Komunikaty PR

Wykład otwarty ochrona środowiska w Chinach

2022-06-08  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy piątek 10 czerwca o godz. 17:00 na wykład prof. Jana Wiktora Tkaczyńskiego oraz dr. hab. Łukasza Gacka, prof. UJ pt. „Ochrona środowiska w Chinach. Między katastrofą a nowym spojrzeniem na ekologię”.

 

Listę objawów zapaści w zakresie ochrony i stanu środowiska naturalnego można na przykładzie Chin wydłużać i to zapewne bez końca. Dla równowagi opisowej musi pojawić się – oprócz malowanego czarnym kolorem obrazu chińskiej rzeczywistości ekologicznej – również i to spostrzeżenie, że właśnie ze względu na katastrofalny stan ekosystemu w Państwie Środka, władze tego kraju od kilku lat coraz śmielej wprowadzają przepisy mówiące o „szacunku dla środowiska naturalnego”, inwestują w niskoemisyjną produkcję bądź promują ekologiczny styl życia. W niepamięć odchodzi bowiem, aczkolwiek nadal stopniowo, uprawianie polityki wzrostu gospodarczego za wszelką cenę.

 

Profesor Jan Wiktor Tkaczyński – profesor zwyczajny i kierownik Katedry Euroazjatyckiej Transformacji Porównawczej w IBiDW UJ, autor 29 monografii i opracowań zbiorowych oraz 108 artykułów naukowych, w tym wielu publikacji obcojęzycznych. Wielokrotnie nagradzany badacz, który jednocześnie wypełniał rozliczne funkcje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kierownik czterech dużych grantów badawczych NCN, z których ostatni poświęcony był odpowiedzi na pytanie na ile przyjęte standardy oraz doświadczenia UE w zakresie ochrony środowiska naturalnego mogą znaleźć zastosowanie w procesie implementacji polityki ekologicznej w Chinach? Pokłosiem tego projektu jest między innymi wydana w 2021 r. monografia (wspólnie z Łukaszem Gackiem) 从欧盟标准方面 看中国环境政策, czyli China’s environmental policy in terms of European Union standards, a także specjalny wykład otwarty w Instytucie Konfucjusza, na który serdecznie zapraszamy.

 

Łukasz Gacek jest profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Politolog i kulturoznawca (m.in. absolwent studiów azjatyckich UJ). Autor i współautor dziewięciu monografii i opracowań, a także ponad 60 artykułów i rozdziałów w pracach zbiorowych. Kierownik Zakładu Chin w IBiDW UJ. Uczestnik staży naukowo-badawczych w Fudan University oraz Xiamen University w Chinach. W latach 2017-2018 zatrudniony w KGHM (Shanghai) Copper Trading Co. Ltd. na stanowisku Analyst & Business Development Manager.

Wstęp wolny!

 

Czas: 10 czerwca (piątek) godz. 17:00-18:30.

 

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A.

 

Więcej informacji na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.