Komunikaty PR

Axpo Polska z nową lokalizacją w The Warsaw Hub

2022-02-24  |  01:00
Biuro prasowe

Od teraz spółka Axpo Polska, część szwajcarskiej Grupy Axpo zajmującej się obrotem energią, ma nową siedzibę w samym sercu warszawskiej dzielnicy biznesowej. Kompleks budynków The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego wyróżnia wysoka funkcjonalność, komfortowa lokalizacja oraz zastosowanie ekologicznych rozwiązań, co jest zgodne z prośrodowiskową misją spółki.

 

Axpo Polska dołączyło do grona najemców The Warsaw Hub, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji na biurowej mapie Warszawy. Do tej pory przestrzeń w kompleksie wynajęły m.in. takie firmy jak Google, Getin Noble Bank, Oracle, Cushman & Wakefield oraz Standard Chartered. Spółka Axpo zajmuje całe piętro 25 o powierzchni 1484 m2 w budynku B.

 

The Warsaw Hub to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń dla biznesu wyposażona w rozwiązania przyjazne ludziom i naturze, wyróżniona certyfikatem BREEAM przyznawanym najbardziej zrównoważonym konstrukcjom. W niskoemisyjnych budynkach kompleksu ogranicza się zużycie energii, m.in. poprzez zastosowanie systemu energooszczędnej klimatyzacji VRF, nawilżaczy adiabatycznych (znacznie bardziej wydajnych niż parowe), oświetlenia LED, szybkobieżnych energooszczędnych wind wyposażonych w system odzysku energii, czujników ruchu, które włączają światło wtedy, gdy jest ono potrzebne czy systemu BMS/EMMS wspierającego ciągłą weryfikację zużycia. The Warsaw Hub posiada także stację uzdatniania wody deszczowej, która wykorzystywana jest w instalacjach sanitarnych oraz do nawadniania terenów zielonych wokół budynków. W budynku istnieją również komfortowe warunki dla osób dojeżdżających do pracy rowerem (w tym punkt naprawy rowerów) oraz miejsca postojowe do ładowania samochodów elektrycznych.

 

- Szukaliśmy siedziby, która stanie się wizytówką naszej firmy – otwartej na nowe technologie i ekologiczne rozwiązania. Nie bez znaczenia była również dogodna dla naszych pracowników lokalizacja, zapewniająca komfortowe połączenie z resztą miasta oraz udogodnienia dla rowerzystów. Te i wiele innych zalet dostrzegliśmy w kompleksie The Warsaw Hub, który od grudnia stał się nowym adresem Axpo. Do dyspozycji naszych pracowników będzie nie tylko wygodna przestrzeń biurowa, ale i wspólna strefa relaksu. Zawsze stawialiśmy na swobodną wymianę myśli i wzajemną inspirację. Jesteśmy pewni, że nowe biuro w jeszcze większym stopniu będzie sprzyjać rozwojowi spółki – mówi Edita Alimanovic, Chief Operation Officer w Axpo Polska.

 

Nowe biuro Axpo

 

Poza zrównoważonymi rozwiązaniami samego budynku, nowa przestrzeń Axpo to także ekologiczne udogodnienia i design. Dominuje naturalne drewno, jasne przestrzenie, a całości dopełniają rośliny oraz elementy w wesołych kolorach nowego brandingu. Ponadto, w różnych miejscach biura umieszczono neony z inspirującymi hasłami oraz dekoracje z mchu. Pomieszczenia są jasne i pełne światła – głównie naturalnego, którego nie brak na 25 piętrze. Gdy jednak zajdzie słońce, przestrzeń rozświetla się dziesiątkami różnych lamp LED. Przewodzą im dwie splecione linie światła, które okalają całe biuro i nawiązują do stale płynącej energii.

 

Na nowe biuro Axpo składa się przestronna recepcja, przestrzeń biurowa w formacie open space, 6 pokoi do pracy cichej, 3 miejsca do zespołowej pracy kreatywnej wyposażone w interaktywne tablice i wygodne pufy oraz 7 sal konferencyjnych, z których każda nawiązuje wystrojem do innego rodzaju energii z portfolio Grupy Axpo. Dwie największe sale – Small Wind i Big Wind – charakteryzuje biel, falowany sufit oraz lampy w kształcie wiatraków. Pozostałe są mniejsze i przeznaczone głównie na spotkania wewnętrzne. Wśród nich można znaleźć pomieszczenia takie jak na przykład: Solar (proste kolory, gdzie głównym elementem jest stół stworzony z paneli słonecznych), Biofuel (zielony pokój ze ścianą wykonaną z mchu), czy Hydro (sala niebieska, do której stół wykonano z połączenia drewna i niebieskiej żywicy).

Część rekreacyjna biura to duża kuchnia połączona z jadalnią i wygodnymi kanapami w kolorach brandingu, mniejsza kuchnia dla gości, strefa relaksu i gimnastyki wyposażona w drabinki i maty do jogi, pokój relaksu z fotelem do masażu, a wystrojem nawiązujący do kosmosu oraz pomieszczenie do gry w piłkarzyki.

 

 

 

O Axpo

 

Grupa Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość poprzez innowacyjne rozwiązania energetyczne. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbioru energii słonecznej i wiatrowej. Ponad 5 tysięcy pracowników Grupy łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie już w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Axpo w Polsce

 

Axpo jest obecne na polskim rynku od 20 lat. Klienci w Polsce mogą skorzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii elektrycznej i gazu w oparciu o ustrukturyzowane kontrakty długoterminowe. W ciągu ostatnich ośmiu lat Axpo rozszerzyło również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i obecnie świadczy usługi dla 15 000 tych firm w kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.