Komunikaty PR

Axpo uhonorowane za 20 lat działalności na polskim rynku energii

2021-09-30  |  14:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Podczas największego wydarzenia branży energii wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej Konferencji PSEW 2021 w Serocku, Axpo Polska otrzymało statuetkę za 20-letni wkład w rozwój i promocję odnawialnych źródeł energii w kraju. Wśród celów spółki obrotu energią na kolejne lata są m.in. strukturyzowanie bankowalnych umów na odbiór energii ze źródeł odnawialnych oraz wspieranie odbiorców przemysłowych w redukcji śladu węglowego w Polsce poprzez tworzenie szytych na miarę rozwiązań dla firm w ramach umów PPA.

Axpo Polska obchodzi w tym roku swój jubileusz. 31 sierpnia, podczas gali towarzyszącej Konferencji PSEW 2021 w Serocku, spółka otrzymała statuetkę będącą uhonorowaniem 20-letniej działalności w Polsce.

- Axpo od lat wspiera nas w wypełnianiu misji promowania rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Ta statuetka jest uhonorowaniem dwóch dekad działalności Axpo na naszym rynku. Przez ten czas spółka  znacznie przyczyniła się do rozwoju energetyki wiatrowej w kraju. Jej działalność pomaga także systematycznie zwiększać świadomość odbiorców końcowych w kwestii możliwości korzystania z odnawialnych źródeł energii – mówi Janusz Gajowiecki, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

- Jest nam niezmiernie miło, że Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej doceniło nasz wkład w rozwój energii wiatrowej mianując Axpo Firmą Roku 2021 i doceniając w ten sposób całokształt działań. Energia odnawialna jest zakorzeniona w naszym DNA. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zmieniać nasze otoczenie na lepsze będąc impulsem do bardziej ekologicznej przyszłości. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielą z nami te wartości i wypracowują wspólnie lepszą przyszłość – mówi Grzegorz Biliński, Prezes Zarządu Axpo Polska.

 

20 lat w Polsce, ponad 100 na świecie

Od 2001 roku spółka rozwija działalność na rynku odnawialnych źródeł energii wprowadzając jedne z pierwszych kontraktów PPA w Polsce. Teraz promuje zakup zielonej energii pośród odbiorców końcowych poprzez korporacyjne umowy PPA.

- Jako spółka, która odbiera i dostarcza zieloną energię, jesteśmy świadomi, że w tym obszarze nie wykształciły się jeszcze standardy postępowania i dlatego takie umowy mogą stanowić pewne wyzwanie. Chcemy to zmienić. Widzimy potencjał w umowach PPA, mamy wiedzę i doświadczenie zdobywane na czterdziestu rynkach na świecie, które pomoże nam zwiększyć dostępność tego typu rozwiązań w Polsce. Axpo będzie platformą, dzięki której wszyscy nasi klienci będą mieli zapewniony łatwy dostęp do energii odnawialnej. Jest to obecnie nie tylko najlepsza opcja dla środowiska, ale i najtańsza – tłumaczy Paweł Wierzbicki, Head Origination Axpo Polska.

Taką rolę Axpo przyjęło w trójstronnej umowie na dostawy energii z farmy wiatrowej należącej do Green Investment Group do zakładów Danone w Polsce. Od 6 lat spółka rozszerza również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa, którym również dostarcza wyłącznie energie odnawialną. Obecnie świadczy usługi dla 15 000 tego typu firm w kraju.

- W ciągu ostatnich 20 lat Polska przeszła sporo zmian. Z kraju opartego praktycznie w całości na wydobyciu węgla, stała się tym, który prawie 1/5 energii elektrycznej produkuje z odnawialnych źródeł. Cieszymy się, że Axpo przez te dwie dekady miało swój wkład w rozwój i popularyzację zielonej energii w Polsce. Mamy jednak świadomość, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Naszym wspólnym kierunkiem, jako społeczeństwa, jest redukcja śladu węglowego. Będziemy nadal udoskonalać produkty i usługi, by pomóc w jak najszybszym osiągnięciu tego celu. W najbliższym czasie będziemy wspierać promocję odnawialnej energii na większą skalę – mamy w planach kilka inicjatyw, które jak liczymy, w znaczny sposób zwiększą zainteresowanie zieloną, czystą energię w Polsce – podsumowuje Grzegorz Biliński, Prezes Zarządu Axpo Polska.

Polska spółka jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii, która powstała w 1914 r. Obecnie Grupa jest międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz w sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. Axpo działa w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji, gdzie obsługuje ponad 3 mln klientów przede wszystkim w zakresie handlu energią, gazem naturalnym, LNG, biomasą, certyfikatami CO2 czy świadectwami pochodzenia energii, a także zarządzania ryzykiem.

 

Źródło: Axpo Polska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.