Komunikaty PR

PPG: Młodzi naukowcy odkrywają tajniki chemii. Pilotażowy program edukacyjny STE

2022-08-04  |  12:14
Biuro prasowe

Co jest tak samo kwaśne jak cytryna?, Czy można stworzyć jadalne mydło?, Jakie czynniki wpływają na start i lot rakiety z butelki PET? To tylko niektóre zagadnienia, na które odpowiedzi szukali uczniowie wrocławskich szkół biorący udział w Universiadzie. 10 czerwca br. na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się gala podsumowująca pilotażową edycję programu, podczas której ciekawi tajników chemii adepci szkół podstawowych eksperymentowali, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. Profesjonalne jury, złożone z przedstawicieli środowiska naukowego UW oraz przedstawicieli PPG, wyłoniło najlepsze projekty, a ich autorzy otrzymali nagrody finansowe. 

Odkrywanie pasji do nauk ścisłych

Universiada to pierwszy nowatorski konkurs naukowy dla dzieci i młodzieży. Celem programu Universiada jest pomoc młodzieży w odkrywaniu zainteresowań naukami ścisłymi poprzez inspirowanie, zachęcanie do twórczego myślenia oraz realizację własnych pomysłów w tej dziedzinie. Drugim istotnym benefitem inicjatywy jest ćwiczenie sprawnej organizacji, planowania i zarządzania czasem, pracy w zespole, analizy danych oraz innych umiejętności potrzebnych do efektywnej nauki, a w przyszłości także pracy. Pierwsza edycja Universiady skierowana do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w województwie dolnośląskim rozpoczęła się w lutym tego roku. Patronat nad projektem objął Uniwersytet Wrocławski, a nad jego realizacją czuwała fundacja Omniveda, która na co dzień wspiera nauczanie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

We współpracy z naszymi partnerami, firmą PPG i Fundacją Omniveda, stworzyliśmy to wydarzenie dla młodych naukowców, aby rozwijać kreatywne myślenie, planowanie i pracę zespołową. Zachęcamy zespoły do stosowania metody naukowej: stawiania pytań i hipotez, badania, testowania i analizowania. Dzieci pracujące w zespołach uczą się poprzez kooperację i kontakty społeczne. Dziękujemy naszym partnerom, że wspólnie mogliśmy zorganizować kreatywny projekt dla ambitnych młodych osób – komentuje prof. Anna Pietranik, dyrektor Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

PPG jako firma naukowo-technologiczna ma świadomość, jak ważna w kształceniu młodych ludzi jest wykwalifikowana kadra naukowa, techniczna, inżynierska i matematyczna (STEM). Takie podejście pozwala tworzyć silniejsze i bardziej zrównoważone społeczności. Dlatego firma priorytetowo traktuje wspieranie rozwoju STEM utalentowanych młodych uczniów. Ma to kluczowe znaczenie dla tworzenia różnorodnych, innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań dla najważniejszych wyzwań społecznych. Przedstawiciele PPG wierzą, że kształcenie daje możliwości i postęp, które prowadzą do lepszej przyszłości. Dzięki innowacyjnym programom edukacyjnym, firma ma największy wpływ na edukację w dziedzinach, w których ma bogate  doświadczenie.

Jako innowacyjna firma mamy świadomość, że zainteresowanie naukami ścisłymi jest kluczowe w rozwoju wielu gałęzi przemysłu. Studenci wspomnianych kierunków często mają innowacje pomysły, które nierzadko mają realne przełożenie w danej branży. PPG we współpracy ze środowiskiem akademickim chce nagradzać młode osoby za ich kreatywność. Universiada jest doskonałym przykładem tego typu aktywności, chcemy zachęcać uczniów do twórczego myślenia, nagradzać za przyszłościowe koncepty. Zależy nam, aby młodzi, zdolni ludzie postrzegali nauki ścisłe jako atrakcyjną dziedzinę studiów, a w konsekwencji pracy zawodowej – podsumowuje Marcin Dębowski, PPG Global Business Services Lead – Poland.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy Biuro prasowe
2024-04-30 | 01:00

Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy

PPG (NYSE: PPG) poinformowała, że wyłoniono zwycięskie zespoły 2. edycji konkursu Universiada. Pierwsze miejsce i 5000 zł przyznano drużynie ze SP nr 8 w Oławie, drugie miejsce i 2500 zł
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.