Emitel z 5 gwiazdkami w globalnym badaniu zrównoważonego rozwoju
Emitel otrzymał 5 gwiazdek w globalnym badaniu zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju GRESB 2020. GRESB jest międzynarodową organizacją non-profit, która systematycznie bada działania i wyniki przedsiębiorstw infrastrukturalnych w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). W swoich kryteriach oceny kieruje się istotnymi dla międzynarodowych inwestorów kwestiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.
5 gwiazdek jest przyznawane przez GRESB 20% najlepszych firm biorących udział w badaniu. W 2020 roku Emitel zajął drugie miejsce w grupie spółek porównywalnych, uzyskując 86 punktów, przy średniej ocenie 61 punktów wśród 400 uczestników badania na świecie.
Emitel bierze udział w międzynarodowym badaniu GRESB od 2015 roku, a wprowadzane przez spółkę zasady społecznego zaangażowania biznesu mają wpływ na stały wzrost uzyskiwanych wyników.
– Koncentrujemy się na działalności zgodnej z zasadami odpowiedzialności społecznej w stosunku do szerokiego grona interesariuszy, w tym niezwykle istotnej dla Emitel ochrony środowiska, dlatego nasz wynik w badaniu GRESB znacznie wzrósł na przestrzeni lat. Otrzymanie 5 gwiazdek jest potwierdzeniem, że wysokie standardy, jakie sobie wyznaczyliśmy w zakresie zaangażowania społecznego
i zrównoważonego rozwoju, sposobu, w jaki dbamy o ludzi i środowisko naturalne, są widoczne i wysoko oceniane – powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Emitel w badaniu GRESB i gratulujemy Emitelowi jego osiągnięcia – powiedział Jim Metcalfe, Partner Zarządzający Alinda Capital Partners i Członek Rady Nadzorczej Emitel.
Badania GRESB są prowadzone od dziesięciu lat przez niezależnych ekspertów, którzy analizują
i oceniają działalność przedsiębiorstw infrastrukturalnych przez pryzmat podejmowanych działań
w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. GRESB jest niezależnym badaniem zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju firm. Prowadzone badanie jest istotnym punktem odniesienia dla funduszy inwestycyjnych, które lokują środki z funduszy emerytalnych w spółkach infrastrukturalnych na całym świecie. Prowadząca badanie instytucja GRESB BV jest spółką zależną od Green Business Certification Inc., organizacji non-profit zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych. Więcej o wynikach: https://gresb.com/esg-reporting-benchmarking-infrastructure-sector-moves-mainstream/
O Emitel
Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.