Komunikaty PR

Szkoła Biznesu PW uruchamia nowy program MBA

2022-07-28  |  10:00
Biuro prasowe

Cyberataki coraz częstszym zjawiskiem

Według danych firmy Check Point Research w 2021 roku liczba cyberataków w Europie znacząco wzrosła – aż o 68% względem roku 2020. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, kiedy większość działań z codziennego życia przeniosło się w świat wirtualnej rzeczywistości, hakerzy również nie pozostali w tyle. Wzrost liczby cyberataków wynika również z sytuacji za naszą wschodnią granicą. W dniu ataku Rosji na Ukrainę hakerzy postawili sobie na cel m.in. strony internetowe ukraińskiego rządu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Państwowej Służby Bezpieczeństwa, co miało im pomóc w działaniach wojennych i osłabić przeciwnika. W Polsce cyberataki niestety też są coraz częstszym zjawiskiem. Najczęściej dotykały one sieci firmowych, sektorów finansowych i bankowych, a także sektor rządowy i wojskowy. Z najnowszych raportów firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem wynika, że w 2022 roku ataki związane z oprogramowaniem ransomware będą największym zagrożeniem. - Nasze bezpieczeństwo w sieci jest coraz bardziej narażone. Jak widać, zagrożeń z każdym dniem przybywa, lecz tylko od nas i naszej świadomości w tym zakresie zależy, czy będziemy wystarczająco czujni – mówi kierownik programu MBA Cybersecurity Management, dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski.

Nowy program MBA

Aby zwiększyć świadomość w zakresie bezpieczeństwa w sieci Szkoła Biznesu wraz z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń stworzyła program MBA Cybersecurity Management. To 2-semestralne studia podyplomowe skierowane do specjalistów i administratorów, menedżerów średniego szczebla, wyższej kadry kierowniczej oraz do osób, które chcą w sposób kreatywny i innowacyjny zarządzać cyberbezpieczeństwem. Celem tego programu jest przekazanie teoretycznych oraz praktycznych umiejętności, zapoznanie z najważniejszymi trendami, a także rozszerzenie i pogłębieniu kompetencji w zarządzaniu bezpieczeństwem w sieci. Studenci będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi metodami zarządzania, a także zgłębić techniczne podstawy działania całości infrastruktury teleinformatycznej. – Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni jest niewątpliwie immanentną częścią cyfrowego świata, w którym funkcjonujemy już od pewnego czasu na co dzień. W samym zarządzaniu cyberbezpieczeństwem, które jest przedmiotem tego programu, objawia się dualizm tej dziedziny: oprócz zarządzania bezpieczeństwem, samo zarządzanie musi też być bezpieczne – mówi dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, kierownik programu.

Zapisy do programu

Program MBA Cybersecurity Management jest piątym programem MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (obok Executive MBA, MBA Kaizen Industry 4.0, MBA Digital Transformation oraz MBA Finance & Technology). 28 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się webinar informacyjny poświęcony programowi. Rejestracja odbywa się przez formularz.

Więcej informacji na temat studiów dostępnych jest na stronie internetowej Szkoły Biznesu PW.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.