Axpo z główną nagrodą dla najlepszego dealera energii
Uczestnicy rynku oraz kontrahenci wybrali Axpo jako numer jeden w kategorii „Overall Power Dealer” w pleciscycie Energy Risk Commodity Rankings 2023. Prestiżowa nagroda jest zarówno uznaniem, jak i potwierdzeniem pozycji Axpo jako wiodącego, globalnego podmiotu zajmującego się handlem energią. Spółka zajęła również drugie miejsce w rankingu na najlepszego sprzedawcę energii i gazu ziemnego oraz została oceniona jako jeden z czołowych podmiotów na kilku rynkach europejskich, w tym we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Europie Północnej i Belgii.
– Jestem niezwykle zaszczycony, że w imieniu naszego globalnego zespołu odbieram nagrodę dla najlepszego dealera energii. To uznanie mówi wiele o naszej zdolności do szybkiego reagowania na zmiany rynkowe i oferowania klientom najlepszych rozwiązań, zwłaszcza w okresie tak bezprecedensowych zawirowań na rynku energii – powiedział Scott Mackle, szef działu handlowego Axpo w USA, przyjmując nagrodę podczas ceremonii w Houston w Teksasie.
Axpo od wielu lat regularnie znajduje się w czołówce firm nagradzanych w Energy Risk Commodity Rankings. Jednak w tym roku po raz pierwszy uzyskało wyróżnienie najlepszego na świecie sprzedawcy energii (prawie 40% oddanych głosów trafiło do pięciu najlepszych firm). Axpo awansowało też na drugie miejsce w kategorii „Overall Natural Gas Dealer” i zajęło imponujące drugie miejsce w kategorii „Best Overall Energy Dealer”.
– Rozpiera nas duma, że reprezentujemy firmę, która jest doceniana przez klientów i kontrahentów na całym świecie. Dziękuję naszemu polskiemu zespołowi za profesjonalizm i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu całej Grupy Axpo – dodaje Grzegorz Biliński, dyrektor zarządzający Axpo Polska.
Energy Risk Commodity Rankings to największy tego typu plebiscyt na świecie, który prowadzony jest od ponad 25 lat. Uczestnicy rynku głosują na swoich preferowanych brokerów i sprzedawców na rynku surowców, jednocześnie komentując jakość produktów i usług. W 2023 roku ponad 700 uczestników rynku oceniło firmy działające w zakresie handlu i sprzedaży według takich kryteriów jak: cena, elastyczność, animacja rynku, niezawodność, uczciwość i szybkość realizacji.
Lider na najważniejszych europejskich rynkach
Konsekwentne rozszerzanie obecności i działalności biznesowej Axpo w Europie także przynosi efekty. Firma osiągnęła najwyższe pozycje w handlu energią na kilku rynkach europejskich, w tym:
- Numer 1 we Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii,
- Numer 2 w Europie Północnej i Francji,
- Numer 3 w Belgii.
Kluczową zaletą Axpo jest bliskość i dostępność dla klientów. Grupa ma swoje spółki w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji, a swoją dogłębną wiedzę i analitykę w zakresie towarów energetycznych oferuje na 40 rynkach. Korzystając z tego doświadczenia, Axpo może zaoferować klientom dostosowane do ich potrzeb rozwiązania energetyczne – takie jak umowy zakupu energii (PPA) – lub przyczynić się do bezpieczeństwa dostaw (na przykład poprzez działalność w zakresie LNG) w Szwajcarii i Europie.
Dzięki strategicznej koncentracji na trzech filarach – działalności w Szwajcarii, odnawialnych źródłach energii oraz handlu i origination – Grupa Axpo jest zróżnicowana zarówno pod względem obszarów ekspertyzy, jak i rynków, na których operuje. Aby utrzymać pozycję lidera, Axpo nadal będzie realizować swoją strategię, która przyniosła tak wiele sukcesów.
Axpo – siła innowacji
Grupa Axpo
Grupa Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Grupa łączy doświadczenie i wiedzę ponad 6 tysięcy pracowników, których napędza pasja do innowacji, współpracy i realnej zmiany na lepsze. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów już w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.
Axpo Polska
Axpo Polska jest częścią Grupy Axpo – największego producenta energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowego lidera w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Na polskim rynku spółka działa od ponad 20 lat, gdzie stała się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci Axpo Polska mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia. Spółka świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz realizuje duże projekty fotowoltaiczne.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.