Komunikaty PR

Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN

2022-11-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Kozłowska
Publicon

plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Firma VULCAN stworzyła program do wyliczania i wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego, należącego się każdemu nauczycielowi, którego roczne wynagrodzenie było niższe niż to zagwarantowane w Karcie Nauczyciela. Aplikacja Artykuł 30 na bieżąco śledzi informacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki, dzięki czemu obliczenia są zawsze zgodne z polskim prawem.

 

Każda Jednostka Samorządu Terytorialnego prowadząca szkoły (szkoły w rozumieniu art. 3 p. 2 KN) zobowiązana jest do wypłacania dodatku uzupełniającego gwarantowanego przez artykuł 30a Karty Nauczyciela. Dodatek oblicza się na podstawie liczby etatów, wypłaconego wynagrodzenia oraz osobistej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela. Jednorazowy dodatek uzupełniający otrzymuje każdy nauczyciel, którego różnica między średnim wynagrodzeniem a wynagrodzeniem wypłaconym w danym roku jest dodatnia. 

 

Samodzielne wyliczanie jednorazowego dodatku uzupełniającego jest czasochłonne, jednak rynek oferuje różne możliwości, by usprawnić ten proces. Księgowi mogą korzystać m.in. z gotowych tabel w Excelu, lecz takie rozwiązania w dalszym ciągu wymagają ręcznego wpisywania danych wszystkich nauczycieli. Firma VULCAN oferuje oprogramowanie, które automatycznie obliczy wysokość wszystkich dodatków. Aplikacja Artykuł 30 pobiera wszystkie potrzebne dane z programu Płace VULCAN, dzięki czemu nie ma konieczności wpisywania ich ręcznie.

 

Aplikacja Płace VULCAN jest na bieżąco aktualizowana, co daje pewność, że jednorazowy dodatek uzupełniający wyliczany jest z uwzględnieniem zmian kadrowych oraz najnowszych informacji dotyczących wynagrodzeń wypłaconych

nauczycielom w skali całego samorządu, jak i konkretnej jednostki oświatowej. 

 

Artykuł 30 oblicza jednorazowy dodatek uzupełniający na podstawie zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzięki czemu wyliczenia są zgodne z aktualnie obowiązującym prawem. Wypłacanie dodatku podlega ścisłej kontroli Regionalnych Izb Obrachunkowych, dlatego tak ważne jest, by były one poprawne. 

 

Dane w programie Artykuł 30 przechowywane są w chmurze, dzięki czemu są chronione i zabezpieczone przed ich utratą z przyczyn losowych. Aplikacja automatycznie tworzy również kopie zapasowe.

 

Szczegółowe informacje na temat programu Artykuł 30 dostępne są pod linkiem: https://www.vulcan.edu.pl/programy/-artykul-30-58

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego? Biuro prasowe
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?
Edukacja Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską
2024-04-16 | 14:00

Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską

Po krótkiej przerwie, w ramach inicjatywy Przedsiębiorcza Warszawianka, wracają  bezpłatne spotkania dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich
Edukacja Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW
2024-04-11 | 09:15

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.