DB Energy z nagrodą od Związku Pracodawców Polska Miedź
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
14 października, podczas gali 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź (ZPPM), zostały rozdane specjalne nagrody – ASY 25-lecia. Doceniono w ten sposób innowacyjne firmy, których osiągnięcia wyróżniają się na tle branży i przyczyniają się do szybszego tempa wzrostu sektora. DB Energy, które zajmuje się efektywnością energetyczną i strategiami zeroemisyjnymi, zostało nagrodzone za dynamiczny rozwój. Z rąk Beaty Staszków, Prezesa Związku oraz Jerzego Nadolnego, Prezesa Zarządu Mine Master nagrodę odebrał Dominik Brach, wiceprezes Zarządu DB Energy SA.
ZPPM docenia model biznesowy DB Energy
Związek Pracodawców Polska Miedź ocenia firmy pod względem wzrostu wartości przedsiębiorstwa i powiązanych z tym wyników. Spółka DB Energy SA została nagrodzona za dynamiczny rozwój.
Firma ta może poszczycić się dobrymi efektami zarówno w kontekście wygenerowanych oszczędności dla klientów, jak i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Potwierdzeniem sukcesu są wyniki finansowe uzyskiwane w ostatnich latach. W ciągu 11 lat działalności firma przeprowadziła ponad 1200 audytów efektywności energetycznej. Pozwoliło to wygenerować projekty inwestycyjne z potencjałem oszczędności na poziomie 1,7 mld zł rocznie i potencjałem redukcji zużycia energii o ok. 8,3 TWh. DB Energy kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy, tworząc innowacyjne rozwiązania. Dobrym przykładem jest projekt badawczo-rozwojowy DiagSys, czyli nowatorskie oprogramowanie pomiarowe służące do diagnostyki napędów.
Od firmy doradczej do kompleksowej obsługi
Jak podkreślają przedstawiciele DB Energy, nagroda AS 25-lecia od Związku Pracodawców Polska Miedź jest dużym wyróżnieniem i uznaniem dla efektów pracy całego zespołu.
– Dziękujemy Związkowi Pracodawców Polska Miedź za docenienie naszego dynamicznego rozwoju, który można zobrazować średnim wskaźnikiem wzrostu naszych przychodów i EBITDA. W ostatnich 4 latach osiągały one poziomy powyżej 50% rocznie. W trakcie naszej obecności w ZPPM przeszliśmy drogę od firmy doradczej do firmy, która obsługuje cały proces wdrażania inwestycji energooszczędnych w przemyśle. Kompleksowo współpracujemy z naszymi klientami – od identyfikacji inwestycji, przez projektowanie, po realizację i finansowanie w modelu ESCO, czyli modelu, gdzie naszym wynagrodzeniem jest część oszczędności osiągniętych przez klienta – mówi Dominik Brach, wiceprezes Zarządu DB Energy.
Plan: wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych
W rozwoju spółki kluczowe były w szczególności dwa wydarzenia – debiut na rynku New Connect oraz sfinalizowanie partnerstwa z funduszem inwestycyjnym SUSI Partners, dzięki czemu może ona finansować inwestycje energooszczędne w modelu ESCO. W planach przedsiębiorstwa jest również wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych oraz dalsza ekspansja na rynki zagraniczne.
DB Energy została też nominowana w bieżącej, 18. edycji konkursu Dolnośląski Gryf w kategorii Dolnośląski Produkt Roku. Wyniki poznamy już 27 października.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.