BNP Paribas i OZE Biomar wspólnie dla środowiska
BNP Paribas i OZE Biomar – wspólnie dla środowiska
Wydawałoby się, że bankowość i branża energetyczna nie mają zbyt wielu wspólnych mianowników. Może być jednak zupełnie inaczej, gdy firmy reprezentujące te branże stawiają na ekologię i wykorzystując swą pozycję starają się promować odnawialne źródła energii. Modelowym przykładem tego typu wieloletniej współpracy jest wspólna oferta BNP Paribas i OZE Biomar, pozwalająca uzyskać korzystny kredyt na instalację fotowoltaiczną.
Szybko, łatwo i ekologicznie
Kredyt proponowany przez bank obejmuje kwotę do 120 000 zł przy okresie kredytowania 10 lat. Przy pomocy kredytu z BNP Paribas można sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem, zakup pompy ciepła z montażem czy też banki energii. Wysokość raty można dopasować indywidualnie do potrzeb klienta tak, aby była ona niższa niż obecnie płacony rachunek za prąd.
„Fotowoltaika to niezwykle opłacalna inwestycja, która zwraca się po kilku latach, ale zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie wszyscy są w stanie jednorazowo ponieść wydatki związane z montażem całej instalacji. Dostępne dotacje proponowane przez samorządy czy fundusze z Unii Europejskiej pozwalają na obniżenie kosztów, jednak nadal mówimy o konieczności posiadania środków rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Oferta BNP Paribas w idealny sposób dopełnia naszą i pozwala wszystkim chętnym zdecydować się na zasilanie energią słoneczną, płatności rozkładając na wygodne raty. A wszystko to przy minimum formalności!” – mówi Marcin Biechowski, założyciel OZE Biomar.
Faktycznie, jedną z głównych zalet oferty kredytowej jest jej przystępność i minimum formalności. Decyzja o przyznaniu środków zapada nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku, a podpisanie umowy odbywa się online – bezpiecznie i szybko. Zapisy umowy kredytowej pozwalają na elastyczne nadpłacanie kredytu w dowolnej chwili lub też spłatę kredytu w całości we wskazanym przez klienta momencie – wiąże się to najczęściej z dofinansowaniem czy też z ulgami podatkowymi. Nadpłacanie kredytu lub spłata całkowita powoduje że finalny koszt kredytu jest niższy. Elastyczność kosztowa kredytu oraz korzystne oprocentowanie sprawiają, że ilość chętnych do skorzystania z oferty rośnie niemal lawinowo, bijąc kolejne rekordy zainteresowania.
Zielony bank i zielona energia
BNP Paribas od lat jest aktywnie zaangażowany w walkę o poprawę środowiska. Działania te widoczne są na wielu polach, a stoją za nimi także poważne decyzje o skutkach biznesowych. W 2017 roku bank zrezygnował z finansowania wszelkich projektów budowy nowych inwestycji związanych z węglem i rozpoczął proces wychodzenia z finansowania sektora węglowego i górnictwa.
Jednocześnie firma zdecydowała się na szereg inicjatyw, które polepszają jakość naszego życia i zmniejszają zanieczyszczenia czy emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Należą do nich zarówno akcje mające na celu zwrócić uwagę klientów na życie w duchu zero waste czy zmniejszenie śladu węglowego, choćby przez zmniejszenie ilości danych przetrzymywanych w chmurze, jak też większe kampanie - polegające m.in. na rewitalizacji zniszczonych lasów i sadzeniu roślin. W samym tylko 2020 r. korzystając ze wsparcia klientów i partnerów, BNP Paribas zasadził w Polsce ponad 60 000 nowych drzew. Jak na dłoni widać więc, że hasło „Bank zielonych zmian” nie jest pustym sloganem, a doskonałym podsumowaniem polityki firmy.
OZE Biomar od kilkunastu lat działa w sektorze odnawialnych źródeł energii. Firma jako jedna z pierwszych na rynku proponowała swoim klientom instalacje fotowoltaiczne, jeszcze przed trwającym od pewnego czasu boomem na tego typu źródła zasilania. Zebrane przez lata doświadczenie pozwoliło firmie na zrealizowanie tysięcy projektów w całym kraju i zdobycie niesłabnącego zaufania klientów. Obecnie OZE Biomar ma w swojej ofercie także inne produkty, jak choćby pompy ciepła czy ładowarki do aut elektrycznych, a ciągły rozwój i reagowanie na zmiany rynku stawiają firmę w gronie liderów branży. Od niedawna firma wraz z siostrzaną spółką Enelogic oferuje także rewolucyjną możliwość bilansowania energii 1:1, dzięki czemu użytkownik wykorzystuje 100% mocy produkowanej przez swoją instalację. OZE Biomar należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy.
Czas rekordów
Ostatnie miesiące przyniosły jeszcze wyższy, niż zakładano wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Składały się na to zarówno rosnące ceny prądu, jak też coraz większa świadomość społeczna konsumentów. Wedle ostrożnych szacunków, trwający boom sprawi, że już w ciągu dwóch lat moc zainstalowana w PV w Polsce zostanie podwojona.
Nie dziwi więc fakt, że oferta BNP Paribas i OZE Biomar cieszy się obecnie rekordowym zainteresowaniem, a ilość klientów jest coraz większa. Wspólna sprzedaż obu firm sukcesywnie rośnie. Z miesiąca na miesiąc osiągane przyrosty są bardzo duże – sięgające nawet od 30 do 50%. Już dziś można powiedzieć, że sprzedaż kredytów przez Bank BNP Paribas SA zwiększy się rok do roku o minimum 200%. Bank BNP Paribas SA dokłada starań, aby skredytować jak największą liczbę potencjalnych nabywców produktów firmy OZE Biomar, a ekologiczne instalacje fotowoltaiczne były dostępne dla wszystkich chętnych.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.