Komunikaty PR

Columbus opublikował pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju

2022-04-05  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Bilonowicz
Columbus Energy

9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/

Grupa Columbus Energy przygotowała i upubliczniła pierwsze roczne sprawozdanie informacji niefinansowych. Raport Zrównoważonego Rozwoju dotyczy roku 2021 i został sporządzony zgodnie ze Standardami GRI. 

Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Kapitałowej Columbus sporządzono zgodnie ze standardami GRI Standards: opcja „Core”. Z poszczególnych części raportu, pogrupowanych w 5 kategoriach: Intro, Governance, Environment, Society oraz Info, dowiemy się m.in. jak Columbus buduje swoje relacje z otoczeniem, w jaki sposób ogranicza wpływ na środowisko i analizuje ślad węglowy, w których obszarach wspiera kontrahentów oraz w jakie akcje społeczne angażuje swoich pracowników.

- To ważny moment dla całej naszej organizacji - twierdzi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. - Jako spółka giełdowa spełniająca określone standardy, wkrótce zostaniemy zobligowani do raportowania wskaźników niefinansowych. My jednak postanowiliśmy to zrobić wcześniej, niezależnie od wymogów. Dlaczego? Bo w ciągu 8 lat działalności Columbus, która de facto przyczynia się do transformacji energetycznej w naszym kraju, rozwijaliśmy nie tylko biznes, ale także społeczny megatrend zielonej energetyki. Budujemy świadomość społeczną z zakresu odnawialnych źródeł energii i zaspokajamy interesy wielu grup docelowych: klientów, inwestorów, pracowników i lokalnej społeczności.

- Zrównoważony rozwój, społeczna i środowiskowa odpowiedzialność biznesu to dla nas sposób działania na co dzień, nasze DNA - komentuje Agnieszka Rozwadowska, dyrektor Biura Zarządu i CSR Columbus, odpowiedzialna za przygotowanie raportu. - Przy tej okazji pragnę jednak zwrócić uwagę szczególnie na niemego beneficjenta działań naszej organizacji - środowisko naturalne, które dzieli się z nami swoimi zasobami, a my z troską i odpowiedzialnością dbamy o minimalizowanie naszego oddziaływania. Czerpiąc z natury to, co najlepsze, tworzymy ekosystem oparty o energię obiegu zamkniętego, najdoskonalsze źródło energii - OZE. Natura nie wystawia rachunków, ale w inwestycji długoterminowej to my jesteśmy zobligowani, moralnie i pokoleniowo, do spłacania naszego długu dzień po dniu. 

Dzięki strategicznemu partnerstwu Columbus Energy z Carbon Footprint Foundation (organizacji NGO zajmującej się śladem węglowym), Grupa zidentyfikowała szerszy i pełniejszy wpływ działalności organizacji na otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne, szczególnie w obszarze środowiskowym. Fundacja, działając na rzecz edukacji klimatycznej, wspiera Columbus Energy jako lidera nowoczesnej energetyki w napędzaniu zielonej transformacji Polski. Co istotne, zespół analityczny Carbon Footprint Foundation dokonał analizy działalności Grupy pod kątem śladu węglowego we wszystkich trzech zakresach, z czego ostatni zakres, z uwagi na złożoną strukturę Grupy liczącej ponad 100 spółek, został zrealizowany w niepełnym, aczkolwiek istotnym wymiarze. 

- Odpowiedzialne i świadome zarządzanie wpływem środowiskowym, społecznym oraz dotyczące ładu korporacyjnego w Columbus to nie tylko standard rynkowy, ale również misja, wizja i wartości, jakimi na co dzień kieruje się Spółka i co znajduje odzwierciedlenie w codziennych decyzjach podejmowanych również w obszarach prawnych - dodaje Katarzyna Rojek, dyrektor Działu Prawnego Columbus. 

W pracę nad przygotowaniem Raportu została włączona niemal każda komórka organizacyjna. Kolejne raporty Columbus planuje publikować cyklicznie, w następnych latach, informując o swojej działalności za miniony rok. 

Raport można pobrać klikając w poniższy link:

https://columbusenergy.pl/relacje-inwestorskie/wp-content/uploads/2020/07/Grupa-Columbus_Raport-ESG-za-2021.pdf

   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Columbus Energy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.