Columbus proponuje nowe rozdanie fotowoltaiki w Polsce w kontekście zmienionej u
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Columbus otwiera nowy etap działalności, z atrakcyjnymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz ujednoliconej oferty, spójnej z programem Mój Prąd 4.0, Spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS - PowerHouse.
Columbus, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, wyszedł naprzeciw zmianom legislacyjnym w branży OZE i przygotował nowe rozwiązania dla prosumentów. Od 1 kwietnia br. Spółka wdrożyła nową ofertę produktową, uwzględniającą dofinansowanie unijne w ramach programu Mój Prąd 4.0.
- W naszej nowej propozycji dla prosumentów dobraliśmy produkty w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i zoptymalizować inwestycje w odnawialne źródła energii. Oznacza to, że nasza oferta jest kompatybilna zarówno z naszą ofertą Prąd Jak Powietrze 2.0 ale też z nowym systemem rozliczeń, tzw. net-billingiem, jak i kolejną edycją rządowego wsparcia dla prosumentów, czyli programem Mój Prąd 4.0 - wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. - Oprócz oferty SMART i PRO na fotowoltaikę do 50 kWp, magazyny energii i pompy ciepła, dajemy możliwość rozbudowy instalacji o system BackUp, który zabezpieczy dom nawet do kilku dni, gdy zabraknie prądu w sieci. Równolegle przygotowaliśmy system zarządzania autokonsumpcją w domu, który jest ważny dla operatorów sieci dystrybucyjnych.
Spółka opracowuje autorski, inteligentny system nadzoru i optymalizacji przepływu energii - PowerHouse. Dzięki temu rozwiązaniu, które jest także objęte dofinansowaniem w ramach MP 4.0, prosument będzie mógł wykryć wszelkie nieścisłości i odstępstwa w funkcjonowaniu swoich urządzeń OZE i zarządzić ich pracą zdalnie.
- To wielki przełom w historii naszej firmy. Wraz z systemem PowerHouse wkraczamy w zupełnie nowy rozdział Columbus, w którym dajemy właścicielom domów opracowaną przez nas technologię, narzędzie do inteligentnego zarządzania wszystkimi urządzeniami i wytwarzaną energią. To specjalny algorytm, uczący się zachowań energetycznych tak, by dostosować zużycie energii do potrzeb domowników, a jego głównym zadaniem jest zwiększenie zysków prosumenta - komentuje Dawid Zieliński.
Columbus zapowiada, że jest to pierwsza odsłona PowerHouse. Niebawem Spółka zakomunikuje kolejne funkcjonalności systemu, dzięki czemu każdy prosument w przyszłości uzyska dostęp do niskoemisyjnego i samowystarczalnego domu, w którym będzie mógł m.in. zdalnie zarządzać swoją energią.
.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.