Alians OZE i Ariston łączą siły
Branża OZE po raz kolejny pokazuje, że potrafi łączyć siły na rzecz zwiększenia produkcji tańszej i zdrowszej energii. Firma Alians OZE, jeden z liderów instalacji fotowoltaicznych w Polsce właśnie zawarła umowę partnerską z Ariston, międzynarodową marką zapewniającą komfort cieplny.
Obie firmy znają się nie od dziś. W ofercie Alians OZE już wcześniej były dostępne pompy ciepła marki Ariston. Podpisanie umowy partnerskiej wpłynie na dynamiczny rozwój dotychczasowej współpracy.
- Będziemy wspierać się produktowo, sprzedażowo oraz wizerunkowo. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to idealne połączenie w ekonomicznym i ekologicznym domu oraz firmie. Przedstawiciele Alians są w stanie zaproponować zarówno instalację PV jaki pompę Ariston. Natomiast Ariston w ramach swojej oferty pomp ciepła będzie miał dla swoich klientów komplementarny produkt, czyli instalację fotowoltaiczną – informuje Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE..
A jakie korzyści z tej współpracy widzi Ariston?
- Dzięki połączeniu wspólnych kompetencji będziemy mogli zaproponować naszym Klientom kompleksową ofertę na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach budowanie wizerunku firmy dbającej o komfort w sposób odpowiedzialny jest bardzo istotne, czego potwierdzeniem jest nasze motto „comfort always on” – mówi Jacek Pluciński Sales Senior Manager Residential w Ariston.
Eksperci od kilku lat przekonują, że połączenie gruntowych i powietrznych pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną to wręcz idealne rozwiązanie. Tym bardziej, że od 2016 r. tzw. prosumenci mogą odbierać nagromadzoną latem energię z paneli słonecznych do zasilenia pompy ciepła zimą, gdy jest ona najbardziej potrzebna.
- Coraz więcej osób stawia na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, która produkuje darmowy prąd z energii słońca. Takie rozwiązanie zaspakaja zapotrzebowanie na ogrzanie wnętrza domu oraz wody użytkowej, ale i na energię elektryczną. Pompa ciepła z fotowoltaiką przynosi wymierne korzyści nie tylko w sezonie grzewczym, ale i w pozostałych miesiącach roku, ponieważ latem pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez panele PV może pracować na potrzeby przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz skutecznie chłodzić pomieszczenia w upalne dni. Dzięki temu zapewniamy sobie komfortową temperaturę w domu praktycznie przez cały rok, jednocześnie dbając o środowisko naturalne - dodaje Jacek Pluciński.
Oprócz zdrowej dla środowiska energii, zasilenie pomp ciepła prądem wyprodukowanym z fotowoltaiki ma także wymierne efekty ekonomiczny dla konsumentów.
- Pompa ciepła do swojego funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Koszty energii z sieci to ok. 600 – 700 zł/MWh. Koszt z instalacji PV jest „darmowy”. Do tego energia pochodząca z sieci w ponad 70% jest wytworzona z węgla, a energia z instalacji PV jest zielona. A więc korzystanie z pompy ciepła zasilanej energią słoneczną, to w pełni ekologiczne i atrakcyjne ekonomiczne rozwiązanie – podkreśla Jakub Jadziewicz.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.