Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN
Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Firma VULCAN stworzyła program do wyliczania i wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego, należącego się każdemu nauczycielowi, którego roczne wynagrodzenie było niższe niż to zagwarantowane w Karcie Nauczyciela. Aplikacja Artykuł 30 na bieżąco śledzi informacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki, dzięki czemu obliczenia są zawsze zgodne z polskim prawem.
Każda Jednostka Samorządu Terytorialnego prowadząca szkoły (szkoły w rozumieniu art. 3 p. 2 KN) zobowiązana jest do wypłacania dodatku uzupełniającego gwarantowanego przez artykuł 30a Karty Nauczyciela. Dodatek oblicza się na podstawie liczby etatów, wypłaconego wynagrodzenia oraz osobistej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela. Jednorazowy dodatek uzupełniający otrzymuje każdy nauczyciel, którego różnica między średnim wynagrodzeniem a wynagrodzeniem wypłaconym w danym roku jest dodatnia.
Samodzielne wyliczanie jednorazowego dodatku uzupełniającego jest czasochłonne, jednak rynek oferuje różne możliwości, by usprawnić ten proces. Księgowi mogą korzystać m.in. z gotowych tabel w Excelu, lecz takie rozwiązania w dalszym ciągu wymagają ręcznego wpisywania danych wszystkich nauczycieli. Firma VULCAN oferuje oprogramowanie, które automatycznie obliczy wysokość wszystkich dodatków. Aplikacja Artykuł 30 pobiera wszystkie potrzebne dane z programu Płace VULCAN, dzięki czemu nie ma konieczności wpisywania ich ręcznie.
Aplikacja Płace VULCAN jest na bieżąco aktualizowana, co daje pewność, że jednorazowy dodatek uzupełniający wyliczany jest z uwzględnieniem zmian kadrowych oraz najnowszych informacji dotyczących wynagrodzeń wypłaconych
nauczycielom w skali całego samorządu, jak i konkretnej jednostki oświatowej.
Artykuł 30 oblicza jednorazowy dodatek uzupełniający na podstawie zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzięki czemu wyliczenia są zgodne z aktualnie obowiązującym prawem. Wypłacanie dodatku podlega ścisłej kontroli Regionalnych Izb Obrachunkowych, dlatego tak ważne jest, by były one poprawne.
Dane w programie Artykuł 30 przechowywane są w chmurze, dzięki czemu są chronione i zabezpieczone przed ich utratą z przyczyn losowych. Aplikacja automatycznie tworzy również kopie zapasowe.
Szczegółowe informacje na temat programu Artykuł 30 dostępne są pod linkiem: https://www.vulcan.edu.pl/programy/-artykul-30-58

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.