Komunikaty PR

Świat robotyki zawitał do gnieźnieńskich podstawówek

2022-03-08  |  11:00
Biuro prasowe

Uczniowie wszystkich publicznych gnieźnieńskich szkół podstawowych od niedawna mogą uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Wszystko za sprawą nowych, interdyscyplinarnych laboratoriów szkolnych SkriLab, które powstały dzięki programowi profilaktycznemu organizowanemu przez Miasto Gniezno oraz pozyskanemu zewnętrznemu dofinansowaniu.

305 tys. złotych – dokładnie tyle otrzymało miasto na zakupy inwestycyjne, niezbędne do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych dla uczniów szkół podstawowych w Gnieźnie. Projekt nosi nazwę „Prowadzenie profilaktycznych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych”.  Za wdrożenie laboratoriów w szkołach odpowiedzialna jest firma Skriware, która na globalną skalę działa w branży EdTech.

- Pracownia druku 3D i robotyki SkriLab daje młodym ludziom możliwość rozwoju oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, jednocześnie pomagając rozwijać zdolności manualne i  kompetencje społeczne. W towarzystwie nowoczesnych technologii – takich jak modelowanie 3D, robotyka czy programowanie – uczniowie gnieźnieńskich podstawówek będą mieli okazję rozbudzić w sobie pasję i wzmocnić kompetencje techniczne – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Jedną ze składowych laboratorium SkriLab jest tzw. SkriBot. To zestaw umożliwiający samodzielne stworzenie krok po kroku robota, a także naukę podstaw mechaniki, elektroniki i programowania na różnych poziomach zaawansowania. Inny element zestawu to drukarka 3D, pozwalająca na druk modeli, które pomagają zwizualizować zagadnienia omawiane na lekcjach, a także aktywizować zmysł dotyku i procesy poznawcze u uczniów. Z kolei klocki konstrukcyjne SkriKit wspomagają rozwój motoryczny uczniów, pozwalają ćwiczyć skupienie i precyzję.

W ramach dotacji od miasta zakupiono dostępy do platformy edukacyjnej z pakietem 80 scenariuszy zajęć, drukarki 3D, roboty edukacyjne z aplikacją, zestawy konstrukcyjne, karty inżynieryjne, maty edukacyjne oraz tablety sterownicze. Taki sprzęt pozwoli nauczycielom na stworzenie uczniom tzw. „Laboratoriów edukacyjnych STEAM”, które z pewnością pomogą zmienić oblicze edukacji. Miasto przeznaczyło również środki w wysokości 300 tys. zł na szkolenia dla osób prowadzących oraz koszty realizacji zajęć pozalekcyjnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.