Emitel partnerem olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii”
Emitel został partnerem kolejnej edycji olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” – największego w Polsce projektu dla licealistów i studentów. Zespoły uczestniczące w ramach olimpiady w programie „Sąsiedzkie Innowacje”, nad którym czuwa Emitel, przygotują projekty dotyczące wdrażania innowacji, z wykorzystaniem technologii zgodnie z ideą smart city w swoich miejscowościach, dzięki którym mogą one stać się bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla mieszkańców.
Celem projektu „Zwolnieni z Teorii”, istniejącego od 2013 r., jest rozwój kompetencji uczniów szkół średnich i studentów. Olimpiada daje możliwość zdobywania praktyki, działając w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania. W jej ramach uczestnicy, robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwijają kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. W realizacji własnej inicjatywy uczestników wspiera innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.
Jako partner olimpiady Emitel zachęca do wzięcia w jej ramach udziału w programie „Sąsiedzkie Innowacje”, zapewniając wsparcie merytoryczne ze strony swoich ekspertów. Program jest przeznaczony dla projektów dotyczących wdrażania opartej na nowoczesnej technologii innowacji w swoich miejscowościach – wybór formatu i tematu całkowicie zależy od uczestników. Emitel przeprowadzi szkolenie, na którym nauczy ich, jak zdobywać partnerów i sponsorów oraz dostarczy niezbędne do realizacji projektu materiały merytoryczne.
– Emitel z przyjemnością po raz kolejny został partnerem olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jako firma zaangażowana społecznie od kilku lat wspieramy tę wartościową inicjatywę, pomagającą młodzieży rozwijać niezbędne na rynku pracy kompetencje. Jest ona bardzo popularna wśród młodych ludzi, którym umożliwia zdobycie cennego doświadczenia w zarządzaniu projektami. W projekcie Emitel młodzi ludzi będą pracować nad innowacjami z obszaru smart city, mającymi przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców ich miejscowości. My zajmujemy się tym na co dzień, dzięki technologii tworząc rozwiązania dla miast, pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, a jednocześnie pozwalające żyć ich mieszkańcom lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Zapraszamy do udziału w olimpiadzie i z niecierpliwością czekamy na projekty jej uczestników – powiedział Rafał Sekuła, Dyrektor Biura HR w Emitel.
Emitel jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast. Dzięki udostępnionej przez spółkę sieci LoRaWAN, zapewniającej bezprzewodową komunikację dalekiego zasięgu o małej mocy, samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska i wspierają zarządzanie zasobami miejskimi. Zaawansowane inteligentne rozwiązania z zakresu Smart City Emitel wdrożył już w kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu i Piasecznie, trwa również wdrożenie w Ostrowie Wielkopolskim.
Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. W sumie we wszystkich jej edycjach projekty ukończyło 28 764 finalistów, zrealizowano 5841 projektów społecznych i zanotowano ponad 30,6 mln beneficjentów projektów społecznych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.