Axpo Polska z nową lokalizacją w The Warsaw Hub
Od teraz spółka Axpo Polska, część szwajcarskiej Grupy Axpo zajmującej się obrotem energią, ma nową siedzibę w samym sercu warszawskiej dzielnicy biznesowej. Kompleks budynków The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego wyróżnia wysoka funkcjonalność, komfortowa lokalizacja oraz zastosowanie ekologicznych rozwiązań, co jest zgodne z prośrodowiskową misją spółki.
Axpo Polska dołączyło do grona najemców The Warsaw Hub, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji na biurowej mapie Warszawy. Do tej pory przestrzeń w kompleksie wynajęły m.in. takie firmy jak Google, Getin Noble Bank, Oracle, Cushman & Wakefield oraz Standard Chartered. Spółka Axpo zajmuje całe piętro 25 o powierzchni 1484 m2 w budynku B.
The Warsaw Hub to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń dla biznesu wyposażona w rozwiązania przyjazne ludziom i naturze, wyróżniona certyfikatem BREEAM przyznawanym najbardziej zrównoważonym konstrukcjom. W niskoemisyjnych budynkach kompleksu ogranicza się zużycie energii, m.in. poprzez zastosowanie systemu energooszczędnej klimatyzacji VRF, nawilżaczy adiabatycznych (znacznie bardziej wydajnych niż parowe), oświetlenia LED, szybkobieżnych energooszczędnych wind wyposażonych w system odzysku energii, czujników ruchu, które włączają światło wtedy, gdy jest ono potrzebne czy systemu BMS/EMMS wspierającego ciągłą weryfikację zużycia. The Warsaw Hub posiada także stację uzdatniania wody deszczowej, która wykorzystywana jest w instalacjach sanitarnych oraz do nawadniania terenów zielonych wokół budynków. W budynku istnieją również komfortowe warunki dla osób dojeżdżających do pracy rowerem (w tym punkt naprawy rowerów) oraz miejsca postojowe do ładowania samochodów elektrycznych.
- Szukaliśmy siedziby, która stanie się wizytówką naszej firmy – otwartej na nowe technologie i ekologiczne rozwiązania. Nie bez znaczenia była również dogodna dla naszych pracowników lokalizacja, zapewniająca komfortowe połączenie z resztą miasta oraz udogodnienia dla rowerzystów. Te i wiele innych zalet dostrzegliśmy w kompleksie The Warsaw Hub, który od grudnia stał się nowym adresem Axpo. Do dyspozycji naszych pracowników będzie nie tylko wygodna przestrzeń biurowa, ale i wspólna strefa relaksu. Zawsze stawialiśmy na swobodną wymianę myśli i wzajemną inspirację. Jesteśmy pewni, że nowe biuro w jeszcze większym stopniu będzie sprzyjać rozwojowi spółki – mówi Edita Alimanovic, Chief Operation Officer w Axpo Polska.
Nowe biuro Axpo
Poza zrównoważonymi rozwiązaniami samego budynku, nowa przestrzeń Axpo to także ekologiczne udogodnienia i design. Dominuje naturalne drewno, jasne przestrzenie, a całości dopełniają rośliny oraz elementy w wesołych kolorach nowego brandingu. Ponadto, w różnych miejscach biura umieszczono neony z inspirującymi hasłami oraz dekoracje z mchu. Pomieszczenia są jasne i pełne światła – głównie naturalnego, którego nie brak na 25 piętrze. Gdy jednak zajdzie słońce, przestrzeń rozświetla się dziesiątkami różnych lamp LED. Przewodzą im dwie splecione linie światła, które okalają całe biuro i nawiązują do stale płynącej energii.
Na nowe biuro Axpo składa się przestronna recepcja, przestrzeń biurowa w formacie open space, 6 pokoi do pracy cichej, 3 miejsca do zespołowej pracy kreatywnej wyposażone w interaktywne tablice i wygodne pufy oraz 7 sal konferencyjnych, z których każda nawiązuje wystrojem do innego rodzaju energii z portfolio Grupy Axpo. Dwie największe sale – Small Wind i Big Wind – charakteryzuje biel, falowany sufit oraz lampy w kształcie wiatraków. Pozostałe są mniejsze i przeznaczone głównie na spotkania wewnętrzne. Wśród nich można znaleźć pomieszczenia takie jak na przykład: Solar (proste kolory, gdzie głównym elementem jest stół stworzony z paneli słonecznych), Biofuel (zielony pokój ze ścianą wykonaną z mchu), czy Hydro (sala niebieska, do której stół wykonano z połączenia drewna i niebieskiej żywicy).
Część rekreacyjna biura to duża kuchnia połączona z jadalnią i wygodnymi kanapami w kolorach brandingu, mniejsza kuchnia dla gości, strefa relaksu i gimnastyki wyposażona w drabinki i maty do jogi, pokój relaksu z fotelem do masażu, a wystrojem nawiązujący do kosmosu oraz pomieszczenie do gry w piłkarzyki.
O Axpo
Grupa Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość poprzez innowacyjne rozwiązania energetyczne. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbioru energii słonecznej i wiatrowej. Ponad 5 tysięcy pracowników Grupy łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie już w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.
Axpo w Polsce
Axpo jest obecne na polskim rynku od 20 lat. Klienci w Polsce mogą skorzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii elektrycznej i gazu w oparciu o ustrukturyzowane kontrakty długoterminowe. W ciągu ostatnich ośmiu lat Axpo rozszerzyło również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i obecnie świadczy usługi dla 15 000 tych firm w kraju.
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Zielona lekcja na farmie wiatrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.