Eklektyzm, kolor i local touch: Holiday In Express w Warszawie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Mimo pandemii i związanych z nią problemów, na mapie Warszawy pojawiło się kilka nowych hoteli. Wśród nich Holiday In Express mieszczący się w The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Jego wnętrza wyróżniają nawiązania do topografii miasta, eklektyczne połączenia oraz nieformalny klimat. Projekt powierzono pracowni Tremend.
The Warsaw Hub to nowoczesna przestrzeń, łącząca w sobie hotele, biura, coworking i restauracje. Wśród wielu brandów, znajduje się tu również hotel Holiday In Express – nieformalna, lifestylowa przestrzeń, która niedawno powitała pierwszych gości. Projekt architektoniczny i wielobranżowy hotelu oraz projekt wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend.
Okiem eksperta
Projekt hotelu nieco różnił się od standardowego. Architekci z Tremend postanowili nadać mu niepowtarzalny charakter.
-Projektując HIEX, bazowaliśmy na standardach brandu, ale chcieliśmy osiągnąć także efekt WOW! Dostaliśmy zgodę inwestora na wprowadzenie kilku własnych pomysłów, dzięki czemu we wnętrzach pojawiły się lokalne nawiązania. Oczywiście, ważna była też funkcja – w bufecie zastosowaliśmy możliwość szybkiego przekształcenia w strefę coworkingu. W pokojach również znalazły się komfortowe miejsca do pracy, które mogą być przydatne podczas kolejnych fal pandemii. Całość jest kolorowa, energetyczna i wyrazista – opowiada o projekcie architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.
Miasto w roli głównej
Local touch to wizytówka pracowni Tremend, która stara się wprowadzać nawiązania do topografii, tradycji czy historii miejsca, w którym znajduje się dany obiekt. Podobnie było w przypadku Holiday Inn Express. Motywem przewodnim stała się Warszawa. Na personalizowanych tapetach i wykładzinie pojawia się mapa miasta. W niektórych miejscach powstały także murale z widokami ze stolicy. W ten sposób hotel zyskał unikatowy charakter.
Projekt inny niż wszystkie
Architekci z Tremend postanowili nieco odejść od standardów brandu. Oczywiście, zachowali najważniejsze cechy marki, ale nadali hotelowi odrębny styl. Postawili na eklektyczne zestawienia – pobrzmiewają tu echa stylu loftowego, ale wnętrza są pozbawione surowości. Połączenie cegły, drewna i dużej ilości koloru sprawia, że jest tu przytulnie jak w domu. Całość dopełniają grafiki oraz designerskie oświetlenie.
Fot. Piotr Gęsicki
Więcej na: http://tremend.pl

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.