Komunikaty PR

Columbus opublikował pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju

2022-04-05  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Bilonowicz
Columbus Energy

9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/

Grupa Columbus Energy przygotowała i upubliczniła pierwsze roczne sprawozdanie informacji niefinansowych. Raport Zrównoważonego Rozwoju dotyczy roku 2021 i został sporządzony zgodnie ze Standardami GRI. 

Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Kapitałowej Columbus sporządzono zgodnie ze standardami GRI Standards: opcja „Core”. Z poszczególnych części raportu, pogrupowanych w 5 kategoriach: Intro, Governance, Environment, Society oraz Info, dowiemy się m.in. jak Columbus buduje swoje relacje z otoczeniem, w jaki sposób ogranicza wpływ na środowisko i analizuje ślad węglowy, w których obszarach wspiera kontrahentów oraz w jakie akcje społeczne angażuje swoich pracowników.

- To ważny moment dla całej naszej organizacji - twierdzi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. - Jako spółka giełdowa spełniająca określone standardy, wkrótce zostaniemy zobligowani do raportowania wskaźników niefinansowych. My jednak postanowiliśmy to zrobić wcześniej, niezależnie od wymogów. Dlaczego? Bo w ciągu 8 lat działalności Columbus, która de facto przyczynia się do transformacji energetycznej w naszym kraju, rozwijaliśmy nie tylko biznes, ale także społeczny megatrend zielonej energetyki. Budujemy świadomość społeczną z zakresu odnawialnych źródeł energii i zaspokajamy interesy wielu grup docelowych: klientów, inwestorów, pracowników i lokalnej społeczności.

- Zrównoważony rozwój, społeczna i środowiskowa odpowiedzialność biznesu to dla nas sposób działania na co dzień, nasze DNA - komentuje Agnieszka Rozwadowska, dyrektor Biura Zarządu i CSR Columbus, odpowiedzialna za przygotowanie raportu. - Przy tej okazji pragnę jednak zwrócić uwagę szczególnie na niemego beneficjenta działań naszej organizacji - środowisko naturalne, które dzieli się z nami swoimi zasobami, a my z troską i odpowiedzialnością dbamy o minimalizowanie naszego oddziaływania. Czerpiąc z natury to, co najlepsze, tworzymy ekosystem oparty o energię obiegu zamkniętego, najdoskonalsze źródło energii - OZE. Natura nie wystawia rachunków, ale w inwestycji długoterminowej to my jesteśmy zobligowani, moralnie i pokoleniowo, do spłacania naszego długu dzień po dniu. 

Dzięki strategicznemu partnerstwu Columbus Energy z Carbon Footprint Foundation (organizacji NGO zajmującej się śladem węglowym), Grupa zidentyfikowała szerszy i pełniejszy wpływ działalności organizacji na otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne, szczególnie w obszarze środowiskowym. Fundacja, działając na rzecz edukacji klimatycznej, wspiera Columbus Energy jako lidera nowoczesnej energetyki w napędzaniu zielonej transformacji Polski. Co istotne, zespół analityczny Carbon Footprint Foundation dokonał analizy działalności Grupy pod kątem śladu węglowego we wszystkich trzech zakresach, z czego ostatni zakres, z uwagi na złożoną strukturę Grupy liczącej ponad 100 spółek, został zrealizowany w niepełnym, aczkolwiek istotnym wymiarze. 

- Odpowiedzialne i świadome zarządzanie wpływem środowiskowym, społecznym oraz dotyczące ładu korporacyjnego w Columbus to nie tylko standard rynkowy, ale również misja, wizja i wartości, jakimi na co dzień kieruje się Spółka i co znajduje odzwierciedlenie w codziennych decyzjach podejmowanych również w obszarach prawnych - dodaje Katarzyna Rojek, dyrektor Działu Prawnego Columbus. 

W pracę nad przygotowaniem Raportu została włączona niemal każda komórka organizacyjna. Kolejne raporty Columbus planuje publikować cyklicznie, w następnych latach, informując o swojej działalności za miniony rok. 

Raport można pobrać klikając w poniższy link:

https://columbusenergy.pl/relacje-inwestorskie/wp-content/uploads/2020/07/Grupa-Columbus_Raport-ESG-za-2021.pdf

   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Columbus Energy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.