Komunikaty PR

Dobre praktyki Columbusa ponownie w raporcie FOB

2023-04-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Bilonowicz
Columbus Energy

9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/

Spółka Columbus po raz kolejny znalazła się w ogólnopolskim przeglądzie inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, uwzględniono nowe działania realizowane w firmie.

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” ukazał się już po raz 21. Zaprezentowano w nim 1705 działań, podjętych przez 272 firmy.

Spośród praktyk zgłoszonych przez Columbus, w raporcie wyróżniono i zaprezentowano dwie: Ambasador ESG i #ColumbusFlow. Pierwszy projekt zwiększa zaangażowanie oraz świadomość interesariuszy Grupy Columbus w tematyce zrównoważonego rozwoju firmy. Z kolei #CoumbusFlow zakłada redukcję kosztów stałych, negatywnego wpływu firmy na środowisko oraz zwiększenie zaangażowania pracowników w dbałość o własne otoczenie w pracy i w domu. Projekt promuje dobre nawyki, a także zwraca uwagę na ograniczenie wykorzystania zasobów w organizacji, takich jak woda, prąd, poprzez włączanie ich w proces raportowania niefinansowego, co też wpływa na popularyzację ESG wewnątrz i na zewnątrz organizacji. To projekt, który, powstały dzięki współpracy z Carbon Footprint Foundation.

- Ponad 1700 dobrych praktyk zgłoszonych do raportu, mocno zweryfikowanych przez FOB, a wśród nich dwie nowe praktyki od Columbus Energy: Ambasador ESG oraz #ColumbusFlow. Co ważne, w dalszym ciągu utrzymujemy i rozwijamy praktyki wyróżnione w raporcie w zeszłym roku, co w sumie daje  już 11 wartościowych praktyk. Działania realizowane wewnętrznie i na zewnątrz, które są elementarnym fundamentem zrównoważonego rozwoju, pośrednio i bezpośrednio przekładają się na koszty biznesowe. Właśnie w tej synergii i zrozumieniu różnych interesów leży odpowiedź na pytanie: jak "robić CSR?". Dzięki raportowaniu wskaźników ESG ten często niemierzalny CSR sprowadzany jest do twardych danych, które możemy porównywać i z roku na rok doskonalić. Przez to efektywność działań jest bardziej przejrzysta, a ta narracja częściej i lepiej trafia do świadomości decydentów - mówi Agnieszka Rozwadowska, Dyrektorka Biura Zarządu i CSR Columbus Energy S.A.

- Już po raz 21. prezentujemy dobre praktyki biznesu. Z roku na rok jest coraz więcej firm i zgłoszeń. Z roku na rok pojawiają się też jakieś zmiany. Ale idea jest niezmienna od początku. Raport to pewnego rodzaju ściągawka dla innych firm, co mogą robić. Mówię ściągawka, bo te opisy są naprawdę krótkie. Jednak jeśli kogoś dana praktyka zainteresuje, może wejść na stronę firmy i dowiedzieć się więcej. Bardzo ważna jest też współpraca z NGO, bo te NGO-sy często są tymi miejscami, w których najlepiej diagnozuje się różne problemy społeczne czy środowiskowe. Dzięki sile ekologicznych biznesów, ale też sile wiedzy eksperckiej organizacji pozarządowych można zmieniać świat. Co nowego w tym roku? W kontekście ratowania świata, jak i względów zupełnie praktycznych, doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas odejść od papierów. To pierwsze wydanie raportu, które nie jest dostępne w wersji papierowej. Wprowadziliśmy też dwie nowe podkategorie dla zgłaszanych praktyk - “Klimat” w obszarze środowiska oraz “Pomoc dla Ukrainy” w obszarze praw człowieka. To nasza odpowiedź na bieżącą sytuację. Raport jest zapisem tego, co firmy robią  - komentuje Marzena Strzelczak, Prezeska, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Członkini Zarządu CSR Europe.

Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, ESG i zrównoważonego rozwoju oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów i ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z odpowiedzialnością biznesu.

Więcej informacji można znaleźć w raporcie, dostępnym na stronie Organizatora.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Columbus Energy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.