Axpo ponownie znalazło się w czołówce sprzedawców energii na świecie
Klienci i kontrahenci po raz kolejny uznali Axpo za jednego z najlepszych na świecie podmiotów zajmujących się handlem energią. W corocznym badaniu przeprowadzonym przez renomowane, międzynarodowe media branżowe Energy Risk i Risk.net, Axpo zajęło w rankingach czołowe miejsca, podobnie jak w latach poprzednich. Doskonałe wyniki są dowodem na to, że wyraźne skoncentrowanie się Axpo na sprzedaży energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także strategia dalszego rozszerzania globalnej działalności w zakresie dostaw paliwa pomostowego w postaci gazu, przynoszą korzyści.
Renomowane badanie przeprowadzone przez branżowe media Energy Risk i Risk.net od dawna stanowi ważny punkt odniesienia dla klientów i kontrahentów w ocenie działań podmiotów działających na rynku energii. Każdego roku, około 1500 uczestników ocenia firmy według takich kryteriów, jak: cena, innowacyjność, elastyczność, tworzenie rynku, niezawodność i uczciwość. Od kilku lat sukcesy w tym badaniu odnosi działająca także na polskim rynku Grupa Axpo.
W tegorocznym rankingu Axpo zajęło trzecie miejsce w kategorii „The best overall commodities dealers in the world”. Firma zajęła również drugie miejsce w kilku dodatkowych globalnych kategoriach, takich jak:
- World’s best overall energy dealers,
- Best global power dealers,
- Leading natural gas
- Global oil trading category.
W krajowych zestawieniach związanych z handlem energią, Axpo pozostało liderem w Wielkiej Brytanii i przesunęło się na pierwsze miejsce w Europie Wschodniej. Firmie przyznano również pierwsze miejsce jako najlepszemu analitykowi na europejskich rynkach handlu energią. Ponadto, Axpo zajęło drugie miejsce w kategoriach handlu energią w Belgii i Francji oraz trzecie miejsce w Niemczech i we Włoszech.
W kategoriach obrotu gazem ziemnym Axpo nie tylko zajęło drugie miejsce w światowym rankingu, ale również osiągnęło pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i trzecie miejsce we Włoszech.
Domenico De Luca, Head of Trading and Sales w Axpo, powiedział: „Rozwijając naszą międzynarodową obecność na przestrzeni lat, Axpo jest dziś aktywne na ponad 40 rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Cieszę się, że klienci i kontrahenci nadal doceniają naszą pracę. Sukces w tych rankingach wynika również z tego, że jesteśmy bardzo blisko naszych klientów w wielu krajach na całym świecie. Nasze produkty i usługi w zakresie rozwiązań energetycznych są dostosowane do ich potrzeb, a to wyraźnie dowodzi, że nadal spełniają ich wymagania ”.
Axpo jest wiodącym międzynarodowym sprzedawcą energii odnawialnej. Axpo stało się pionierem na wielu rynkach w Europie i Stanach Zjednoczonych szczególnie w sektorze szytych na miarę, długoterminowych umów na dostawy i zakup energii (PPA). W ostatnich latach znacznie wzrosła również liczba tzw. korporacyjnych umów PPA, podpisywanych z dużymi firmami. Axpo stale rozwija swoją działalność w zakresie gazu ziemnego na całym świecie. W 2020 r. otworzyło nową filię w Singapurze, aby obsługiwać szybko rozwijające się rynki skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Azji.
Axpo w Polsce
Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia. W ciągu ostatnich 6 lat Axpo rozszerzyło również portfolio swoich klientów z sektora MŚP, docierając do aż 15000 firm.
Axpo na świecie
Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.