy online, na której wypełnienie należy zarezerwować od 2 do 3 godzin. Aplikacje są dokładnie oceniane, a następnie kandydaci, którzy przejdą pierwszy stopień rekrutacji otrzymują zaproszenie do drugiego etapu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczne wyniki ogłaszane są bezpośrednio wybranym kandydatom i kandydatkom. W zeszłym roku na jedno miejsce w LAP ubiegało się 15 kandydatów i kandydatek.

Kogo poszukujemy?

Założycielom LAP zależy na różnorodności kandydatów i kandydatek, dlatego poszukują interesujących osób ze wszystkich środowisk, a zwłaszcza tych określanych mianem bardziej konserwatywnych. To ważne, by w społeczności LAP reprezentowane były poglądy wszystkich Polaków, dlatego do rekrutacji są zapraszani przedstawiciele i przedstawicielki z sektorów: sportu, startupów, kultury, administracji publicznej, mediów, edukacji, administracji publicznej, szefowie organizacji, członkowie zarządów, managerowie przygotowujący się do przejęcia wyższych stanowisk, osoby, które już coś osiągnęły, ale jeszcze nie tzw. „szczyt kariery”. Fellowships przyznawane są kandydatom, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami zawodowymi i są też zaangażowani społecznie.

 

Jak wygląda uczestnictwo w Akademii?

Uczestnictwo w Akademii rozpoczyna się tygodniowym kampusem w przepięknym otoczeniu pałacu k. Warszawy we wrześniu. Program trwa do pierwszych dni stycznia. Absolwenci dołączają do prestiżowej sieci Alumnów LAP, dzięki czemu mogą dalej intensywnie się rozwijać, kontynuować edukację, a także sprawniej zmieniać Polskę i swoje otoczenie na lepsze.

„LAP daje możliwość spojrzenia z dystansu na siebie i swoją pracę oraz odnalezienie błędów, które popełniasz w swojej działalności. Daje siłę do stawiania czoła wyzwaniom i rozwiązywania tych wyzwań. To dało mi moc zmiany siebie i mojej organizacji” -mówi Myroslava Keryk, Prezes Zarządu Nasz Wybór, Dom Ukraiński.

„LAP jest dokładnie tym rodzajem programu, który powinni odbyć ludzie z wieloma osiągnięciami na koncie, którzy myślą, że nie potrzebują więcej treningu. Głęboko refleksyjny, zakorzeniony w dynamice grupy i pracy interpersonalnej, a jednocześnie z solidnymi podstawami akademickimi, LAP jest wzorem tego, jak powinna wyglądać nowoczesna edukacja przywódcza” – mówi prof. Dariusz Jemielniak, Kierownik Zakładu MINDS Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Wikimedia.

„Jeśli chcesz spojrzeć na swoją pracę, na swoje życie z zupełnie innej perspektywy, to jest miejsce, w którym powinieneś być. Prawie nigdy w życiu nie masz szansy, aby naprawdę zastanowić się nad tym, co robisz i dlaczego to robisz. Tego typu myślenie, wyjątkowe doświadczenie może prowadzić do wniosków, do których inaczej nigdy byś nie doszedł” – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Czym jest LAP?

Leadership Academy for Poland jest niezależną inicjatywą założoną w celu budowania najlepszych edukacyjnych standardów w Polsce, a także rozwoju praktyk dobrego przywództwa w kraju i na świecie. Według wyników formalnej ankiety przeprowadzanej przez Akademię wśród uczestników programu w latach 2016 - 2021, 100% Alumnów poleciłoby LAP innym, szczególnie osobom, którym życzą dobrze, również 100% uczestników oceniło, iż poziom nauczania LAP spełnia najwyższe światowe standardy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Na Politechnice Śląskiej uruchomiono Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4. Biuro prasowe
2023-02-03 | 01:00

Na Politechnice Śląskiej uruchomiono Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.

02/02/23 Na Politechnice Śląskiej uruchomiono Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Orange Polska dostarczy sieć 5G 1 lutego 2023 r. APA Group udostępniła Politechnice
Edukacja Poznaliśmy 10 finalistów programu Solve for Tomorrow
2023-01-31 | 11:00

Poznaliśmy 10 finalistów programu Solve for Tomorrow

Od listopada zeszłego roku półfinaliści programu Solve for Tomorrow intensywnie pracowali nad swoimi pomysłami. Poznali proces myślenia projektowego Design Thinking, odbyli szkolenia z
Edukacja Studenci Politechniki Warszawskiej zgłębiają tajniki druku cyfrowego
2023-01-30 | 11:20

Studenci Politechniki Warszawskiej zgłębiają tajniki druku cyfrowego

Konica Minolta drugi rok z rzędu zaprosiła studentów Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Warszawskiej do swojego showroomu na praktyczne zajęcia w ramach przedmiotu „Cyfrowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem. Szukają atrakcyjnych ofert, ale niekoniecznie najtańszych

Inflacja dotyka także branżę turystyczną – w ubiegłym roku odnotowano wzrost cen paliwa lotniczego, w wielu krajach rosły też koszty żywności i noclegów, co przełożyło się na wyższe ceny wycieczek, biletów lotniczych i rezerwacji. I choć to może wpływać na częstotliwość wyjazdów, nie oznacza to, że Polacy rezygnują z wypoczynku za granicą czy wybierają wyłącznie najtańsze oferty. – Polacy wolą wydawać pieniądze na podróże, które dają wspomnienia, niż na rzeczy, które zostają z nami na krótszy czas – mówi Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Transport

Rekordowy rok portów w Szczecinie i Świnoujściu. Inwestycje w offshore i gazoport umocnią ich pozycję na Bałtyku

Budowa terminala kontenerowego, który będzie w stanie przyjmować największe statki, jakie mogą wpływać na Bałtyk, rozbudowa gazoportu i projekty związane z sektorem offshore – to najważniejsze, realizowanie obecnie inwestycje w Porcie Szczecin–Świnoujście. Już w tej chwili jest to najszybciej rozwijający się zespół portowy na południowym Bałtyku. Realizowane inwestycje mają ten rozwój dodatkowo przyspieszyć, choć władze portu wskazują, że prognozy na nadchodzący rok są obarczone wieloma niewiadomymi. – W ciągu ostatnich dwóch–trzech lat mieliśmy już dwa „czarne łabędzie” i miejmy nadzieję, że one nie latają stadami – wskazuje Daniel Stachiewicz, wiceprezes zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. 

Handel

Rynek tłuszczów roślinnych zmienił się diametralnie po inwazji Rosji na Ukrainę. Poszły za tym znaczące podwyżki cen

Po ataku Rosji na Ukrainę zakłócone zostały globalne dostawy olejów roślinnych, głównie słonecznikowego i rzepakowego, których oba te kraje były znaczącymi dostawcami. W efekcie ceny olejów roślinnych błyskawicznie poszły w górę i wzrosło zapotrzebowanie na ich zastępniki, w tym tani olej palmowy, którego największymi producentami są Malezja i Indonezja. Jak podkreśla WWF Polska, dla bezpieczeństwa żywnościowego i zrównoważonego rozwoju istotne jest korzystanie z produktów certyfikowanych i zapewnienie jak najkrótszych łańcuchów dostaw.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.