Columbus zaprasza na darmowy webinar o najbardziej opłacalnych dotacja
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Czy jest sposób, żeby zwiększyć dotację na fotowoltaikę i pompę ciepła? Przekonają się o tym uczestnicy webinaru, który 29 czerwca br. poprowadzą eksperci Columbus.
Osoby zastanawiające się, czy obecne dofinansowania są wystarczające, aby inwestycja w OZE szybko się zwróciła, mogą to łatwo zweryfikować podczas najbliższego spotkania online z ekspertami Columbus. Spotkanie będzie darmowe i zostanie w całości poświęcone dostępnym opcjom finansowania fotowoltaiki i pompy ciepła.
W trakcie webinaru zostaną omówione różne aspekty programów wsparcia, ze wskazaniem jak zwiększyć kwotę dotacji. Eksperci Columbus - Michał Kopyść i Marcin Kwiecień, porównają też warunki dotacji i przeprowadzą obliczenia, na podstawie których podpowiedzą, jaki wariant dopasować do swoich potrzeb. Poruszony zostanie także gorący temat prefinansowania, czyli wypłaty dofinansowania jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Eksperci odpowiedzą też na wszelkie pytania uczestników w sesji Q&A.
Otwarty, bezpłatny webinar, pod hasłem “Policzyliśmy! Mój Prąd vs Czyste Powietrze. Sprawdź, z jakiej dotacji lepiej skorzystać”, odbędzie się w formie online dnia 29 czerwca o godz. 18.00, na profilu społecznościowym Columbus. Zapisów można dokonać na dedykowanej stronie Columbus.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.