Komunikaty PR

Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim w Collegium Civitas

2022-04-07  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Do pobrania inf.pras. ( 0.3 MB )

Collegium Civitas uruchamia studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim, który ma zachęcić młode osoby pochodzące z Ukrainy do rozpoczęcia studiów w Polsce. Uczestniczki i Uczestnicy będą mogli studiować przez rok w języku ukraińskim, a następnie kontynuować naukę na 2 roku studiów, na ścieżce w pełni polskojęzycznej. Oferta obejmuje 2 kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie.  Rekrutacja rusza już 26 kwietnia!

„Studentki i Studenci pochodzący z Ukrainy uczą się w Collegium Civitas już od kilkunastu lat. W tym roku akademickim to blisko 400 osób, które studiują w języku polskim lub angielskim.” – tłumaczy Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, dodając, że „w sytuacji, kiedy od początku agresji Rosji granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy, a część z nich zechce lub będzie musiało zostać w naszym kraju na dłużej, pomoc tym osobom w normalnym funkcjonowaniu jest niezmiernie ważna. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.”

Do tej pory Studentki i Studenci z Ukrainy bardzo chętnie wybierali z oferty Collegium Civitas dwa kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie, dlatego nowa propozycja dotyczy właśnie tych programów. Warto podkreślić, że jest to oferta dla osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę w Collegium Civitas na studiach pierwszego stopnia. Studia z rocznym programem pomostowym poprzedzone będą kursem języka polskiego, w ramach którego Uczestniczki i Uczestnicy będą doskonalić i utrwalać znajomość języka, co w przyszłości pozwoli im na swobodne kontynuowanie nauki na studiach prowadzonych w całości w języku polskim.

Proponowane w Collegium Civitas studia z rocznym programem pomostowym wpisują się w wizję kształcenia zgodnego z najwyższymi standardami jakości, a zarazem realizowanego w środowisku międzynarodowym i otwartym na osoby przybywające do nas z całego świata. W obliczu tragicznych wydarzeń za wschodnią granicą Polski rozszerzamy naszą ofertę, by udostępnić ją także osobom niewładającym obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, chcącym zarazem kontynuować swoją edukację. Wierzymy, że w ten sposób możemy wesprzeć kształcenie młodego pokolenia Ukrainek
i Ukraińców, którego rola w odbudowie zniszczonej wojną ojczyzny będzie nie do przecenienia
– dodaje Prorektor ds. dydaktycznych, dr dr Roland Zarzycki.

Wśród pracowników administracyjnych i nauczycieli akademickich Collegium Civitas już w tym momencie są obywatelki ukraińskie, które będą wspierać projekt od strony administracyjnej
i organizacyjnej. Jak podkreśla Prorektor Zarzycki, Uczelnia jest otwarta na zatrudnienie dodatkowych wykładowców, którzy podobnie jak studenci, uciekli z Ukrainy przed wojną i mogliby poprowadzić zajęcia właśnie w ramach studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.

Od początku wojny w Ukrainie Collegium Civitas aktywnie wspiera Studentki i Studentów z Ukrainy,
a także ich rodziny. Powołany został m.in. zespół, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji, reagowanie na potrzeby zgłaszane przez Studentki i Studentów Collegium Civitas pochodzenia ukraińskiego oraz realizowanie różnych form wsparcia – finansowego, psychologicznego czy w zakresie dydaktycznym. Z inspiracji społeczności akademickiej, Collegium Civitas zdecydowało się także powołać specjalny Fundusz Pomocy Studentkom, Studentom i Pracownikom Collegium Civitas oraz ich Rodzinom z Ukrainy.

Chcemy, aby wszystkie pomysły były tworzone w ścisłej współpracy z naszymi obecnymi Studentkami i Studentami – liderkami i liderami – to oni najlepiej wiedzą, jak pomóc swoim Koleżankom i Kolegom.” – dodaje Rektor Mocek, podkreślając, że członkowie społeczności Collegium Civitas pomagają uchodźcom z Ukrainy nie tylko w murach Uczelni, ale także np. współorganizując zbiórki charytatywne czy wspierając w ramach wolontariatu działania Centrum Nauki Kopernik.

 

_______________

Collegium Civitas to uczelnia, która od 25 lat kształci specjalistów z zakresu nauk społecznych
i politycznych, zarządzania, marketingu i bezpieczeństwa. Znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce oraz niezmiennie od 20 lat w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni niepublicznych w kraju. Wysoką jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów potwierdzają pozytywne oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej, świadczące o najwyższej jakości kształcenia w Polsce.

Porozumienia i podwójne dyplomy z zagranicznymi uniwersytetami, współpraca z wieloma podmiotami z otoczenia biznesowego, administracji, mediów czy organizacji pozarządowych otwierają przed absolwentami Collegium Civitas szerokie perspektywy zawodowe na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Z pełną ofertą edukacyjną Collegium Civitas można zapoznać się na stronie www.civitas.edu.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.