Komunikaty PR

Columbus proponuje nowe rozdanie fotowoltaiki w Polsce w kontekście zmienionej u

2022-04-04  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Bilonowicz
Columbus Energy

9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/

Columbus otwiera nowy etap działalności, z atrakcyjnymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz ujednoliconej oferty, spójnej z programem Mój Prąd 4.0, Spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS - PowerHouse.

Columbus, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, wyszedł naprzeciw zmianom legislacyjnym w branży OZE i przygotował nowe rozwiązania dla prosumentów. Od 1 kwietnia br. Spółka wdrożyła nową ofertę produktową, uwzględniającą dofinansowanie unijne w ramach programu Mój Prąd 4.0. 

- W naszej nowej propozycji dla prosumentów dobraliśmy produkty w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i zoptymalizować inwestycje w odnawialne źródła energii. Oznacza to, że nasza oferta jest kompatybilna zarówno z naszą ofertą Prąd Jak Powietrze 2.0 ale też z  nowym systemem rozliczeń, tzw. net-billingiem, jak i kolejną edycją rządowego wsparcia dla prosumentów, czyli programem Mój Prąd 4.0 - wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. - Oprócz oferty SMART i PRO na fotowoltaikę do 50 kWp, magazyny energii i pompy ciepła, dajemy możliwość rozbudowy instalacji o system BackUp, który zabezpieczy dom nawet do kilku dni, gdy zabraknie prądu w sieci. Równolegle przygotowaliśmy system zarządzania autokonsumpcją w domu, który jest ważny dla operatorów sieci dystrybucyjnych. 

Spółka opracowuje autorski, inteligentny system nadzoru i optymalizacji przepływu energii - PowerHouse. Dzięki temu rozwiązaniu, które jest także objęte dofinansowaniem w ramach MP 4.0, prosument będzie mógł wykryć wszelkie nieścisłości i odstępstwa w funkcjonowaniu swoich urządzeń OZE i zarządzić ich pracą zdalnie. 

- To wielki przełom w historii naszej firmy. Wraz z systemem PowerHouse wkraczamy w zupełnie nowy rozdział Columbus, w którym dajemy właścicielom domów opracowaną przez nas technologię, narzędzie do inteligentnego zarządzania wszystkimi urządzeniami i wytwarzaną energią. To specjalny algorytm, uczący się zachowań energetycznych tak, by dostosować zużycie energii do potrzeb domowników, a jego głównym zadaniem jest zwiększenie zysków prosumenta - komentuje Dawid Zieliński.  

Columbus zapowiada, że jest to pierwsza odsłona PowerHouse. Niebawem Spółka zakomunikuje kolejne funkcjonalności systemu, dzięki czemu każdy prosument w przyszłości uzyska dostęp do niskoemisyjnego i samowystarczalnego domu, w którym będzie mógł m.in. zdalnie zarządzać swoją energią. 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Tego nie może zabraknąć w nowym KPEiK. Czy rząd odrobi lekcję? Biuro prasowe
2024-05-06 | 12:45

Tego nie może zabraknąć w nowym KPEiK. Czy rząd odrobi lekcję?

Ważą się losy polskich planów strategicznych do 2030 r. Jeśli wierzyć ostatniej deklaracji wiceministra klimatu i środowiska Miłosza Motyki, to już w maju do konsultacji
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-29 | 01:00

Standardy odpowiedzialnego biznesu - Grupa Tubądzin

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki” to nie tylko przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju, lecz również swoisty barometr
Energetyka Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero
2024-04-19 | 09:00

Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero

Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pomiarowych dla przemysłu, weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu H2POLAND & NetZero Forum w Poznaniu. W trakcie imprezy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.