Komunikaty PR

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

2022-08-17  |  10:35
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski. Zapisy uczniów już trwają. Fundacja zaprasza mieszkańców i firmy z Wrocławia i Gdańska: „Stwórzmy dzieciom z Ukrainy warunki do bezpiecznej, skutecznej nauki”.

Podstawa programowa jest już opracowana. Nauczyciele - gotowi do prowadzenia zajęć od 1 września. Są też pomieszczenia:

  • na udostępnionych przez firmę Nokia dwóch piętrach biurowca przy ul. Śrubowej we Wrocławiu,
  • w Domu Ukraińskim, który przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu prowadzi fundacja ZOBACZ MNIE,
  • w nowej siedzibie Szkoły Podstawowej Hevelius przy ul. Suchej w Gdańsku.

 

- Łącznie wszystkich klas będzie aż jedenaście. Dydaktycznie, programowo i kadrowo jesteśmy już gotowi. Chcemy zapewnić dzieciom również komfortowe warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy – tłumaczy Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Ważne, żeby nauka była dla dzieci i nauczycieli przyjemna, a przede wszystkim efektywna. Liczymy, że mieszkańcy Wrocławia, Gdańska i tutejsze firmy zechcą nas w tym wesprzeć.

We wszystkich lokalizacjach trwa już adaptowanie przestrzeni na potrzeby sal lekcyjnych. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspierana przez darczyńców, doposaża klasy w brakujące meble, kompletuje sprzęt do pracowni informatycznej i pomoce dydaktyczne do prowadzenia pozostałych zajęć.

W projekt wsparcia dla ukraińskich dzieci i szykowanych klas przygotowawczych zaangażować się może każdy. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka:

  • przekazując w darze: materiały biurowe, plastyczne i szkolne;
  • biorąc udział w licytacjach charytatywnych;
  • realizując zakupy w sklepach internetowych przez aplikację przekazującą część zysku sklepu na cel pomocowy;
  • wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę, prowadzoną na portalu Zrzutka.pl.

 

Dodatkowo, fundacja zaprasza do współpracy również przedstawicieli biznesu, którzy chcieliby i mogą dołączyć do projektu nie tylko finansowo czy rzeczowo. Równie cennym wsparciem będzie czas i aktywność, poświęcone przez pracowników w ramach wolontariatu pracowniczego.

Jak ważna i potrzebna jest nauka w bezpiecznych i komfortowych warunkach, zwłaszcza w obliczu wojennej traumy, doskonale wiedzą osoby, które pomagają uchodźcom z Ukrainy od pierwszych dni wojny.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby dać im bezpieczeństwo i namiastkę normalności. A szkoła jest dla dzieci bardzo istotna nie tylko z edukacyjnego, ale i społecznego punktu widzenia – podkreśla Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE, prowadzącej we Wrocławiu Dom Ukraiński. - Szkoła i dziecięce przyjaźnie to fundamentalny element szczęśliwego dzieciństwa, którego część próbujemy stworzyć im w Polsce.

Wszystkie informacje na temat projektu „Chodźmy razem do szkoły!”, relacje z osiągniętych efektów, postęp przygotowań i możliwości wspierania uczniów z Ukrainy fundacja publikuje na stronie internetowej pod adresem:

-----> www.operator.edu.pl/chodzmy-razem-do-szkoly

Przebieg akcji można będzie śledzić również w mediach społecznościowych, korzystając z hasztagu #razemdoszkoły na Facebooku i Instagramie.

Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 20 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 6000 dzieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ogólnopolski Operator Oświaty
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.