Komunikaty PR

Axpo ponownie znalazło się w czołówce sprzedawców energii na świecie

2021-04-26  |  01:00

Klienci i kontrahenci po raz kolejny uznali Axpo za jednego z najlepszych na świecie podmiotów zajmujących się handlem energią. W corocznym badaniu przeprowadzonym przez renomowane, międzynarodowe media branżowe Energy Risk i Risk.net, Axpo zajęło w rankingach czołowe miejsca, podobnie jak w latach poprzednich. Doskonałe wyniki są dowodem na to, że wyraźne skoncentrowanie się Axpo na sprzedaży energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także strategia dalszego rozszerzania globalnej działalności w zakresie dostaw paliwa pomostowego w postaci gazu, przynoszą korzyści.

 

Renomowane badanie przeprowadzone przez branżowe media Energy Risk i Risk.net od dawna stanowi ważny punkt odniesienia dla klientów i kontrahentów w ocenie działań podmiotów działających na rynku energii. Każdego roku, około 1500 uczestników ocenia firmy według takich kryteriów, jak: cena, innowacyjność, elastyczność, tworzenie rynku, niezawodność i uczciwość. Od kilku lat sukcesy w tym badaniu odnosi działająca także na polskim rynku Grupa Axpo.

W tegorocznym rankingu Axpo zajęło trzecie miejsce w kategorii „The best overall commodities dealers in the world”. Firma zajęła również drugie miejsce w kilku dodatkowych globalnych kategoriach, takich jak:

 

  • World’s best overall energy dealers,
  • Best global power dealers,
  • Leading natural gas
  • Global oil trading category.

 

W krajowych zestawieniach związanych z handlem energią, Axpo pozostało liderem w Wielkiej Brytanii i przesunęło się na pierwsze miejsce w Europie Wschodniej. Firmie przyznano również pierwsze miejsce jako najlepszemu analitykowi na europejskich rynkach handlu energią. Ponadto, Axpo zajęło drugie miejsce w kategoriach handlu energią w Belgii i Francji oraz trzecie miejsce w Niemczech i we Włoszech.

W kategoriach obrotu gazem ziemnym Axpo nie tylko zajęło drugie miejsce w światowym rankingu, ale również osiągnęło pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i trzecie miejsce we Włoszech.

 

Domenico De Luca, Head of Trading and Sales w Axpo, powiedział: „Rozwijając naszą międzynarodową obecność na przestrzeni lat, Axpo jest dziś aktywne na ponad 40 rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Cieszę się, że klienci i kontrahenci nadal doceniają naszą pracę. Sukces w tych rankingach wynika również z tego, że jesteśmy bardzo blisko naszych klientów w wielu krajach na całym świecie. Nasze produkty i usługi w zakresie rozwiązań energetycznych są dostosowane do ich potrzeb, a to wyraźnie dowodzi, że nadal spełniają ich wymagania ”.

 

Axpo jest wiodącym międzynarodowym sprzedawcą energii odnawialnej. Axpo stało się pionierem na wielu rynkach w Europie i Stanach Zjednoczonych szczególnie w sektorze szytych na miarę, długoterminowych umów na dostawy i zakup energii (PPA). W ostatnich latach znacznie wzrosła również liczba tzw. korporacyjnych umów PPA, podpisywanych z dużymi firmami. Axpo stale rozwija swoją działalność w zakresie gazu ziemnego na całym świecie. W 2020 r. otworzyło nową filię w Singapurze, aby obsługiwać szybko rozwijające się rynki skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Azji.

 

Axpo w Polsce

Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia. W ciągu ostatnich 6 lat Axpo rozszerzyło również portfolio swoich klientów z sektora MŚP, docierając do aż 15000 firm.

 

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.