Eksperci opowiedzą o nowych technologiach dla branży kolejowej
Firma Meritus Systemy Informatyczne organizuje seminarium poświęcone tematowi innowacyjnych rozwiązań IT dla branży kolejowej. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o firmach działających w sektorze kolei, które szukają informacji o przełomowych technologiach oraz najnowszych trendach w branży kolejowej. Seminarium odbędzie się 22 września w godzinach 16:00-17:00, podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021.
Seminarium odbędzie się pod hasłem „Jak nowe technologie IT mogą zwiększyć bezpieczeństwo kolei, usprawnić zarządzanie taborem i infrastrukturą oraz zwiększyć przepustowość linii kolejowej?”. Do udziału w spotkaniu zaproszono grono wybitnych ekspertów, którzy będą rozmawiać m.in. o przetwarzaniu w chmurze, sztucznej inteligencji czy innowacyjnych technologiach opracowanych przez spółkę Meritus Systemy Informatyczne, czyli systemie GeoTrainAI oraz systemie WMS PINQUARK.
„Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze są kluczowymi technologiami kształtującymi przyszłość branży kolejowej. Dowodem tego jest coraz częstsze wykorzystywanie tych innowacji w rozwiązaniach opracowywanych z myślą o logistyce kolejowej. Dobrymi przykładami są tutaj systemy opracowane przez naszą firmę - GeoTrainAI i WMS PINQUARK” – powiedział Mateusz Kalinowski, CEO Meritus Systemy Informatyczne – „Celem organizowanego przez nas spotkania jest stworzenie platformy wymiany unikatowych doświadczeń w obszarze wykorzystywania najnowszych technologii IT w branży kolejowej. Cieszę się, że będziemy mogli podzielić się naszą wiedzą z uczestnikami tegorocznych Targów Kolejowych TRAKO. Jestem przekonany, że seminarium będzie cennym wydarzeniem dla przedstawicieli branży kolejowej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu” – dodał.
Partnerami wydarzenia są: Google Cloud, OCHK - Operator Chmury Krajowej, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny oraz Laude Smart Intermodal S.A.
Wydarzenie kierowane jest do kadr zarządzających, osób reprezentujących działy IT, osób odpowiedzialnych za wdrażanie innowacji w spółkach z branży kolejowej i infrastrukturalnej, a także wszystkich gości Targów Kolejowych TRAKO, którzy pragną zdobyć wiedzę o przełomowych rozwiązanych IT oraz kluczowych trendach w branży kolejowej.
Seminarium będzie prowadzone w języku polskim. Wystąpienia gości będą tłumaczone na język angielski oraz niemiecki.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.