Warszawska Szkoła Filmowa i Platige Image rozpoczynają współpracę
Warszawska Szkoła Filmowa – jeden z wiodących polskich ośrodków kształcących specjalistów branży filmowej oraz gamedev – oraz Platige Image, spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych, podejmują współpracę w obszarze edukacji. Jej celem jest m.in. wymiana know-how w zakresie najnowszych technologii i ułatwienie studentom startu na rynku multimedialnym.
Efektem umowy między instytucjami będzie organizacja wykładów live, podczas których uczestnicy zgłębią tajniki branży. Cykliczne spotkania „Masterclass by Platige”, prowadzone przez najlepszych specjalistów Platige Image, przybliżą studentom zagadnienia, które ułatwią im wejście na rynek i podniosą ich kompetencje zawodowe. Studio jest laureatem blisko 250 nagród i wyróżnień, a w swoim portfolio ma współpracę z największymi polskimi i zagranicznymi podmiotami z dziedziny filmu, reklamy i multimediów. Studio posiada unikalne w skali kraju doświadczenie w tworzeniu projektów graficznych dla takich globalnych marek, jak: Netflix, Epic Games, Activision, Sony.
– Współpraca z uczelniami wyższymi to ważny element strategii rozwoju studia Platige, ale także jego misja. Cieszę, że będziemy mogli dzielić się ze studentami naszym bogatym doświadczeniem. Tym bardziej, że doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dla nich nabycie praktycznych kompetencji, które będą przydatne w pracy – Karol Żbikowski, CEO Platige Image.
– Warszawska Szkoła Filmowa realizuje misję wszechstronnej, praktycznej edukacji prowadzonej przez najlepszych ekspertów branży filmowej, gier i nowych mediów. Współpraca z Platige przyczyni się do dalszego rozwoju naszych programów kształcenia, które stale rozbudowujemy wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na kompetencje obecnego i przyszłego rynku pracy – mówi Maciej Ślesicki, założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Współpraca zakłada kontakty z najlepszymi specjalistami w branży w Polsce i możliwość doszkalania w profesjonalnych studiach Platige Image. Firma dysponuje m.in. jednym z największych w Europie studiów Mocap.
Wykłady odbywać się będą w Kinie Elektronik, kultowym pełnowymiarowym kinie studyjnym, które wchodzi w skład bogatego zaplecza, jakim dysponuje Warszawska Szkoła Filmowa. Działająca od niemal dwudziestu lat placówka to kompleks edukacyjny, skupiający pod swoimi skrzydłami m.in. uczelnię wyższą, studium policealne, placówkę kursową oraz Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo.
Warszawska Szkoła Filmowa jest także wielokrotnie nagradzanym producentem filmów oraz gier wideo, dwukrotnie nominowanym do Oscara („Nasza klątwa”, „Sukienka”), uhonorowanym m.in. prestiżową Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za całokształt działalności. Wyprodukowany przez studentów oraz absolwentów pełnometrażowy film „kRAJ” dostępny jest w niemal 200 krajach za pośrednictwem platformy streamingowej Netflix, zaś wydana przez Klabater debiutancka gra szkolnego Studia Produkcji Gier – „Best Month Ever!” – trafiła do globalnej dystrybucji na PC (Steam, GOG) oraz konsole (PlayStation, Xbox, Switch).
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.