Komunikaty PR

BNP Paribas i OZE Biomar wspólnie dla środowiska

2021-06-14  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania Foto1 ( 1.52 MB )

BNP Paribas i OZE Biomar – wspólnie dla środowiska

Wydawałoby się, że bankowość i branża energetyczna nie mają zbyt wielu wspólnych mianowników. Może być jednak zupełnie inaczej, gdy firmy reprezentujące te branże stawiają na ekologię i wykorzystując swą pozycję starają się promować odnawialne źródła energii. Modelowym przykładem tego typu wieloletniej współpracy jest wspólna oferta BNP Paribas i OZE Biomar, pozwalająca uzyskać korzystny kredyt na instalację fotowoltaiczną.

Szybko, łatwo i ekologicznie

Kredyt proponowany przez bank obejmuje kwotę do 120 000 zł przy okresie kredytowania 10 lat. Przy pomocy kredytu z BNP Paribas można sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem, zakup pompy ciepła z montażem czy też banki energii. Wysokość raty można dopasować indywidualnie do potrzeb klienta tak, aby była ona niższa niż obecnie płacony rachunek za prąd.

„Fotowoltaika to niezwykle opłacalna inwestycja, która zwraca się po kilku latach, ale zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie wszyscy są w stanie jednorazowo ponieść wydatki związane z montażem całej instalacji. Dostępne dotacje proponowane przez samorządy czy fundusze z Unii Europejskiej pozwalają na obniżenie kosztów, jednak nadal mówimy o konieczności posiadania środków rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Oferta BNP Paribas w idealny sposób dopełnia naszą i pozwala wszystkim chętnym zdecydować się na zasilanie energią słoneczną, płatności rozkładając na wygodne raty. A wszystko to przy minimum formalności!” – mówi Marcin Biechowski, założyciel OZE Biomar.

Faktycznie, jedną z głównych zalet oferty kredytowej jest jej przystępność i minimum formalności. Decyzja o przyznaniu środków zapada nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku, a podpisanie umowy odbywa się online – bezpiecznie i szybko. Zapisy umowy kredytowej pozwalają na elastyczne nadpłacanie kredytu w dowolnej chwili lub też spłatę kredytu w całości we wskazanym przez klienta  momencie – wiąże się to najczęściej z dofinansowaniem czy też z ulgami podatkowymi. Nadpłacanie kredytu lub spłata całkowita powoduje że finalny koszt kredytu jest niższy. Elastyczność kosztowa kredytu oraz korzystne oprocentowanie sprawiają, że ilość chętnych do skorzystania z oferty rośnie niemal lawinowo, bijąc kolejne rekordy zainteresowania.

Zielony bank i zielona energia

BNP Paribas od lat jest aktywnie zaangażowany w walkę o poprawę środowiska. Działania te widoczne są na wielu polach, a stoją za nimi także poważne decyzje o skutkach biznesowych. W 2017 roku bank zrezygnował z finansowania wszelkich projektów budowy nowych inwestycji związanych z węglem i rozpoczął proces wychodzenia z finansowania sektora węglowego i górnictwa.

Jednocześnie firma zdecydowała się na szereg inicjatyw, które polepszają jakość naszego życia i zmniejszają zanieczyszczenia czy emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Należą do nich zarówno akcje mające na celu zwrócić uwagę klientów na życie w duchu zero waste czy zmniejszenie śladu węglowego, choćby przez zmniejszenie ilości danych przetrzymywanych w chmurze, jak też większe kampanie - polegające m.in. na rewitalizacji zniszczonych lasów i sadzeniu roślin. W samym tylko 2020 r. korzystając ze wsparcia klientów i partnerów, BNP Paribas zasadził w Polsce ponad 60 000 nowych drzew. Jak na dłoni widać więc, że hasło „Bank zielonych zmian” nie jest pustym sloganem, a doskonałym podsumowaniem polityki firmy.

OZE Biomar od kilkunastu lat działa w sektorze odnawialnych źródeł energii. Firma jako jedna z pierwszych na rynku proponowała swoim klientom instalacje fotowoltaiczne, jeszcze przed trwającym od pewnego czasu boomem na tego typu źródła zasilania. Zebrane przez lata doświadczenie pozwoliło firmie na zrealizowanie tysięcy projektów w całym kraju i zdobycie niesłabnącego zaufania klientów. Obecnie OZE Biomar ma w swojej ofercie także inne produkty, jak choćby pompy ciepła czy ładowarki do aut elektrycznych, a ciągły rozwój i reagowanie na zmiany rynku stawiają firmę w gronie liderów branży. Od niedawna firma wraz z siostrzaną spółką Enelogic oferuje także rewolucyjną możliwość bilansowania energii 1:1, dzięki czemu użytkownik wykorzystuje 100% mocy produkowanej przez swoją instalację. OZE Biomar należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy.

Czas rekordów

Ostatnie miesiące przyniosły jeszcze wyższy, niż zakładano wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Składały się na to zarówno rosnące ceny prądu, jak też coraz większa świadomość społeczna konsumentów. Wedle ostrożnych szacunków, trwający boom sprawi, że już w ciągu dwóch lat moc zainstalowana w PV w Polsce zostanie podwojona.

Nie dziwi więc fakt, że oferta BNP Paribas i OZE Biomar cieszy się obecnie rekordowym zainteresowaniem, a ilość klientów jest coraz większa. Wspólna sprzedaż obu firm sukcesywnie rośnie. Z miesiąca na miesiąc osiągane przyrosty są bardzo duże – sięgające nawet od 30 do  50%. Już dziś można powiedzieć, że sprzedaż kredytów przez Bank BNP Paribas SA zwiększy się rok do roku o minimum 200%. Bank BNP Paribas SA dokłada starań, aby skredytować jak największą liczbę potencjalnych nabywców produktów firmy OZE Biomar, a ekologiczne instalacje fotowoltaiczne były dostępne dla wszystkich chętnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Enefit Green podjął ważną decyzję inwestycyjną w pierwszej połowie roku Biuro prasowe
2021-07-26 | 11:00

Enefit Green podjął ważną decyzję inwestycyjną w pierwszej połowie roku

Enefit Green podjął ważną decyzję inwestycyjną w pierwszej połowie roku   Spółka zależna Grupy Enefit zajmująca się energią odnawialną - Enefit Green podkreśla, że
Energetyka TGE chce poszerzyć ofertę zielonej energii - zmodyfikowana formuła cPPA
2021-07-23 | 11:30

TGE chce poszerzyć ofertę zielonej energii - zmodyfikowana formuła cPPA

Czy taki krok można uznać za przełomowy dla wszystkich przedstawicieli świadomego biznesu? Niekoniecznie. Już teraz na polskim rynku istnieją podobne instrumenty, a jak zaznaczają sami
Energetyka Dotacje napędzają fotowoltaikę
2021-07-22 | 12:18

Dotacje napędzają fotowoltaikę

Prawie połowa konsumentów współfinansuje zakup instalacji fotowoltaicznej z państwowych dofinansowań i dotacji. Najczęściej są to programy „Czyste Powietrze” oraz

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Medioznawca: KRRiT nie wypełnia należycie swojej roli. Jej skład nigdy nie był tak monopartyjny jak obecnie

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.