Szkoła Biznesu PW uruchamia nowy program MBA
Cyberataki coraz częstszym zjawiskiem
Według danych firmy Check Point Research w 2021 roku liczba cyberataków w Europie znacząco wzrosła – aż o 68% względem roku 2020. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, kiedy większość działań z codziennego życia przeniosło się w świat wirtualnej rzeczywistości, hakerzy również nie pozostali w tyle. Wzrost liczby cyberataków wynika również z sytuacji za naszą wschodnią granicą. W dniu ataku Rosji na Ukrainę hakerzy postawili sobie na cel m.in. strony internetowe ukraińskiego rządu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Państwowej Służby Bezpieczeństwa, co miało im pomóc w działaniach wojennych i osłabić przeciwnika. W Polsce cyberataki niestety też są coraz częstszym zjawiskiem. Najczęściej dotykały one sieci firmowych, sektorów finansowych i bankowych, a także sektor rządowy i wojskowy. Z najnowszych raportów firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem wynika, że w 2022 roku ataki związane z oprogramowaniem ransomware będą największym zagrożeniem. - Nasze bezpieczeństwo w sieci jest coraz bardziej narażone. Jak widać, zagrożeń z każdym dniem przybywa, lecz tylko od nas i naszej świadomości w tym zakresie zależy, czy będziemy wystarczająco czujni – mówi kierownik programu MBA Cybersecurity Management, dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski.
Nowy program MBA
Aby zwiększyć świadomość w zakresie bezpieczeństwa w sieci Szkoła Biznesu wraz z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń stworzyła program MBA Cybersecurity Management. To 2-semestralne studia podyplomowe skierowane do specjalistów i administratorów, menedżerów średniego szczebla, wyższej kadry kierowniczej oraz do osób, które chcą w sposób kreatywny i innowacyjny zarządzać cyberbezpieczeństwem. Celem tego programu jest przekazanie teoretycznych oraz praktycznych umiejętności, zapoznanie z najważniejszymi trendami, a także rozszerzenie i pogłębieniu kompetencji w zarządzaniu bezpieczeństwem w sieci. Studenci będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi metodami zarządzania, a także zgłębić techniczne podstawy działania całości infrastruktury teleinformatycznej. – Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni jest niewątpliwie immanentną częścią cyfrowego świata, w którym funkcjonujemy już od pewnego czasu na co dzień. W samym zarządzaniu cyberbezpieczeństwem, które jest przedmiotem tego programu, objawia się dualizm tej dziedziny: oprócz zarządzania bezpieczeństwem, samo zarządzanie musi też być bezpieczne – mówi dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, kierownik programu.
Zapisy do programu
Program MBA Cybersecurity Management jest piątym programem MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (obok Executive MBA, MBA Kaizen Industry 4.0, MBA Digital Transformation oraz MBA Finance & Technology). 28 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się webinar informacyjny poświęcony programowi. Rejestracja odbywa się przez formularz.
Więcej informacji na temat studiów dostępnych jest na stronie internetowej Szkoły Biznesu PW.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.