ECOCONDENS NEX - ultracichy kocioł kondensacyjny
Zanieczyszczenie hałasem stanowi obecnie jeden z poważniejszych problemów. Długotrwała ekspozycja organizmu na ten czynnik może wyrządzić ogromne szkody w organizmie. Aby chronić się przed uciążliwymi dźwiękami, warto ograniczać liczbę decybeli, między innymi, wybierając ciche urządzenia. Z myślą o problemie zanieczyszczenia hałasem, firma Termet wprowadziła na rynek kocioł ECOCONDENS NEX. Natężenie dźwięków emitowanych przez urządzenie nie przekracza 37 dB, co czyni go cichszym od lodówki.
Przyjazny dla kieszeni
ECOCONDENS NEX charakteryzuje się nie tylko cichą pracą, ale również - wysoką sprawnością i szerokim zakresem modulacji. Dzięki temu urządzenie to jest ekologiczne, ale także - ekonomiczne. Kocioł jest wyposażony w palnik CERAMAT. To rozwiązanie najnowszej generacji wykonane z włókna ceramicznego, umożliwiające optymalizację procesu spalania, a co za tym idzie - oszczędność gazu. Ponadto, w kotle zastosowano nowoczesny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, odporny na korozję i zakamienienie, co wpływa na niezawodność urządzenia. Na sprawność kotła wpływa także wysokoefektywna pompa obiegowa.
Ciepło przyszłości
ECOCONDENS NEX to nie tylko nowoczesny i ekologiczny kocioł, ale również źródło ciepła przyszłości, ponieważ dostosowany jest do spalania gazu z dodatkiem 20% wodoru. Zasilenie kotła taką mieszanką pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co jest priorytetem producenta. Urządzenie posiada klasę energetyczną A oraz najwyższą, szóstą klasę NOx.
Łatwość użytkowania
Kocioł ECOCONDENS NEX występuje w wersji jedno- i dwufunkcyjnej - można więc dostosować go do indywidualnych potrzeb. Wysoki komfort użytkowania zapewnia interfejs LIN, umożliwiający podłączenie Systemu Termet Comfort do zdalnego sterowania. Udogodnieniem jest także sterowany elektronicznie modulowany wentylator. Kocioł ma możliwość współpracy z innymi urządzeniami: pompami ciepła powietrze/woda, zasobnikami c.w.u poprzez wbudowany zawór trójdrożny oraz modułami wielostrefowymi do urządzeń grzewczych.
Więcej informacji: https://www.termet.com.pl/
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.