PPG i Stowarzyszenie Pomocy „ISKIERKA” łączą siły, by wspierać dzieci
Inicjatywa ma na celu wesprzeć działania mające na celu poprawę zdrowia dzieci, które podczas pandemii uczyły się zdalnie i nie miały kontaktu z rówieśnikami.
Inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są ważnym elementem strategii i funkcjonowania PPG. Firma wspiera organizacje, które niosą realną pomoc potrzebującym, a także włącza się w aktywności odpowiadające na wyzwania społeczne. Pandemia COVID-19 spowodowała niecodzienną, trudną sytuację na całym świecie. Izolacja i dystans społeczny to nie tylko środki ochrony przed ryzykiem zakażenia, ale też czynniki sprzyjające rozwojowi różnego rodzaju zaburzeń. Chroniczny stres, niepokój i poczucie bezradności mogą negatywnie wpływać na rozwój społeczny dzieci i młodzieży. Wrocławskie Stowarzyszenie „ISKIERKA” to jedna z placówek, która na co dzień udziela wsparcia psychologicznego czy terapeutycznego, m.in. poprzez organizowanie młodym osobom czasu wolnego
i pomocy w nauce.
W ciągu kilku dni udało nam się uruchomić platformę e-learningową oraz zajęcia on-line, które były prowadzone przez cały okres pandemii. Wyzwaniem było także wyposażenie podopiecznych w niezbędne narzędzia, które umożliwiły zarówno naukę zdalną, jak również uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. W sposób zdalny prowadziliśmy m.in. spotkania z psychologiem, logopedą, pedagogiem. Organizowaliśmy aktywności rodzinne, tak, aby zaktywizować całe rodziny naszych podopiecznych - komentuje Arkadiusz Kłos, Członek Zarządu Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA” we Wrocławiu.
Izolacja społeczna sprzyjała nasilaniu się stanów depresyjnych wśród dzieci i młodzieży. Młodsze dzieci mają problem z nawiązywaniem kontaktów rówieśniczych, z kolei starsze jeszcze więcej czasu spędzają w świecie wirtualnym. Sytuacja wywołana koronawirusem pogłębiła również dysfunkcje występujące w rodzinach i które dotyczą różnych sfer życia. PPG jako podmiot odpowiedzialny społecznie chce skutecznie odpowiadać na realne wyzwania osób potrzebujących. Dlatego firma udzieliła finansowego wsparcia Stowarzyszeniu „ISKIERKA”, które podejmuje działania zwalczające psychospołeczne skutki pandemii. Dzięki przyznanym środkom wrocławski ośrodek zorganizował szereg zajęć i warsztatów, które mają na celu wsparcie zdrowia psychicznego uczniów po izolacji społecznej. Obecnie pod opieką Stowarzyszenia jest blisko 250 dzieci i ich rodziny.
Priorytetem dla nas jest powrót naszych wychowanków do poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie, wspierania ich rozwoju, pokazywania im sposobów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Pracujemy z całymi rodzinami organizując wspólne warsztaty, aktywizujemy dorosłych do wspólnych prac na rzecz placówki i społeczności lokalnych. Cieszymy się, że firma PPG zauważyła potrzeby dzieci i postanowiła wesprzeć działania realizowane lokalnie na rzecz najmłodszych – wyjaśnia, Beata Radzimińska, pedagog Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA”.
Dzieci są szczególnie narażone na skutki, jakie przyniosła pandemia i niełatwe doświadczenie lokckdown’u. Po trwającej długi czas izolacji, utrudniającej funkcjonowanie społeczne, to właśnie przede wszystkim młode osoby potrzebują wsparcia jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać środki finansowe w kwocie 80 tysięcy złotych Stowarzyszeniu Pomocy „ISKIERKA”. Wierzymy, że dzięki temu, chociaż w niewielkim stopniu pomożemy podopiecznym placówki w odbudowie relacji rodzinno-społecznych czy przywróceniu bezpiecznego środowiska nauki – mówi Małgorzata Peter, Członek Zarządu PPG GBS Polska Sp.z o.o.
Przekazane przez PPG środki finansują program pomocowy, w ramach którego ISKIERKA udziela wychowankom i ich rodzinom pomocy specjalistycznej. Działania te realizowane są m.in. poprzez prowadzenie terapii pedagogicznej, treningów umiejętności społecznych czy zajęcia socjoterapeutyczne. Program wsparcia zakłada także aktywności muzyczne, plastyczne czy sportowe. Dodatkowo podopieczni mogą uczestniczyć w zajęciach logopedycznych, opiekuńczo-wychowawczych czy z arytmetyki mentalnej. Do placówek Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA” może zapisać się każda osoba w wieku szkolnym, wypełniając kartę zgłoszeniową znajdującą się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.iskierkawroc.pl. Obecnie organizacja rozwija swoją pomoc, która skierowana jest do uchodźców z Ukrainy oraz do osób, które przyjęły pod swój dach te osoby.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.