Columbus opublikował pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Grupa Columbus Energy przygotowała i upubliczniła pierwsze roczne sprawozdanie informacji niefinansowych. Raport Zrównoważonego Rozwoju dotyczy roku 2021 i został sporządzony zgodnie ze Standardami GRI.
Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Kapitałowej Columbus sporządzono zgodnie ze standardami GRI Standards: opcja „Core”. Z poszczególnych części raportu, pogrupowanych w 5 kategoriach: Intro, Governance, Environment, Society oraz Info, dowiemy się m.in. jak Columbus buduje swoje relacje z otoczeniem, w jaki sposób ogranicza wpływ na środowisko i analizuje ślad węglowy, w których obszarach wspiera kontrahentów oraz w jakie akcje społeczne angażuje swoich pracowników.
- To ważny moment dla całej naszej organizacji - twierdzi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. - Jako spółka giełdowa spełniająca określone standardy, wkrótce zostaniemy zobligowani do raportowania wskaźników niefinansowych. My jednak postanowiliśmy to zrobić wcześniej, niezależnie od wymogów. Dlaczego? Bo w ciągu 8 lat działalności Columbus, która de facto przyczynia się do transformacji energetycznej w naszym kraju, rozwijaliśmy nie tylko biznes, ale także społeczny megatrend zielonej energetyki. Budujemy świadomość społeczną z zakresu odnawialnych źródeł energii i zaspokajamy interesy wielu grup docelowych: klientów, inwestorów, pracowników i lokalnej społeczności.
- Zrównoważony rozwój, społeczna i środowiskowa odpowiedzialność biznesu to dla nas sposób działania na co dzień, nasze DNA - komentuje Agnieszka Rozwadowska, dyrektor Biura Zarządu i CSR Columbus, odpowiedzialna za przygotowanie raportu. - Przy tej okazji pragnę jednak zwrócić uwagę szczególnie na niemego beneficjenta działań naszej organizacji - środowisko naturalne, które dzieli się z nami swoimi zasobami, a my z troską i odpowiedzialnością dbamy o minimalizowanie naszego oddziaływania. Czerpiąc z natury to, co najlepsze, tworzymy ekosystem oparty o energię obiegu zamkniętego, najdoskonalsze źródło energii - OZE. Natura nie wystawia rachunków, ale w inwestycji długoterminowej to my jesteśmy zobligowani, moralnie i pokoleniowo, do spłacania naszego długu dzień po dniu.
Dzięki strategicznemu partnerstwu Columbus Energy z Carbon Footprint Foundation (organizacji NGO zajmującej się śladem węglowym), Grupa zidentyfikowała szerszy i pełniejszy wpływ działalności organizacji na otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne, szczególnie w obszarze środowiskowym. Fundacja, działając na rzecz edukacji klimatycznej, wspiera Columbus Energy jako lidera nowoczesnej energetyki w napędzaniu zielonej transformacji Polski. Co istotne, zespół analityczny Carbon Footprint Foundation dokonał analizy działalności Grupy pod kątem śladu węglowego we wszystkich trzech zakresach, z czego ostatni zakres, z uwagi na złożoną strukturę Grupy liczącej ponad 100 spółek, został zrealizowany w niepełnym, aczkolwiek istotnym wymiarze.
- Odpowiedzialne i świadome zarządzanie wpływem środowiskowym, społecznym oraz dotyczące ładu korporacyjnego w Columbus to nie tylko standard rynkowy, ale również misja, wizja i wartości, jakimi na co dzień kieruje się Spółka i co znajduje odzwierciedlenie w codziennych decyzjach podejmowanych również w obszarach prawnych - dodaje Katarzyna Rojek, dyrektor Działu Prawnego Columbus.
W pracę nad przygotowaniem Raportu została włączona niemal każda komórka organizacyjna. Kolejne raporty Columbus planuje publikować cyklicznie, w następnych latach, informując o swojej działalności za miniony rok.
Raport można pobrać klikając w poniższy link:
https://columbusenergy.pl/relacje-inwestorskie/wp-content/uploads/2020/07/Grupa-Columbus_Raport-ESG-za-2021.pdf
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.