Komunikaty PR

Axpo uhonorowane za 20 lat działalności na polskim rynku energii

2021-09-30  |  14:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Podczas największego wydarzenia branży energii wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej Konferencji PSEW 2021 w Serocku, Axpo Polska otrzymało statuetkę za 20-letni wkład w rozwój i promocję odnawialnych źródeł energii w kraju. Wśród celów spółki obrotu energią na kolejne lata są m.in. strukturyzowanie bankowalnych umów na odbiór energii ze źródeł odnawialnych oraz wspieranie odbiorców przemysłowych w redukcji śladu węglowego w Polsce poprzez tworzenie szytych na miarę rozwiązań dla firm w ramach umów PPA.

Axpo Polska obchodzi w tym roku swój jubileusz. 31 sierpnia, podczas gali towarzyszącej Konferencji PSEW 2021 w Serocku, spółka otrzymała statuetkę będącą uhonorowaniem 20-letniej działalności w Polsce.

- Axpo od lat wspiera nas w wypełnianiu misji promowania rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Ta statuetka jest uhonorowaniem dwóch dekad działalności Axpo na naszym rynku. Przez ten czas spółka  znacznie przyczyniła się do rozwoju energetyki wiatrowej w kraju. Jej działalność pomaga także systematycznie zwiększać świadomość odbiorców końcowych w kwestii możliwości korzystania z odnawialnych źródeł energii – mówi Janusz Gajowiecki, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

- Jest nam niezmiernie miło, że Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej doceniło nasz wkład w rozwój energii wiatrowej mianując Axpo Firmą Roku 2021 i doceniając w ten sposób całokształt działań. Energia odnawialna jest zakorzeniona w naszym DNA. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zmieniać nasze otoczenie na lepsze będąc impulsem do bardziej ekologicznej przyszłości. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielą z nami te wartości i wypracowują wspólnie lepszą przyszłość – mówi Grzegorz Biliński, Prezes Zarządu Axpo Polska.

 

20 lat w Polsce, ponad 100 na świecie

Od 2001 roku spółka rozwija działalność na rynku odnawialnych źródeł energii wprowadzając jedne z pierwszych kontraktów PPA w Polsce. Teraz promuje zakup zielonej energii pośród odbiorców końcowych poprzez korporacyjne umowy PPA.

- Jako spółka, która odbiera i dostarcza zieloną energię, jesteśmy świadomi, że w tym obszarze nie wykształciły się jeszcze standardy postępowania i dlatego takie umowy mogą stanowić pewne wyzwanie. Chcemy to zmienić. Widzimy potencjał w umowach PPA, mamy wiedzę i doświadczenie zdobywane na czterdziestu rynkach na świecie, które pomoże nam zwiększyć dostępność tego typu rozwiązań w Polsce. Axpo będzie platformą, dzięki której wszyscy nasi klienci będą mieli zapewniony łatwy dostęp do energii odnawialnej. Jest to obecnie nie tylko najlepsza opcja dla środowiska, ale i najtańsza – tłumaczy Paweł Wierzbicki, Head Origination Axpo Polska.

Taką rolę Axpo przyjęło w trójstronnej umowie na dostawy energii z farmy wiatrowej należącej do Green Investment Group do zakładów Danone w Polsce. Od 6 lat spółka rozszerza również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa, którym również dostarcza wyłącznie energie odnawialną. Obecnie świadczy usługi dla 15 000 tego typu firm w kraju.

- W ciągu ostatnich 20 lat Polska przeszła sporo zmian. Z kraju opartego praktycznie w całości na wydobyciu węgla, stała się tym, który prawie 1/5 energii elektrycznej produkuje z odnawialnych źródeł. Cieszymy się, że Axpo przez te dwie dekady miało swój wkład w rozwój i popularyzację zielonej energii w Polsce. Mamy jednak świadomość, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Naszym wspólnym kierunkiem, jako społeczeństwa, jest redukcja śladu węglowego. Będziemy nadal udoskonalać produkty i usługi, by pomóc w jak najszybszym osiągnięciu tego celu. W najbliższym czasie będziemy wspierać promocję odnawialnej energii na większą skalę – mamy w planach kilka inicjatyw, które jak liczymy, w znaczny sposób zwiększą zainteresowanie zieloną, czystą energię w Polsce – podsumowuje Grzegorz Biliński, Prezes Zarządu Axpo Polska.

Polska spółka jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii, która powstała w 1914 r. Obecnie Grupa jest międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz w sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. Axpo działa w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji, gdzie obsługuje ponad 3 mln klientów przede wszystkim w zakresie handlu energią, gazem naturalnym, LNG, biomasą, certyfikatami CO2 czy świadectwami pochodzenia energii, a także zarządzania ryzykiem.

 

Źródło: Axpo Polska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.