e-Izba rozpoczyna współpracę z Kinguin

Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Kinguin został założony w 2013 roku i jest najbardziej znany z cyfrowej platformy handlowej Kinguin.net. Firma wyrasta na lidera gamingu na polskim rynku e-commerce, mając obecnie ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników z ponad 240 krajów. Tylko w 2020 roku platforma odnotowała 20-procentowy wzrost liczby użytkowników – w ciągu 12 miesięcy przybyło 1 825 453 klientów, co ma związek z rosnącym zainteresowaniem cyfrowymi edycjami gier wideo [1].
Jest nam niezmiernie miło, że możemy dołączyć do Izby Gospodarki Elektronicznej. Kinguin to jeden z globalnych liderów gamingu w obszarze e-commerce. Nasz model biznesowy opiera się na takich samych zasadach co Amazon, Ebay czy lokalne Allegro. Również jesteśmy platformą cyfrową, łączącą sprzedających z kupującymi na całym świecie, z tą różnicą, że nasze produkty są wyłącznie cyfrowe. Jako Kinguin pragniemy wnieść do e-Izby know-how z obszaru gamingu oraz nowych technologii, włączając w to NFT, który aktywnie rozwijamy, począwszy od maja tego roku – powiedział Robert Kalbarczyk, Chief Operating Officer w Kinguin.
Rynek gamingowy jest jedną z najszybciej rozwijających się segmentów polskiej branży rozrywkowej. Dołączenie Kinguin do e-Izby otwiera naszą organizację na nowy prężnie rozwijający się obszar gospodarki elektronicznej. Już niedługo opublikujemy plany działania oraz propozycje dla branży gier wideo – podsumowała Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.
W styczniu 2022 roku w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie, zostanie zorganizowane spotkanie eksperckie dla firm z branży e-commerce na temat gamingu oraz nowych technologii. Głównym tematem wydarzenia będzie rynek tokenów NFT (Non-Fungible Token), który w ostatnim czasie niewiarygodnie szybko zyskuje na popularności. To zaledwie początek blockchainowej rewolucji, która w pierwszej połowie 2021 roku doprowadziła do sprzedaży tokenów NFT o łącznej wartości przekraczającej 2.5 miliarda dolarów [2]. NFT to niewymienialny, niezmienny technicznie, niemożliwy do zhakowania certyfikat, który może przybierać różne formy, np. zdjęcia, filmu czy też pliku tekstowego. NFT jest certyfikatem potwierdzającym, że dany plik to oryginał istniejący tylko w jednej kopii [3]. Według raportu platformy analitycznej DappRadar wolumen transakcji NFT, wzrósł w trzecim kwartale 2021 r. do 10,7 miliarda dolarów. To aż 704% wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału [4].
[1] https://itreseller.com.pl/kinguin-net-swietuje-10-milionow-zarejestrowanych-klientow/
[2] https://www.reuters.com/technology/nft-sales-volume-surges-25-bln-2021-first-half-2021-07-05/
[3] https://spidersweb.pl/2021/07/co-to-nft.html
[4] https://www.cnbc.com/2021/10/06/nft-trading-volume-hit-10-billion-2-reasons-why-people-are-buying.html

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.