Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN
Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Firma VULCAN stworzyła program do wyliczania i wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego, należącego się każdemu nauczycielowi, którego roczne wynagrodzenie było niższe niż to zagwarantowane w Karcie Nauczyciela. Aplikacja Artykuł 30 na bieżąco śledzi informacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki, dzięki czemu obliczenia są zawsze zgodne z polskim prawem.
Każda Jednostka Samorządu Terytorialnego prowadząca szkoły (szkoły w rozumieniu art. 3 p. 2 KN) zobowiązana jest do wypłacania dodatku uzupełniającego gwarantowanego przez artykuł 30a Karty Nauczyciela. Dodatek oblicza się na podstawie liczby etatów, wypłaconego wynagrodzenia oraz osobistej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela. Jednorazowy dodatek uzupełniający otrzymuje każdy nauczyciel, którego różnica między średnim wynagrodzeniem a wynagrodzeniem wypłaconym w danym roku jest dodatnia.
Samodzielne wyliczanie jednorazowego dodatku uzupełniającego jest czasochłonne, jednak rynek oferuje różne możliwości, by usprawnić ten proces. Księgowi mogą korzystać m.in. z gotowych tabel w Excelu, lecz takie rozwiązania w dalszym ciągu wymagają ręcznego wpisywania danych wszystkich nauczycieli. Firma VULCAN oferuje oprogramowanie, które automatycznie obliczy wysokość wszystkich dodatków. Aplikacja Artykuł 30 pobiera wszystkie potrzebne dane z programu Płace VULCAN, dzięki czemu nie ma konieczności wpisywania ich ręcznie.
Aplikacja Płace VULCAN jest na bieżąco aktualizowana, co daje pewność, że jednorazowy dodatek uzupełniający wyliczany jest z uwzględnieniem zmian kadrowych oraz najnowszych informacji dotyczących wynagrodzeń wypłaconych
nauczycielom w skali całego samorządu, jak i konkretnej jednostki oświatowej.
Artykuł 30 oblicza jednorazowy dodatek uzupełniający na podstawie zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzięki czemu wyliczenia są zgodne z aktualnie obowiązującym prawem. Wypłacanie dodatku podlega ścisłej kontroli Regionalnych Izb Obrachunkowych, dlatego tak ważne jest, by były one poprawne.
Dane w programie Artykuł 30 przechowywane są w chmurze, dzięki czemu są chronione i zabezpieczone przed ich utratą z przyczyn losowych. Aplikacja automatycznie tworzy również kopie zapasowe.
Szczegółowe informacje na temat programu Artykuł 30 dostępne są pod linkiem: https://www.vulcan.edu.pl/programy/-artykul-30-58
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.