Komunikaty PR

Warszawska Szkoła Filmowa i Platige Image rozpoczynają współpracę

2023-07-20  |  14:06
Biuro prasowe

Warszawska Szkoła Filmowa – jeden z wiodących polskich ośrodków kształcących specjalistów branży filmowej oraz gamedev – oraz Platige Image, spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych, podejmują współpracę w obszarze edukacji. Jej celem jest m.in. wymiana know-how w zakresie najnowszych technologii i ułatwienie studentom startu na rynku multimedialnym.

Efektem umowy między instytucjami będzie organizacja wykładów live, podczas których uczestnicy zgłębią tajniki branży. Cykliczne spotkania „Masterclass by Platige”, prowadzone przez najlepszych specjalistów Platige Image, przybliżą studentom zagadnienia, które ułatwią im wejście na rynek i podniosą ich kompetencje zawodowe. Studio jest laureatem blisko 250 nagród i wyróżnień, a w swoim portfolio ma współpracę z największymi polskimi i zagranicznymi podmiotami z dziedziny filmu, reklamy i multimediów. Studio posiada unikalne w skali kraju doświadczenie w tworzeniu projektów graficznych dla takich globalnych marek, jak: Netflix, Epic Games, Activision, Sony.

Współpraca z uczelniami wyższymi to ważny element strategii rozwoju studia Platige, ale także jego misja. Cieszę, że będziemy mogli dzielić się ze studentami naszym bogatym doświadczeniem. Tym bardziej, że doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dla nich nabycie praktycznych kompetencji, które będą przydatne w pracy – Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Warszawska Szkoła Filmowa realizuje misję wszechstronnej, praktycznej edukacji prowadzonej przez najlepszych ekspertów branży filmowej, gier i nowych mediów. Współpraca z Platige przyczyni się do dalszego rozwoju naszych programów kształcenia, które stale rozbudowujemy wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na kompetencje obecnego i przyszłego rynku pracy – mówi Maciej Ślesicki, założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Współpraca zakłada kontakty z najlepszymi specjalistami w branży w Polsce i możliwość doszkalania w profesjonalnych studiach Platige Image. Firma dysponuje m.in. jednym z największych w Europie studiów Mocap.

Wykłady odbywać się będą w Kinie Elektronik, kultowym pełnowymiarowym kinie studyjnym, które wchodzi w skład bogatego zaplecza, jakim dysponuje Warszawska Szkoła Filmowa. Działająca od niemal dwudziestu lat placówka to kompleks edukacyjny, skupiający pod swoimi skrzydłami m.in. uczelnię wyższą, studium policealne, placówkę kursową oraz Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo.

Warszawska Szkoła Filmowa jest także wielokrotnie nagradzanym producentem filmów oraz gier wideo, dwukrotnie nominowanym do Oscara („Nasza klątwa”, „Sukienka”), uhonorowanym m.in. prestiżową Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za całokształt działalności. Wyprodukowany przez studentów oraz absolwentów pełnometrażowy film „kRAJ” dostępny jest w niemal 200 krajach za pośrednictwem platformy streamingowej Netflix, zaś wydana przez Klabater debiutancka gra szkolnego Studia Produkcji Gier – „Best Month Ever!” – trafiła do globalnej dystrybucji na PC (Steam, GOG) oraz konsole (PlayStation, Xbox, Switch).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.